Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Góry idealne w każdą porę roku

Góry zimą
Góry w odróżnieniu od innych miejsc w naszym kraju gwarantują ciekawe atrakcje dla turystów niemal przez cały rok. Zimą są to oczywiście narty i możliwość spędzenia Świąt Bożego Narodzenia lub sylwestra. Kuligi z pochodniami czy ogniska z góralską kapelą to emocjonujące przeżycia dla turystów. Wiosna, mimo końca sezonu narciarskiego, to z kolei dogodny czas na Wielkanoc w gronie rodziny, którą można spędzić, podziwiając jeszcze żywe tradycje regionu. Latem nadchodzi czas na masową turystykę trekkingową, rajdy i zdobywanie szczytów, ale także na atrakcje, które oferują kurorty.

Zobacz również

Urlop w górach

Polskie góry to nie jedynie Zakopane. Wielu turystów woli stawiać na inne, mniej tłumne i przepełnione hałaśliwą tandetą miejscowości. Rozsądnie jest wziąć do ręki mapę, gdyż w okolicy malowniczych Tatr leży mnóstwo wiosek, do których warto pojechać letnią porą. Niewielkie górskie wsie to znakomity kierunek dla turystów, którzy pragną odpocząć w miejscu spokojnym i cudnym równocześnie. W naszym artykule omawiamy dwie tatrzańskie miejscowości, do których warto wybrać się latem.


Duża liczba basenów, spa i aquaparków, jazda konno lub bryczkami, wypożyczalnie rowerów, spływy kajakowe lub tratwą – to tylko niektóre atrakcje dla amatorów aktywnego wypoczynku. Wytrawni turyści i miłośnicy gór z powodu natłoku turystów świadomie jada w góry jesienią – to wtedy można liczyć na mniej turystów na trasach, ostry klimat, ciszę i spokój oraz możliwość oglądania górskiej jesieni, która ozdabia tysiącami barw drzewa na zboczach, co pozostawia niezapomniane wrażenia.

Karkonosze
Górskie uzdrowiska żyją z turystyki, oferują więc witryny internetowe, na których łatwo wyszukamy dogodną dla nas miejscowość oraz typ lokalu: mogą to być hotele lub spa, pensjonaty lub pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, campingi bądź pola namiotowe. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazy: noclegi w bukowinie tatrzańskiej, jeśli zamierzamy mieszkać w pobliżu Zakopanego, a jednocześnie uniknąć tłumów, lub Polanica Zdrój noclegi, gdy wolimy wypoczywać w Sudetach. Serwis Google doradzi nam, jaką trasę dojazdu wybrać i jakie ciekawe miejsca znajdują się w pobliżu interesującej nas lokalizacji.

Jeżeli zaciekawił Cię ten materiał, koniecznie zobacz jeszcze ten odnośnik! To świetna oferta (https://www.kasprowy.pl/spa-wellness/spa) i tutaj znajdziesz dodatkowe informacje.

br>
Jeśli szczegółowo chcesz zgłębić dane na opisywany temat, to koniecznie wejdź na serwis www. W tamtym miejscu są przykuwające wzrok wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długo.Pamiętajmy, że jeśli planujemy wyjechać na urlop w góry w najpopularniejszym okresie sezonu, powinniśmy zarezerwować noclegi dużym wyprzedzeniem, częstokroć noclegi w atrakcyjnych miejscach w czasie dni wolnych, świąt czy urlopu w sierpniu należy zarezerwować nawet pół roku wcześniej.
Redaktor: A.T.
2020/10/31