Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Urlop w Szczecinie albo w Łodzi

loft
Niektóre z większych miast w kraju cieszą się wielką popularnością i są ogólnie lubiane przez ludzi, którzy tam mieszkają oraz przez gości, inne mniej. Do tych mniej lubianych zalicza się z pewnością Łódź. Miasto to ma złą reputację; panuje przekonanie, że nie ma tam żadnych atrakcji. Należy jednak wiedzieć, że pomimo stereotypów w każdym miejscu można znaleźć element wart zainteresowania. Kolejnym przykładem dużego polskiego ośrodka miejskiego jest Szczecin. To miasto z kolei nie ma złej reputacji. W każdym z miast są punkty warte zwiedzenia i zainteresowania.

Łódź

Miasto to jest położone w samym centrum kraju, stosunkowo niedaleko od stolicy. Jest jednym z największych miast w kraju. Jednym z ciekawych miejsc w Łodzi jest ulica Przędzalniana, w pobliżu której wyznaczony został geometryczny środek Łodzi. Tak samo jak we Wrocławiu i wielu innych miejscowościach, również w Łodzi znajduje się most zakochanych, na którym pary wieszają swoje kłódki. Najbardziej rozpoznawaną i charakterystyczną ulicą w mieście jest ulica Piotrkowska. Jest tam bardzo wiele placówek handlowych, a także rozmaitych, nierzadko bardzo niezwykłych, klubów i restauracji. W Łodzi często urządzane są różnorodne wielkie festiwale, na przykład w hali Atlas Arena. Otrzymać miejsce noclegowe jest raczej łatwo. „Hotel w Łodzi” to hasło obejmujące bardzo dużo różnorodnych ofert.

Szczecin

Szczecin jest w pierwszej kolejności miastem portowym. Ze względu na swoje położenie blisko Bałtyku, jak i niedaleko granicy z Niemcami, stanowi istotny ośrodek gospodarczy. Szczecin leży także nad jeziorem Dąbie, które jest jedynym takim jeziorem w Polsce. Jego niezwykłość opiera się na tym, że kiedyś było częścią Morza Bałtyckiego. Charakterystyczną okolicą w mieście jest Plac Grunwaldzki, w pobliżu którego jest wiele starych kamienic. Oprócz tego w Szczecinie znajduje się dużo pozostałości z drugiej wojny światowej, jak na przykład schron przeciwlotniczy, znajdujący się obecnie w pobliżu dworca kolejowego. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego że w mieście jest kino „Pionier”, będące najstarszym kinem w skali świata. Funkcjonuje ono bowiem bez przerwy od 1909 roku. O hotel w Szczecinie lub inne miejsca noclegowe jest raczej nietrudno, a zatrzymać się tam na pewno warto.
2013/03/14