Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Urlop w nadmorskich miasteczkach

Sopocka plaża
Polskie morze odwiedzane jest przez szerokie rzesze turystów, także zza granicy. Na nadbałtyckich plażach nierzadko oprócz polskiego można usłyszeć język niemiecki. Nadbałtyckie plaże, choć nie zawsze są czyste i zadbane, przyciągają turystów pięknymi widokami, a przede wszystkim delikatnym piaskiem. Zagraniczne wybrzeża są bowiem najczęściej kamieniste. Nad polskim morzem położonych jest bardzo dużo miejscowości pełniących funkcje kurortów. Bardzo wielu mieszkańców żyje i utrzymuje się wyłącznie ze środków, które zarabiają na działalności turystycznej, udostępniając pokoje czy apartamenty przyjezdnym. Niektórzy udostępniają kwatery swoich prywatnych domów nawet na cały rok. Większa część gości jednak preferuje przyjazd w sezonie, gdy są wysokie temperatury i można pływać w Bałtyku. Do najbardziej popularnych i tłumnie odwiedzanych nadbałtyckich miejscowości należą Międzyzdroje oraz Krynica Morska.

Międzyzdroje

Plaża i morze, Niechorze
Jest to miejscowość, położona na wyspie Wolin. Jest bez wątpienia jednym z najchętniej wybieranych nadbałtyckich kurortów w kraju. Poza charakterystycznymi dla polskiego wybrzeża piaszczystymi plażami, w Międzyzdrojach znaleźć można się dwa kąpieliska, jak również kilka innych atrakcji.

Gdy uznasz, że przydatne okazałyby się podobne treści na prezentowany temat, to kliknij ten link i przeczytaj także pozostałe wiadomości (http://www.btzielonadolina.pl/).

Jest tam także długie molo, służące również za przystań dla statków. Lokalizacja Międzyzdrojów sama w sobie jest atrakcją, na przykład na wyspie Wolin co roku w lecie organizowany jest Festiwal Słowian i Wikingów, stanowiący niezwykle ciekawe wydarzenie o charakterze edukacyjnym, ale również rozrywkowym. Kwatery w Międzyzdrojach dla przyjezdnych są bardzo liczne, a ich koszty różne. Generalnie Międzyzdroje są jednym z droższych kurortów w Polsce.

Krynica Morska

Zobacz również

Podróże małe i duże, ale zawsze ciekawe

Wyjątkowe miasto w naszym kraju to miejscowość Krynica Morska. Wyjątkowe opcje turystyczno-gastronomiczne, jakie Krynica jest w stanie zaproponować każdemu turyście, trafiają w samo sedno. W mieście obejrzeć można między innymi cmentarz żołnierzy radzieckich oraz piękną, urokliwą i legendarną latarnię morską, która wywiera duże wrażenie na odwiedzających. Interesujące miasta w naszym kraju trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu, bo można w ten sposób odkryć swoje miejsce na Ziemi.


Krynica Morska jest prawie tak popularnym kurortem nadbałtyckim jak Międzyzdroje. Jest jednak o wiele bardziej rozległa. Znaleźć tam można atrakcje takie jak latarnia morska, która jestotwarta dla zwiedzających, a także port. Niedaleko wybrzeża funkcjonuje wiele ośrodków wczasowych oraz pól campingowych. Możliwości wypoczynku jest bardzo dużo. Samo miasto również warte jest zwiedzenia. Pod hasłem „domki w Krynicy Morskiej” kryje się natomiast bardzo zróżnicowana oferta dotycząca wynajmu domków biwakowych oraz letniskowych po zróżnicowanych cenach.
2020/07/19