Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Jak prawidłowo wybrać wygodne buty górskie na wypad w góry?

Tatry
Nasze wojaże są coraz częstsze i coraz chętniej decydujemy się na przeżycie emocjonującej przygody. Znaczna część ludzi rezygnuje z elitarnych hoteli i stawia na obcowanie z przyrodą. Jednym z ekscytujących sposobów na spędzenie wolnego czasu, jest wspinaczka po skałach. Z jednej strony wspaniała i śmiała, z drugiej zaś ryzykowna i wymagajaca. Na szczęście nie jesteśmy zdani jedynie na siebie, z pomocą przychodzi nam specjalistyczny sprzęt wspinaczkowy. Dzięki jego stosowaniu możliwe staje się zminimalizowanie ewentualnego, a nasza przygoda z górami bez wątpienia będzie wspaniała.

Priorytetowym składnikiem wyprawy, są buty wspinaczkowe Przeważnie wędrując po górach nie zwracamy na nie uwagi, do momentu, kiedy zaczną nieprzyjemnie obcierać stopy bądź przemakać. Nieprawidłowo dopasowane obuwie, potrafi popsuć nawet najatrakcyjniejszą wycieczkę. Podstawowym pytaniem, jakie musimy sobie zadać to, gdzie najczęściej będziemy chodzić w naszych butach.

Do wędrówki po łagodnym terenie, najlepszą opcją będą buty niskie, sięgające poniżej kostki. Oprócz lekkich wycieczek można w nich uprawiać multum innych form aktywności, np. nordic walking, jazdę na rowerze, czy bieganie. Takie buty turystyczne są lżejsze od obuwia z wysoką cholewką. Za to, znajdziemy w nich rozwiązania używane w wysokich butach trekkingowych – membranę która zapobiega przemoknięciu, wyprofilowaną podeszwę dającą stabilność stopy oraz specjalne wzmocnienia na palcach i pięcie.

Zobacz również

Wyprawa w góry na jesień

Podróże z dzieckiem
Jesień jest porą, która doskonale nadaje się na różnego rodzaju wędrówki. Nie jest już tak upalnie jak latem, a przy tym cały czas utrzymuje się dość wysoka temperatura. Poza tym widoki jesienią są tym bardziej malownicze, z uwagi na wielobarwne spadające liście. W porze jesiennej również światło słoneczne ma specyficzną ciepłą barwę. W ten sposób również zdjęcia wykonane w okresie jesiennym bywają lepsze.


Górskie szlaki ze stromymi podejściami bądź całodzienne wędrówki w trudnym terenie, to warunki, w których najlepiej sprawdzą się buty wspinaczkowe. Cholewka sięga nad kostkę i gwarantuje dobrą stabilność nogi. Chroni tym samym przed skręceniem stawu skokowego podczas chodzenia w nierównym terenie. Głęboko profilowana podeszwa zapewnia idealną przyczepność w terenie, natomiast wkładka wzmacniająca, usztywnia podeszwę.

Profesjonalny sklep, w którym obejrzymy buty turystyczne i sprzęt górski, to np. Berghaus (przeczytać tutaj). Na zakupy podobnego obuwia, najlepiej wybrać się wieczorem. Stopy zmęczone chodzeniem są trochę bardziej spuchnięte niż rano i mają rozmiar zbliżony do nogi po całodziennej wędrówce po szlaku. W wyborze odpowiedniego modelu dopasowanego do naszych potrzeb, z pewnością pomoże nam wykwalifikowany sprzedawca. Aby znaleźć sklep z obuwiem do wspinaczki w naszym mieście, wpiszmy w google szukane frazy, np. „sklep sportowy Wrocław” . http://skalnik.pl/ przeczytać tutaj skalnik.pl/buty/wspinaczkowe_57.html
2018/07/12