Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Praga w trzy dni? Z nami zobaczysz najważniejsze miejsca tego niezwykłego miasta, dlatego już dziś rozpocznij przygotowania do wyjazdu

Z pewnością wielokrotnie zastanawiałeś się, gdzie wybrałbyś się, mając oszczędzoną gotówkę. Niewątpliwie byłyby to dalekie podróże, na przykład Pekin czy Nowy York. Nie tylko dalekie podróże zapewniają wyjątkowe wrażenia, ciekawe zabytki i nowe doświadczenia. Idealnym wyborem, który nie potrzebuje takich funduszy, jest podróżowanie do naszych sąsiadów, np. do Czech. Praga skrywa wiele przepięknych zabytków i miejsc, na które starczą już trzy dni, by się nimi cieszyć.
miasto
Rozpocznij od kompleksu zamkowego w Hardczanach, przy jakim znajduje się uroczy ogród, zwłaszcza warty odwiedzin na wiosnę i latem (odwiedź stronę). To bez wątpienia największy obiekt w Pradze, cena biletu zaś jest zależna od tego, jak dużo planujemy zobaczyć. Drugim obiektem jest Most Karola, z 30 rzeźbami. Mieści się tutaj również żelazna brama, tuż koło pomnika Św. Jana Nepomucena, na jakiej można pozostawić swoją kłódkę z imionami. To most zakochanych, w Wełtawie jest dużo kluczyków do kłódki wrzuconych przez nich. W Pradze nie brakuje też muzeów, a niesłychane wrażenie robi Muzeum Żydowskie. Osobno należy zapłacić za bilet do synagogi.
Praga


Zobacz również

Miejskie dobre pomysły na ferie!

Po pierwsze, przed wyruszeniem w podróż rozsądnie jest zadzwonić po drogówkę. Funkcjonariusze są zobowiązani do przeprowadzanie dokładne analizy stanu autokaru. To niezwykle ważne, ponieważ zdarzało się, że nieuczciwi przewoźnicy wynajmowali autokary, które były w koszmarnej formie technicznej. Analiza dotyczy też kierujących. Kierujący musi być trzeźwy i wypoczęty.


Jeżeli cenimy zabytki powiązane z religią, nie można pominąć Kościoła Św. Mikołaja, jaki po prostu zapiera dech w piersiach. Jest rzeczywiście niespotykany, a od patrzenia się na znajdujące się na suficie freski aż rozboli głowa, ponieważ nie można odwrócić od nich wzroku. Znakiem rozpoznawczym dla Pragi jest oprócz tego Vysehrad. Dzięki temu, że na przystankach autobusowych i kolejowych odnaleźć można mapy, a także możemy je wziąć bezpłatnie w punktach informacyjnych, nie będziemy mieć trudności, aby dostać się do każdego z opisanych miejsc. Dobrze kupić bilet na całą dobę, by nie przejmować się szukaniem biletów w ciągu dnia i móc swobodnie poruszać komunikacją miejską.


Praga to nie jedyne miasto godne odwiedzenia. Z bliższych kierunków może nam również pasować Genewa w Szwajcarii.

Czyżbyś czuł chęć na więcej tekstów na ten temat? Zapraszamy zatem do nowej witryny - po prostu naciśnij to dominikana z niemiec i przeloguj się do naszego serwisu.

Jest miastem międzynarodowym, gdzie tak naprawdę ciężko jest spotkać osobę, jaka ma szwajcarski paszport (sprawdź więcej). Prawie połowa ludzi ma inne pochodzenie i choć z tego powodu dobrze zobaczyć na własne oczy ten kulturowy miks.
2019/05/15