Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Jak kupić właściwy rower dla dziecka?

Gdy nadejdzie wiosna coraz chętniej chodzimy z pociechami na dwór. Szukamy też interesujących rozrywek pod gołym niebem, gdyż plac zabaw też z czasem może się znudzić. Jednym z doskonałych sposobów na spędzenie miłego popołudnia w gronie najbliższych jest przejażdżka rowerem. Jeśli i ciebie interesują rowery dla dzieci, musisz poznać kilka rad, które będą pomocą w podejmowaniu trafnych decyzji.


trik na rowerze górskim
Jednym z głównych elementów mających wpływ na wybór roweru jest wzrost pociechy. Maluch bezustannie rośnie, dlatego rower stojaki rowerowe będziemy musieli zmienić po upływie roku lub dwóch. Na początek kupujemy rower z kółkami bocznymi, potem kółka te można odczepić, gdy nasze dziecko będzie się czuć bezpiecznie. Poza wzrostem pociechy znaczenie mają także możliwości fizyczne – im młody rowerzysta mniej waży, tym lżejszy sprzęt poszukajmy dla niego, inaczej może mieć kłopot z podniesieniem roweru, gdy np. trafi na większy krawężnik. Ważne są też rodzaje rowerów, wśród których znajdują się między innymi górale i bmx-y.

Rowery górskie cechują się dużą ilością przerzutek i amortyzatorami, jakie pozwalają komfortowo jeździć nawet po trudniejszym terenie. Jednak bardziej niż rodzaj sprzętu znaczenie ma jakość wykonania roweru. Kupując tanie jednoślady z pewnością nie zaoszczędzimy, gdyż po kilku tygodniach mogą czekać nas pierwsze naprawy. Rowery wyprodukowane z gorszych materiałów szybko się psują, przez co będziemy zmuszeni szybciej zamienić je na nowsze modele. Należy też sprawdzić niezbędne akcesoria, takie jak błotnik, nóżkę do stawiania roweru oraz oświetlenie. Zobacz: hurtowniazabawek.pl.

Jeżeli chciałbyś, aby twoje dziecko szybko nauczyło się jeździć, powinieneś kupić rower biegowy. Nie ma układu napędowego, a główną siłę stanowią nogi maluszka. Taki rower stojaki na rowery doskonale przyzwyczaja szkraby do jazdy na jednośladzie, a nade wszystko uczy utrzymywania równowagi. Jest całkiem bezpieczny, ponieważ pociecha może w każdej chwili położyć nogi na ziemi, zabezpieczając się przed wypadkiem. W tym miejscu inne pomysły: dostępne opcje.


rowery
Kupując rower dla swojego dziecka pomyśl też o sprzęcie dla siebie, jeżeli twój rower od dawna nie nadaje się do używania. Jedynie wtedy będziecie mogli wybrać się na wspólną wycieczkę. Nawet najlepszy ambulans zabawka lub klocki lego nie zastąpią rodzinnie spędzonych chwil.
2020/05/12