Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Z jakich powodów Jamajka stała się tak popularnym miejscem wakacyjnych wyjazdów, jakie atrakcje może zaproponować

Wyspy Karaibskie od lat są marzeniem ludzi chcących zakosztować odrobiny egzotyki i wypocząć od trudów codziennego życia. I aktualnie nie ma problemu, żeby te marzenia zrealizować, bowiem wycieczki do tamtego rejonu świata są dostępne bez ograniczeń, a i ceny są coraz niższe.

Jedną z częściej odwiedzanych wysp jest Jamajka, pełna życzliwych ludzi, słońca i przepięknej przyrody. I to taka właśnie mieszanka stanowi największą atrakcję tej niewielkiej wyspy. Mimo działania ludzi udało się tam zachować sporą część deszczowych lasów, z niespotykaną florą i fauną. Oprócz tego obecne są tam niezliczone plantacje trzciny cukrowej oraz kawy, a wspaniałe plaże zachęcają wręcz do tego, aby bez przerwy na nich leniuchować. Osoby lubiące górskie wycieczki także się nie będą nudzić. Na Jamajce najwyższa góra ma ponad dwa tysiące metrów, więc będzie to już wysokość, która może zadowolić zdecydowaną większość miłośników gór.

To przykuwający wzrok tekst, ale poza tym sprawdź również inny podobny i w równym stopniu nieszablonowy materiał - my zalecamy to źródło.

Widać więc że na brak zajęć raczej nie będzie można narzekać, trudno się więc dziwić, że jamajka wakacje są tak popularne.

plaża na Jamajce
Wybierając się na Jamajkę można to zrobić praktycznie przez wszystkie miesiące, choć najbardziej polecany jest okres między grudniem a kwietniem. Wówczas panuje najmniejsza ilość opadów, natomiast między sierpniem a listopadem pojawia się sezon huraganowy. Jeśli będzie chodzić o Jamajkę to nie będzie on jakoś ogromnie odczuwalny, porównując to do pozostałych wysp z tamtego rejonu, lecz szybkich, gwałtownych ulew i burz raczej się należy spodziewać. Za to temperatura w tamtym rejonie jest cały czas stała, maksymalne wahania wynoszą raptem dwa stopnie, i bez przerwy świetna na wakacje.


Zobacz również

Dalekie wyprawy okazują się rzeczywiście interesujące, może najbliższy urlop spędzisz na Bali?

Bali
Z każdym rokiem egzotyczne wycieczki radują się pośród Polaków coraz znaczniejszym zainteresowaniem. Spowodowane jest to w ogromnej mierze dogodnością podróżowania po świecie, jak także zmniejszeniem kosztów zagranicznych wycieczek w stosunku do wypoczynku w kraju. Oczywiście na ekskluzywne wczasy w egzotycznym regionie świata musi się zgromadzić większe sumy, lecz często urlopowicze wolą zainwestować znaczniejsze fundusze raz na parę lat oraz przeżyć wspaniałą przygodę.

Planując podróż w to miejsce należy pamiętać o tym, że konieczny jest tam paszport oraz turystyczna wiza, którą wykupić można na granicy, oprócz tego wymagane nie są żadne inne formalności. Najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie zorganizowanego wyjazdu, wtedy wszystkimi organizacyjnymi rzeczami zajmować się będzie biuro turystyczne. Jeśli ktoś chce, to polować może na jamajka last minute, niekiedy udaje się trafić na rzeczywiście ciekawe propozycje.
2022/05/07