Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Co ciekawego może zaproponować dla turystów Polanica Zdrój, jak się przedstawia baza noclegowa tym kurorcie

Dolny Śląsk od dawna przyciągał licznych turystów, nie tylko z powodu przepięknej okolicy, ale także leczniczej oferty. Na Dolnym Śląsku działają bowiem liczne uzdrowiska, z jakich część z nich posiada nawet stuletnią historię.

Z pewnością do tego typu popularnych miejscowości, bardzo często wybieranych przez ludzi chcących zadbać o swoje zdrowie, ale też przez normalnych turystów, jest Polanica Zdrój. Aktualnie miasteczko to jest zamieszkane przez 7,5 tysiąca stałych mieszkańców, lecz do tego trzeba doliczyć sporą ilość przybywających tam co roku turystów. Leży jest ona w Sudetach, jakie mimo że nie należą do najwyższych gór, to będą urzekać swoją malowniczością, czystością i pięknem.

Dzięki korzystnym warunkom geograficznym w miejscowości występuje łagodny klimat podgórski, z ciepłymi zimami i słonecznymi latami. Lecz tym, co będzie najbardziej przyciągać turystów, są duże ilości wód mineralnych. To one właśnie stały się głównym motorem napędowym Polanicy, i wokół nich zbudowany został cały pobliski przemysł uzdrowiskowy i turystyczny.

więcej bonusów
ma sporo do zaproponowania turystom, zarówno jeśli chodzi o bazę kwater, jak i rozmaite atrakcje. Niewątpliwie bardzo dużą atrakcją jest przyroda, pod tym względem okolica jest naprawdę niezwykła. Dla osób aktywnych znajdą się liczne tereny rekreacyjne, baseny oraz rowerowe i piesze trasy. Jeżeli na pobyt zarezerwuje się jakiś przytulny hotel Polanica Zdrój, to najczęściej będzie tam też można liczyć na jakąś świetlicę z piłkarzykami, tenisem stołowym albo bilardem, więc nie będzie możliwości narzekania na nudę.


Zobacz również

Rozkwit działki hotelarskiej, rosnąca sprzedaż mebli hotelowego

pokój hotelowy
Do Polski przybywa coraz więcej osób zwiedzających. Z racji na zwiększone zainteresowanie naszym krajem działka turystyczny przeżywa chwile prężnego rozwoju. Powstaje coraz więcej domów gościnnych, w których goście mogą spędzić swój czas wolny. Rosnąca liczba hoteli powoduje także wzrost rywalizacji na rynku. Hotele prześcigają się w jakości oferowanych przez siebie usług.

Poza tym w Polanicy znajdują się liczne restauracje i kawiarnie, więc i pod tym względem można przyjemnie spędzić wolny czas. Natomiast co do noclegowej bazy, to propozycję dla turystów mają różne pensjonaty i hotele (np. pensjonat Villa Alina), lecz sporo jest również prywatnych kwater oraz pokojów. Planując pobyt w tym mieście należy pamiętać, że w pewnych okresach roku pensjonat Polanica Zdrój będzie trzeba zarezerwować nieco wcześniej, bo tak dużo przyjeżdża tam gości.
2019/02/12