Menu strony
III Millenium
Biuro podry

W jakie pamiątki warto zaopatrzyć się w Krakowie? Co można polecić?

Miejsc, gdzie można dostać piękne pamiątki, jest w Krakowie bardzo dużo. Jednakże jeśli interesuje nas dużo więcej niż magnes na lodówkę czy pocztówka, to warto postarać się zdobyć te najlepsze okazy, jedyne w swoim rodzaju krakowskie pamiątki. Czy każdy wie, jak one wyglądają?
Pamiątka z Krakowa bez wątpienia przypomni nam o tym wspaniałym mieście w chwilach, gdy tego będziemy najbardziej potrzebować. Warto jednakże na początek sprawdzić, czy przedmioty, które kupujemy na pewno zostały zrobione w naszym kraju. Coraz więcej figurek czy maskotek jest produkowana w Chinach. Nie odzwierciedlają one całkiem charakteru tych oryginalnych, są także dosyć tandetne. Na kramach dużo można znaleźć również pamiątek, które z tym miastem nie mają wiele wspólnego. Pamiątka z Krakowa - sprawdź.
Kraków


Zobacz również

Gdzie upolować ładne upominki z wyjazdu do Krakowa?

Kraków
Wakacje w Krakowie to oglądanie tych punktów miasta, które kojarzone są zwykle z wycieczkami z czasów szkolnych. Legendarne zabytki ”zaliczane” są jako element obowiązkowy na samym początku wyprawy. Później pozostaje wolny czas na przyjemności. Jedną z nich mogą być zakupy.


Odpowiednim wyborem okaże się na pewno Lajkonik, czyli brodaty jeździec w tureckim stroju, jaki porusza się na sztucznym koniku. To jeden z najbardziej znanych tutejszych motywów. Skąd się tak właściwie wziął Lajkonik? Legenda mówi, że ma to związek z tatarskimi napadami na polskie ziemie i związaną z tym bohaterską postawą jednego z krakowskich flisaków. Mężnie poprowadził on atak i pobił nieprzyjaciela. Następna ciekawa pamiątka to rzecz jasna smok wawelski. Zwierz ten to świetny pomysł na pamiątkę z Krakowa, zwłaszcza jeśli planujemy ją dać dziecku. Tego typu smoka można kupić w różnych formach - między innymi maskotki, rzeźby lub zawieszki. Z pewnością strój krakowski to także świetny pomysł na podarunek. Kolorowy oraz bogato zdobiony zachwyci każdego. Tego rodzaju odrobina folkloru w naszych, tak pędzących do przodu czasach, to prawdziwy rarytas. Na szczęście, dość łatwo dostać dajmy na to krakowskie kapelusze w stolicy tym pięknym mieście, dlatego każdy z nas będzie mógł taki nabyć.


Warto też kupić coś, co odnosi się konkretnie do Krakowa, do samej historii. Tym czymś mogą być stare fotografie Krakowa. Niezwykłe, ładne i ponadczasowe fotografie są w stanie przenieść nas w odległe czasy. Taka wspaniała i sentymentalna wyprawa jest świetna dla wszystkich, nie tylko dla odwiedzających gości, ale przede wszystkim dla mieszkańców tego miasta. Niezwykle ciekawe jest przecież porównywanie tego jak zmianom ulegał krajobraz. Szczególnie jeżeli jest to znana nam, bliska okolica z jaką łączy nas niejedno wspomnienie. Pamiątki z Krakowa - czytaj .
2020/09/06