Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Na urlop wyłącznie samolotem

Na wakacje najkorzystniej wybrać się samolotem. Jest to zdecydowanie najszybszy, najwygodniejszy, najbezpieczniejszy i najtańszy sposób transportu. Oczywiście, są ludzie nie uznający latania, tacy których nigdy nie przekona się w żaden sposób do podróżowania w powietrzu.

Twierdzą oni, że latanie jest mało bezpieczne a samoloty awaryjne. Niestety w naszych mediach mówi się najgłośniej o katastrofach samolotów, a nikt nie krzyczy na prawo i lewo o tym jak wiele wydarza się kolizji samochodowych. Kiedy porównamy statystyki okazuje się, że to podróże samochodem są o wiele bardziej ryzykowne.

Ponadto są również o wiele bardziej kosztowne. Obecne koszty benzyny nie pozwalają na dojechanie na wakacje (sprawdź wakacje dominikana) za mniej niż prawie tysiąc złotych, nawet jeśli udajemy się zaledwie nad nasze morze. Tanie bilety lotnicze da się nabyć już za sto – dwieście złotych, w szczególności gdy chcemy wylecieć do jednego z europejskich miast. Naturalnie, im dalej się wybieramy, tym drożej, ale są miejsca, do których autem nie da się dojechać w ogóle.

Latanie samolotem jest również dużo wygodniejsze, zwłaszcza z tego powodu, że trwa dużo krócej. Do najpopularniejszych kurortów w Turcji czy Egipcie lot trwa około dwie godziny. Autem da się tam dotrzeć w dwa, trzy dni. Różnica jest ogromna.

Oczywiście, każdy wybiera się na urlop w taki sposób w jaki lubi i w jaki jest mu wygodnie. Gdy dany człowiek preferuje objazdówkę dookoła kontynentu, to samochód jest idealnym wyjściem. Jeśli jednak mamy ustalony punkt docelowy absolutnie warto rozważyć wariant dotarcia tam samolotem.
2022/05/05