Menu strony
III Millenium
Biuro podry

W jaki sposób najlepiej przygotować się do wyjazdu na narty?

Rozpoczynająca się zima to okres, kiedy namiętni miłośnicy sportów zimowych rozważają wyjazd na narty. Góry zimą są wspaniałe, a zjeżdżanie ze stoków to niebywała frajda, trzeba wyłącznie wiedzieć, w jaki sposób się przygotować.

akcesoria dla narciarza
Po pierwsze, oczywiście musimy zadbać o swoją formę, zwłaszcza, jeżeli ubiegłoroczny wypad przypłaciliśmy „zakwasami”. Regularne ćwiczenia umożliwią również uniknąć kontuzji, jakie na nartach przytrafiają się bardzo często. A chyba nie chciałbyś wrócić z kolanem w gipsie? Nie każdy może sobie pozwolić na systematyczny sport, ale wystarczy trochę aktywności fizycznej np. 3 razy w tygodniu, a szybko dojrzymy wyczekiwane rezultaty – jeansy zaczną lepiej wchodzić, nie zziajamy się wbiegając na drugie piętro i będziemy pełni energii. Dzięki temu nie będziemy sprężać się przed zimowym urlopem, aby rozgrzać mięśnie przed wejściem na stok.

Poza formą trzeba też pomyśleć o właściwym sprzęcie. Narty są do wypożyczenia na miejscu, jednak niewątpliwie konieczny jest dobry kask i okulary przeciwsłoneczne, jakie będą ochraniać nasze oczy przed ostrym słońcem (dowiedz się więcej). Kask powinien być podstawowym elementem ubioru narciarza, ponieważ wystarczy moment nieuwagi, aby wpaść na inną osobę na przepełnionym stoku, a wtedy o tragedię nietrudno.

Jeżeli posiadamy gotówkę, możemy zakupić narty, bowiem nie ma to jak swój sprzęt. Sprzedawca wesprze nas w doborze idealnego kompletu. Najistotniejszą kwestią są trwałe wiązania, które łączą obuwie z nartami – to od nich w zasadniczej mierze zależy nasze bezpieczeństwo. Ostatnią kwestią jest właściwe miejsce na wyjazd narciarski. Najbardziej cenione ośrodki są zwykle pełne turystów, dlatego może warto porozglądać się za innym, gdzie jazda będzie przyjemniejsza? Nie tylko nie będziemy musieli ciągle omijać innych osób, lecz również odpoczniemy od ciągłego hałasu i naprawdę wypoczniemy.

Nie zapominaj o tych trzech czynnikach, a nic nie przeszkodzi ci w zimowym szaleństwie! W takim razie już teraz rozpocznij przygotowywania swojej rodziny, a czekają was świetne ferie, które będziecie wspominać aż do następnego wypadu na narty. Góry zawsze warto jest odwiedzić, nie tylko zimą, więc jeśli możesz pojedź tam także latem i korzystaj z letnich rozrywek.


Zobacz również

Jak wypocząć za niedużą kwotę?

Odzież sportowa termoaktywna, narty
Każdy z nas pragnie odpocząć, lecz przecież zdecydowana większość osób po prostu nie zarabia wiele. Zatem ogólnie należy bardzo skrupulatnie analizować własne wydatki. Co zatem możemy robić, jeśli nasze fundusze są stosunkowo nieduże, ale pragniemy gdzieś wyjechać? Całe szczęście, że można jak najbardziej podać kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym można rewelacyjnie przeżyć kilka-kilkanaście dni.
2019/10/17