Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Hiszpania - pyszne jedzenie

Kuchnia hiszpańska nie jest na świecie tak bardzo popularna jak chociażby włoska - a uważamy, że to naprawdę ogromny błąd. Hiszpania ma naprawdę wiele do zaoferowania jeżeli chodzi o jedzenie. Przede wszystkim hiszpańska kuchnia jest bardzo zróżnicowana - wpływ ma na to przede wszystkim duża autonomia poszczególnych części kraju, z których każda ma swoje charakterystyczne potrawy.


Dodatkowo Hiszpanie czerpią sporo inspiracji z kuchni arabskiej, a całość popijają znakomITym winem - czego zatem chcieć więcej? Sprawdźmy, jakie są najbardziej popularne hiszpańskie przekąski i dania.


Zobacz również

Obóz konny – czy warto się wybrać? Dlaczego będzie to zarówno popularna forma wyjazdu?

wakacje - odzwierciedlenie
W ostatnich latach powstaje coraz więcej ośrodków wypoczynkowych, w których powinniśmy korzystać z bardzo ciekawej formy aktywności fizycznej, jaką będzie jazda konna. Tego typu ośrodki wypoczynkowe cieszą się z roku na rok znacznie znaczniejsza popularnością, szczególnie pośród turystów znudzonych tradycyjnym wypoczynkiem.


wakacje - selfie


Pimientos de padron


Charakterystyczne zielone papryczki zna praktycznie każdy. Bardzo trudno jest je dostać poza Hiszpanią, dlatego jeżeli tylko będziecie mieli okazję, polecamy je zjadać do każdego posiłku. Często są podawane zamiast sałatki do mięsnego drugiego dania albo też spożywane po prostu jako przekąska. Papryczki grilluje się w wysokiej temperaturze do czasu, aż ich skórka lekko zbrązowieje. Wtedy posypuje się je gruboziarnistą solą... i gotowe! W tym przypadku siła tkwi w prostocie. Papryczki co do zasady nie są ostre, jednak raz na jakiś czas trafia się pikantny egzemplarz. Dlatego przy jedzeniu pimientos de padron będziecie mieć dodatkowo bardzo dużą zabawę.


Pan con tomate


Kolejny dowód na to, że siła tkwi w prostocie. Grzanki chleba pokrojone na paski, posmarowane pastą pomidorową i polane dobrej jakości oliwą - brzmi trochę jak włoska bruschetta, nieprawdaż? Możemy zapewnić, że smakuje równie znakomicie. Wpływ na to ma przede wszystkim smak dojrzewających w słońcu pomidorów, który jest nie do podrobienia w żadnym innym miejscu na świecie. Niestety nawet przy pomidorach z puszki nie uzyskacie takiego efektu smakowego w domu.


Boquerones


Lubicie anchois? Lećcie szybciutko do Hiszpanii, bo to prawdziwe królestwo tych małych rybek. Boquerones to właśnie anchois, które najpierw marynowane są w winegrecie dobrej jakości. Następnie układa się je na kawałkach grzanek i podaje doprawione czosnkiem oraz natką pietruszki. Niebo w gębie!


Croquetas


Chociaż nazwą przypominają polskie krokiety, nie mają z nimi zbyt wiele wspólnego.


Croquetas to niewielkie kuleczki smażone w głębokim tłuszczu. Podawane są zazwyczaj z sosem czosnkowym lub polska odzież żeglarska sosem aioli. W ich wnętrzu kryją się różne niespodzianki - mogą być wypełnione mięsem, warzywami czy mięsem ryby. Najbardziej znane i oczywiście kaloryczne są croquetas wypełnione żółtym serem, który pod wpływem smażenia się topi.
2022/03/04