Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Gdzie na urlop, czyli spa Polanica Zdrój, Polanica Zdrój pensjonat

Polanica Zdrój jest niedużym miastem i najmłodszym uzdrowiskiem Ziemi Kłodzkiej.
Bardzo sławnym i ukochanym miejscem spotkań zarówno przebywających turystów jak i mieszkańców Polanicy Zdrój jest deptak, rozciągający się po obu brzegach płynącej przez Polanicę rzeki. Bulwar otoczony jest kawiarniami, które w okresie letnim wystawiają stoły z parasolkami również na dworze.
Wśród oazy ciszy, spokoju i zapachu kwitnących rododendronów znajduje się spa Polanica Zdrój.
Miasto otoczone lasami, z obszernym Parkiem Zdrojowym i wieloma trasami spacerowymi jest jednym z najbardziej urokliwych zakamarków Sudetów i doskonałym miejscem do odpoczynku.
To wspaniałe miejsce do przechadzek, wycieczek pieszych i rowerowych, przyciągające o każdej porze roku. Zimą jest w stanie wyznaczać idealną bazę dla entuzjastów sportów zimowych. 13 hektarowy Park Zdrojowy jest wpisany do spisu zabytków - sprawdź przykłady. Obejrzeć tam można m.in cyprysik Lawsona lubiane drzewo parkowe, wywodzące się z Kanady o obwodzie 120 cm, także skupiska rododendronów, rozkwitających od maja do czerwca. Wielkim zaciekawieniem cieszy się położona na głównej alejce parkowej oświetlana kilkunastoma kolorowymi lampami fontanna. Wytryskująca podświetlana woda wznosi się w tempo muzyki.
sudety


Zobacz również

Wczasy z biurem podróży - jak uniknąć problemów

zakupy
Gdy już planujemy wyjazd, nierzadko długo wyczekiwany i wyśniony, postarajmy się do niego sumiennie przygotować. Przetestujmy wyselekcjonowane biuro podróży i bądźmy baczni.


Od początku maja do końca września ciepłe wieczory uprzyjemnia turystom i mieszkańcom owego czarującego miasta.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź też ten link. Pokrewne treści przeczytasz również tutaj kwartery pracownicze lubin.

Nieopodal znajduje się huta szkła artystycznego. Powinno się wstąpić do środka i poobserwować jak powstają szklane arcydzieła. Dla bawiących w owym miejscu podróżników dużą radością będzie zjazd Letnim Torem Saneczkowym. To prawie 500 metrowy odcinek do przebycia na sankach z kółkami, które suną po metalowej rynnie z znaczącą prędkością.

Czy masz ochotę przeglądnąć kolejne artykuły? Więc zachęcamy do wejścia w link - tam oczekuje na Ciebie moja strona (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Singapur).

Polanica jest znana też z urządzanych tu Międzynarodowych Turniejów Szachowych.

Polanica Zdrój willa jako renomowany pensjonat o nadzwyczajnej atmosferze i wysokim poziomie usług hotelarskich przyciąga kuracjuszy i podróżników z całego świata . Polanica jest atrakcyjnym i chętnie odwiedzanym miejscem przez kuracjuszy. Nawet kilkudniowy pobyt pozwala zregenerować siły zarówno fizyczne jak i psychiczne.
2020/06/18