Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Szaleństwa zimowego sezonu

Dla wielu osób zima to najlepszy czas do uprawiania sportu oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Zimowy wypoczynek natomiast zazwyczaj przywodzi na myśl góry. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu na śniegu górskie szczyty to prawdziwy raj. Ta forma wypoczynku wybierana jest zarówno przez dzieci, jak i przez starszych.
Zwolennicy białego szaleństwa dzielą się na da podstawowe obozy (zobacz również kolonia dla dzieci) – narciarzy oraz na snowboardzie. Każdy z wymienionych sportów jest dynamiczny i często dostarcza dużej porcji adrenaliny. sezon narciarski 2012/2013 w miejscowościach górskich tradycyjnie obfituje w turystów. Pod hasłem „gdzie na narty do Włoch” można znaleźć wiele ofert dotyczących możliwości jazdy w polskich górach w 2013 roku.

Snowboard Jest to dyscyplina obecnie dynamicznie rozwijająca się w naszym kraju, a liczba jej miłośników stale zwiększa się, co można stwierdzić na podstawie częstotliwości występowania zwrotu „snowboard Polska” na stronach WWW. Sposób jazdy podobny jest trochę do jazdy na deskorolce. Podobnie jak w przypadku nart, jazda na snowboardzie stwarza duże ryzyko kontuzji, różnica polega wyłącznie na zróżnicowanym umiejscowieniu tych urazów. nauka jazdy na snowboardzie nie jest łatwa, początkujący nierzadko skarżą się na bóle oraz częste upadki. Więcej bowiem kłopotów nastręcza zachowanie równowagi niż na nartach, gdzie dodatkowo często potrzebne okazują się kijki. Mimo to panuje przekonanie, że nauka jazdy na snowboardzie trwa zdecydowanie krócej niż nauka jazdy na nartach. W kontekście tego sportu także obserwuje duże zainteresowanie ofertami na przyszły rok, stąd popularnością cieszy się hasło „snowboard 2013”.


Zobacz również

Może wypadek firmowy nad Morze Bałtyckie?

Spotkanie, zebranie
Czy nieustanny kryzys sprawił, że to już koniec aż tak bardzo częstych wyjazdów pracowniczych do chociażby Sopotu? Tak naprawdę trudno myśleć, iż w przypadku naszego kraju aż tak mocno widać wielkie spowolnienie ekonomiczne. Mimo wszystko jesteśmy stosunkowo nietypową gospodarką, a więc można powiedzieć, że jeżeli w rachubę wchodzą wyjazdy pracownicze, tak naprawdę jest nawet lepiej, niż kilka lat temu.

Narty
Drugą, bardziej nawet lubianą dyscypliną zimową jest narciarstwo. Występuje ono w wielu odmianach, można mówić o narciarstwie biegowym, zjazdowym, a także o coraz popularniejszym rodzaju, jakim jest carving. Ten ostatni sposób polega na jeździe na zwężonych pośrodku nartach w specjalny sposób – skręca się używając jedynie brzegów nart, dzięki czemu nie traci się prędkości. Narciarstwo cieszy się ogromną popularnością zarówno w Polsce jak i poza granicami. O stopniu zainteresowania możliwościami jazdy na nartach poza granicami kraju świadczą wyszukiwania w sieci takich haseł jak „narty Andora”.
2018/11/23