Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Wiedeń i dynastia Habsburgów

Myśląc o Austrii niemal zawsze widzimy przed sobą jedną nazwę - jedno konkretne miejsce, które wręcz Musimy tam zobaczyć. Tym miejscem jest stolica owego państwa, czyli wspaniały i bogaty we niesamowitą historię Wiedeń. Jak się okazuje, jego początki "ukazały się" już 500 lat przed naszą erą i przez ten czas bardzo wiele się tam wydarzyło, a by móc to choćby opowiedzieć w skrócie, potrzeba by było wielu lat.


Jednak są pewne historie, które warto poruszyć już teraz, a które działy się w sumie (patrząc na przestrzał minionego czasu) jeszcze nie tak dawno.


Dynastia Habsburgów


Habsburgowie byli jak sie okazuje dynastią pochodzenia niemieckiego, której założycielem był Guntram Bogaty, który żył w X wieku.

Niniejszy tekst jest dla Ciebie ciekawy? Jeżeli tak to, zobacz także podobne wątki (https://hotelkamieniczka.pl/pokoje/), które mają dane na opisywany temat.

Wszelcy następni przedstawiciele dynastii panowali jednak nie tylko w miejscu jej założenia, sukcesywnie rozszerzając ród o następne państwa, wśród których znalazły się miedzy innymi: Niemcy, Włochy, Święte Cesarstwo Rzymskie, Czechy, Hiszpania, Portugalia, Burgundia, czy państwo Węgierskie i jeszcze kilka innych, tworząc swoiste imperium, a przynajmniej do jego utworzenia niego dążąc. 


Dawne ziemie Habsburgów obecnie


Zobacz również

Propozycje miejsc na wakacje

Grecja
Wakacje nie mogą polegać jedynie na przysłowiowej podróży palcem po mapie. Wakacje powinny być dla każdego czasem wygody bądź odpoczynku, w praktyce jednak bywa z tym niezwykle różnie. Nie zawsze banalnie jest znaleźć albo zdecydować się na jakieś jedno jedyne miejsce, jakie silnie chce się odwiedzić. Inną kwestią, która czasami sprawia w tym układzie kłopot bywają pieniądze. Last minute do Egiptu a może jakieś odmienne miejsce? Na przejrzenie wszystkich wartych uwagi lokalnych ofert trzeba czasami poświęcić tutaj odrobinę czasu, który szkoda marnować wyłącznie na siedzenie nad katalogiem z biura podróży. Zamiast trwonić wolny czas, dobrze przecież od razu spakować walizki i wybrać się w świat.


Jak łatwo się domyśleć, Wiedeń był miejscem, w którym Habsburgowie się "osiedlili", gdzie był ich "główny dom". Nie dziwi więc fakt, że to tam spoczywają ich "pozostałości", które są naprawdę liczne i rozrzucone po całym Wiedniu. Jeśli przyjrzeć się dobrze miejscom, w których Habsburgowie żyli, od razu widać, że wokół tych miejsc praktycznie powstał obecny Wiedeń, gdyż wszelkie pozostałe po nich budowle są teraz najważniejszymi punktami całego miasta, znajdującymi się w jego ścisłym centrum.

Zachęcamy - naciśnij tutaj namioty coleman i wejdź na inną naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie nowe i rzetelne wiadomości.

Niezwykle łatwo jest wyobrazić ich sobie, jak spacerują po całym Wiedniu na piechotę, gdyż jak dobrze wiemy centrum miasta to najbardziej dogodne do życia miejsce, w którym znajdzie się wszystko co najważniejsze w całym mieście.


Wiedeń - zabytki pozostałe po Habsburgach


Panna Młoda, zimowa kreacja


Jak to bywa w każdym miejscu na świecie, osoba bądź osoby panująca w danym miejscu zawsze pozostawiają po sobie znaki swojej ówczesnej władzy - bardzo często są to konkretne budowle czy pomniki i nie inaczej ma się sprawa z Habsburgami, którzy przecież władali swoim imperium bardzo długo.


Najważniejszymi miejscami pozostawionymi przez nich w Wiedniu to bez wątpienia Katedra św. Szczepana (która jest miejscem pochówku między innymi Księcia Rudolfa IV zwanego „Założycielem” oraz dokładnie 56 urn z wnętrznościami innych członków rodziny Habsburgów), czy Wiedeński zamek Hofburg, który był prawdziwym centrum ich władzy.
2021/02/04