Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Co trzeba zwiedzić w Polsce

Wakacje powinny być czasem atrakcji lub odpoczynku, w praktyce jednak bywa z tym różnorako. Urlop, bez względu na miejsce do jakiego konkretna osoba chce się udać, potrzeba zaplanować z określonym wyprzedzeniem, aby uniknąć potem problemów ze znalezieniem dobrych propozycji. Takie pozyskane doświadczenie może okazać się silnie pomocne w podejmowaniu najlepszych postanowień co do ofert wczasów. Jednak przede wszystkim warto się zastanowić, co najlepiej zwiedzać w kraju.


dworzec
Przede wszystkim zależy to od prywatnych zainteresowań i celów podróży.

Niniejszy tekst jest bardzo zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź też inne polecane treści, ponieważ są równie interesujące oraz wciągną Cię całkiem.

Osoba szczególnie zainteresowana sportem zdecydowanie powinna wybrać się do Zakopanego, który oferuje mnóstwo możliwości pod względem narciarstwa i innych sportów zimowych. Tam wyciągi i stoki narciarskie są wykonane na rewelacyjnym poziomie i są wyśmienite zarówno dla początkujących, jak i ludzi już od dawna jeżdżących na nartach. Poza ogromnymi stokami narciarskimi można tam podziwiać cudowne widoki, które na niezwykle długo zapadną każdemu turyście w pamięć. Zakopane to jednak nie tylko narty – pod względem kulturalnym także stanowi ciekawe miejsce chociażby ze względu na silne wpływy twórców młodopolskich. Zakopanem fascynował się chociażby Kazimierz Przerwa-Tetmajer czy Ignacy Witkiewicz - do dziś istnieje tam Teatr im.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to śmiało sprawdź także to użyteczne omówienie. Po prostu kliknij tutaj a z pewnością się nie rozczarujesz.

S. Witkiewicza. Ponadto Zakopane posiada Muzeum Tatrzańskie, wspaniałą unikatową architekturę, oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Wielbicielom muzyki romantycznej bezdyskusyjnie się także spodoba obfite w eksponaty Muzeum Karola Szymanowskiego.

Entuzjaści letniej opalenizny i morskiego piasku podobnie mają w czym wybierać - zazwyczaj wybierane miejscowości wypoczynkowe to Kołobrzeg i Trójmiasto. Przede wszystkim Gdańsk ma niezwykle wiele atrakcji turystycznych oraz niesamowity mikroklimat. Z atrakcji kulturalnych i zabytków bezdyskusyjnie godne uwagi i polecenia jest Pałac Opatów - obecnie Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Można tam zobaczyć dzieła Matejki i Jacka Malczewskiego, a także Olgi Boznańskiej. Ciekawa jest także Izba Mikołaja Kopernika - można tam zobaczyć limitowaną wersję kopii „O obrotach sfer niebieskich”, fragmenty listów, autoportret słynnego astronoma i inne wyjątkowe pamiątki.

Pod względem kulturalnym także Kraków ma niezmiernie sporo atrakcji. Można tam nie tylko stanąć oko w oko ze Smokiem Wawelskim (a chociażby jego repliką), ale też zobaczyć Wawel, sławny Kościół Mariacki z bardzo dobrze zachowanym Ołtarzem Wita Stwosza, a również Kazimierz - starą dzielnicę żydowską z zabytkowym cmentarzem i świątyniami. W Krakowie można odnaleźć wiele śladów historycznych - nieodzownym punktem jest Collegium Maius o niesamowitym dziedzińcu i przecudownych krużgankach. W Krakowie można także ujrzeć jedyne dostępne w Polsce dzieło sztuki Leonarda da Vinci - „Damę z gronostajem” można obejrzeć w Muzeum Czartoryskich, razem z dziełami Rembrandta i Petera Breughla Młodszego. Te wszystkie zabytki, parki pełne platanów oraz widok zaczarowanych dorożek na pewno nie rozczaruje żadnego podróżnika.
2019/11/01