Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Co trzeba zwiedzić w Polsce

Wakacje powinny być czasem atrakcji lub odpoczynku, w praktyce jednak bywa z tym różnorako. Urlop, bez względu na miejsce do jakiego konkretna osoba chce się udać, potrzeba zaplanować z określonym wyprzedzeniem, aby uniknąć potem problemów ze znalezieniem dobrych propozycji. Takie pozyskane doświadczenie może okazać się silnie pomocne w podejmowaniu najlepszych postanowień co do ofert wczasów. Jednak przede wszystkim warto się zastanowić, co najlepiej zwiedzać w kraju.


dworzec
Przede wszystkim zależy to od prywatnych zainteresowań i celów podróży. Osoba szczególnie zainteresowana sportem zdecydowanie powinna wybrać się do Zakopanego, który oferuje mnóstwo możliwości pod względem narciarstwa i innych sportów zimowych. Tam wyciągi i stoki narciarskie są wykonane na rewelacyjnym poziomie i są wyśmienite zarówno dla początkujących, jak i ludzi już od dawna jeżdżących na nartach. Poza ogromnymi stokami narciarskimi można tam podziwiać cudowne widoki, które na niezwykle długo zapadną każdemu turyście w pamięć. Zakopane to jednak nie tylko narty – pod względem kulturalnym także stanowi ciekawe miejsce chociażby ze względu na silne wpływy twórców młodopolskich. Zakopanem fascynował się chociażby Kazimierz Przerwa-Tetmajer czy Ignacy Witkiewicz - do dziś istnieje tam Teatr im. S. Witkiewicza. Ponadto Zakopane posiada Muzeum Tatrzańskie, wspaniałą unikatową architekturę, oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Wielbicielom muzyki romantycznej bezdyskusyjnie się także spodoba obfite w eksponaty Muzeum Karola Szymanowskiego.

Entuzjaści letniej opalenizny i morskiego piasku podobnie mają w czym wybierać - zazwyczaj wybierane miejscowości wypoczynkowe to Kołobrzeg i Trójmiasto.

Pragniemy Cię namówić do tak samo fajnych wątków, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę wycieczki indie i przeglądaj to, na co będziesz miał chęć.

Przede wszystkim Gdańsk ma niezwykle wiele atrakcji turystycznych oraz niesamowity mikroklimat. Z atrakcji kulturalnych i zabytków bezdyskusyjnie godne uwagi i polecenia jest Pałac Opatów - obecnie Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Można tam zobaczyć dzieła Matejki i Jacka Malczewskiego, a także Olgi Boznańskiej. Ciekawa jest także Izba Mikołaja Kopernika - można tam zobaczyć limitowaną wersję kopii „O obrotach sfer niebieskich”, fragmenty listów, autoportret słynnego astronoma i inne wyjątkowe pamiątki.

Pod względem kulturalnym także Kraków ma niezmiernie sporo atrakcji. Można tam nie tylko stanąć oko w oko ze Smokiem Wawelskim (a chociażby jego repliką), ale też zobaczyć Wawel, sławny Kościół Mariacki z bardzo dobrze zachowanym Ołtarzem Wita Stwosza, a również Kazimierz - starą dzielnicę żydowską z zabytkowym cmentarzem i świątyniami. W Krakowie można odnaleźć wiele śladów historycznych - nieodzownym punktem jest Collegium Maius o niesamowitym dziedzińcu i przecudownych krużgankach. W Krakowie można także ujrzeć jedyne dostępne w Polsce dzieło sztuki Leonarda da Vinci - „Damę z gronostajem” można obejrzeć w Muzeum Czartoryskich, razem z dziełami Rembrandta i Petera Breughla Młodszego. Te wszystkie zabytki, parki pełne platanów oraz widok zaczarowanych dorożek na pewno nie rozczaruje żadnego podróżnika.
2022/05/21