Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Dlaczego turyści uwielbiają przepiękne, dzikie Bieszczady, noclegowa baza tego regionu

Jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju, a z pewnością najbardziej dzikim i odludnym, są Pieniny. Góry te położone są w południowo wschodniej części naszego kraju, nie zaliczają się do bardzo wysokich, bo najwyższy wierzchołek ma niewiele ponad 1300 metrów, lecz nie da się im odmówić niesamowitego uroku.
polańczyk
Dla mniej wprawnych turystów są również nieco niebezpieczne, bo pienińskie ścieżki niekiedy są dość ciężkie, a z powodu dużej niedostępności trzeba samodzielne sobie dawać radę w nieprzewidzianych sytuacjach. Turyści odwiedzający Pieniny lubią je przede wszystkim za brak przejawów cywilizacji i niespotykaną gdzie indziej bliskość z naturą. W górach tych nie ma przepełnionych promenad, na jakich przechadzają się celebryci, ani czterogwiazdkowych hoteli.

Wejdź na ten link, by poznać analogiczne teksty. Przykładowo zobacz serwis (http://eccotravel.eu/emiraty-arabskie/), który omawia zajmującą Cię problematykę, a na pewno się nie rozczarujesz.

Wszystko nie jest jeszcze skomercjalizowane, w miejsce to przybywają turyści, którzy faktycznie pragną poczuć piękno i magię tego regionu, a nie ci, jakim zależeć będzie na pokazaniu się. Widać to zresztą doskonale po górskich szlakach, w szczególności tych które się znajdują na uboczu. Nie spotka się na nich dzikich tłumów, jak często to występuje w innych górach, lecz najprawdziwszych turystów, którzy bardzo dobrze wiedzą, w jakim celu przyjechali do tego miejsca - szlaki turystyczne szczawnica.


Zobacz również

Wyjazdy na koncerty

Rodzime agencje organizujące koncerty z roku na rok udostępniają coraz większą ofertę ciekawych wydarzeń. Wybudowanie stadionów na mistrzostwa Europy w piłce nożnej stworzyło możliwości do zapraszania do kraju międzynarodowych gwiazd, gromadzących na swoich koncertach kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Obiekty te zostały wybudowane między innymi w Warszawie, Poznaniu lub we Wrocławiu.


Pieniny
Jednak nawet jeśli Pieniny uważane są za niedostępne i dzikie, to nie powinno się mówić, że są nieprzyjazne turystom. Wręcz odwrotnie, są oni cały czas mile widziani, ale różnica między Pieninami a innymi regionami Polski będzie taka, że nie ma tam wszechobecnej komercji. Jest to niewątpliwie bardzo duża zaleta tego regionu, i właśnie dzięki temu góry te mają wierne grono ludzi, którzy je wręcz kochają.

Czy jesteś zdania ten wątek jest niezwykle interesujący? Jeśli tak uważasz, to kliknij na pełen tekst (www.leoapart.com/Strona/wynajem-aut/) - w tamtym miejscu znajdziesz podobnie absorbujące informacje.

Jedynym miejscem, w którym niestety można zobaczyć tę niewidzianą w innych częściach pienin komercję, jest Solina. Miasteczko to leży przy wybudowanej kilkadziesiąt lat temu zaporze, i stało się nieformalną stolicą tego regiony, każdego lata przyciągającą tysiące turystów. Baza noclegowa tego rejonu w większości będzie się skupiać właśnie dookoła tego jeziora, proponując sporą liczbę pensjonatów i prywatnych kwater, ale pieniny noclegi - zobacz: , schroniska na górskich szczytach.
2020/04/24