Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Na wakacyjne podróże można również wybrać te najmniej popularne miejsca, trzeba tylko zadbać o właściwy kwaterunek

Kłodzko jest ładnym i wiekowym miastem, które jednocześnie tylko z rzadka, a i czasem przypadkowo, znajduje się na szlaku wakacyjnych wycieczek - przecież zimą tłumy urlopowiczów jadą w kierunku Szklarskiej Poręby albo Zakopanego, a lipcu i sierpniu nad morze i na Warmię. Tymczasem Kłodzko jest w stanie konkurować z tymi najbardziej znanymi miejscowościami.


Kłodzko
Wypunktujmy zatem rozrywki, jakie czekają na urlopowiczów żądnych wielkich wrażeń i wspaniałych przygód. Bodajże najciekawszą i najbardziej majestatyczną atrakcją tego miasta jest twierdza. Budynek pamiętający lata świetności armii pruskiej , dzisiaj przyciąga tak kronikarzy, jak i najzwyklejszych turystów. Najciekawszą jego częścią są podziemne tunele, w których żołnierze pełnili służbę i bronili bezpieczeństwa tamtych obszarów. W samym sercu miasta zainteresować nas może most, wzniesiony w XIV wieku i niekiedy porównywany z doskonale znanym turystom mostem w stolicy Czech, a także okazały kościół.

Jeśli kogoś kompletnie nie interesują wiekowe budowle, tylko ruch na wolnym powietrzu, niech potraktuje Kłodzko jako bazę wypadową. Stąd już zupełnie blisko do Dusznik albo Kudowy. Te miasta kojarzyć się mogą tylko z kurortami i rekonwalescentami, lecz nic bardziej błędnego. Wszystkim turystom, którzy kochają odwiedzać nietypowe miejsca, z czystym sumieniem możemy rekomendować wycieczkę na tzw. Błędne Skały. Tak czy inaczej, trzeba wcześniej pomyśleć o zakwaterowaniu i przejrzeć sieć, przykładowo pod kątem hasła Kłodzko nocleg. Dla niektórych to w końcu podstawa dobrego wypoczynku.


Samo obmyślanie tras lipcowych bądź styczniowych wyjazdów ci bardziej przezorni podróżnicy, czyli np. renciści, rozpoczynają od przeglądania gazet, ponieważ tylko niektórzy z nich są w stanie obsługiwać komputer.

Jeśli problematyka, która została zaprezentowana w tym wpisie jest warta Twojej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie.

Biblioteki są na szczęście pełne różnych przewodników, zatem wykonanie takiego zadania do trudnych zaliczać się nie powinno. Natomiast panowie przed dwudziestką, którzy lubią ryzykować, wybiorą się w drogę nawet bez wcześniejszej rezerwacji kwatery - na miejscu są w stanie chodzić od hotelu do hotelu bądź przeglądać lokalne gazety, a zwłaszcza te, w których zamieszczono rubrykę Kłodzko nocleg. Takie wczasy z dreszczem z pewnością na długo zostaną w pamięci, nawet jeżeli pogoda nie dopisze.
2019/11/29