Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Najciekawsze atrakcje Krakowa, jakie pamiątki warto przywieźć do domu z podróży do tego miasta.

Kraków jest wspaniałym miastem, jego odwiedzenie z pewnością zapewni niezapomniane wrażenia. Ogromna liczba turystycznych atrakcji i zabytków, szeroka oferta kulturalna i wspaniali mieszkańcy powodują, że corocznie miasto to odwiedzają setki tysięcy turystów. Wystarczy tak naprawdę przespacerować się po rynku albo posłuchać międzynarodowego gwaru przy pomniku Adasia, żeby się zorientować, jak to każdego dnia wygląda.

Kraków
Zdecydowana większość z odwiedzających to miasto zapewne skusi się na zakup jednej z pamiątek, zresztą to przecież na rynku w Krakowie i w pobliskich uliczkach jest mnóstwo mniejszych i większych sklepów z pamiątkami, jakie można zakupić i wziąć do domu. Na szczęście Kraków posiada tak dużo bardzo charakterystycznych symboli, że wszechobecne figurki z chin są gdzieś głęboko pochowane i mało kto się za nimi ogląda. I bardzo dobrze, że tak jest, bo taka sama chińska tandeta oferowana jest i w górach i nad morzem, i trudno powiedzieć, pamiątką czego to jest. A przecież jak ktoś pokaże kupione przez siebie Kraków pamiątki, to każdy od razu będzie wiedział, z jakiego miasta one pochodzą - .

Pośród pamiątek z Krakowa bez wątpienia największą popularnością cieszy się Smok Wawelski. Ten słynny bohater krakowskich legend ma obecnie mnóstwo wcieleń, zakupić go można w formie rzeźb, maskotek, skarbonek albo figurek. Bardzo popularny wśród turystów jest również Lajkonik, w sklepikach i na straganach to właśnie jego sylwetka praktycznie zawsze gości na półkach.


Zobacz również

Wypoczynek w kraju - jaki kierunek obrać

Pieniny, góry
Polska jest państwem niezwykle zróżnicowanym pod wieloma aspektami. O jej atrakcyjności świadczy między innymi zróżnicowanie terenu i wysokości. Jest tu także wiele zachęcających miejsc na wypoczynek ze względu na obecność jezior lub czystych rzek. O dodatkowej atrakcyjności świadczy dostęp do morza. Z tego powodu obywatele Polski mają dużo różnych możliwości spędzania wolnego czasu oraz wyjazdów wakacyjnych. Pomimo tego aktualnie często obywatele wyjeżdżają na urlopy za granicę, często nie będąc w pełni świadomymi piękna własnych okolic.
Drugą grupę pamiątek z Krakowa stanowią rozmaite figurki i zdjęcia krakowskich zabytków. Do znalezienia będzie więc Kościół Mariacki, Sukiennice czy Zamek Wawelski, popularnością również się cieszą albumy prezentujące najciekawsze zabytki krakowa. Bardzo chętnie wybierane są również kartki oraz widokówki, prezentują one albo różne atrakcje, albo też zdjęcia starego Krakowa - . Po zakupie można nakleić na nich znaczek i wysłać do znajomych czy najbliższych, można też zostawić dla siebie jako pamiątkę. Jeżeli więc ktoś planuje wizytę w Krakowie i zechce przywieźć z podróży jakąś pamiątkę, to pamiętać powinien o tym, żeby kupić coś związanego z tym miastem.
2018/06/21