Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Wakenboard powoli zyskuje coraz więcej fanów

Wakeboard jest połączeniem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z amatorów wspomnianych sportów winien więc spróbować swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a z pewnością nie będzie zawiedziony.
jezioro

Tak samo jak narty wodne, identycznie i wakeboard opiera się na utrzymywaniu się na powierzchni wody na desce wakeboardingowej. W takiej sytuacji tymczasem deska jest jedna, zupełnie jak przy snowboardingu. Zależnie od doświadczenia pływaka (wakeboarder'a) sport ten może być bardzo widowiskowy. Do ciągnięcia wakeboardera użyć można łódź motorową lub wyciąg. W naszym kraju funkcjonuje już kilka wzorowo działających ośrodków wodnych posiadających na wyposażeniu wyciąg do wakeboardingu. Wakeboard to sport, który można praktykować tak samo na wodach jeziora, jak i na morzu.

Debiutujący wakeboarder powinien mimo wszystko zdecydowanie zacząć od jeziora, albo sztucznego akwenu przygotowanego planowo pod tego typu dyscypliny sportowe. Woda na jeziorze jest bardziej do przewidzenia, a fale mniejsze. Dopiero, gdy przyswoimy już pewne umiejętności można próbować zmierzyć się z morską falą.
Morze, Jantar
Aby rozpocząć swoją konfrontację z wakeboardingiem wskazane jest zakupić odpowiedni sprzęt, czyli przede wszystkim interesuje nas deska i buty do wakeboardingu. Nie świadczy to, że jesteśmy zobligowani na wstępie kupić wszystko na własność. Na początek wystarczy wypożyczyć, a następnie, jeśli już dojdziemy do przekonania, że jest to sport dla nas spróbujmy pomyśleć o zakupie własnego. Zazwyczaj wspomniane już ośrodki wodne mają wypożyczalnie sprzętu. Koszty zestawów do wakeboardingu są rozmaite. Zależnie od tego, czy zdecydujemy się zakupić sprzęt nowy, czy używany wydamy na zakupy odpowiednio od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jeśli wcześniej nie przytrafiło nam się mieć na sobie narty wodne albo spróbować swoich sił na desce snowboardowej lub hulajnogi wyczynowe do 300 zł surfingowej i nie czujemy się zbytnio bezpiecznie na samodzielną naukę, można zapisać się na kurs wakeboardingu. Nauka da nam możliwość w bezpieczny sposób, pod nadzorem instruktora zapoznać się z elementarnymi zasadami tej dyscypliny oraz nauczyć podstawowych trików.Zobacz również

Od czego zacząć wędkowanie?

Wyprawy wędkarskie
Wyprawy wędkarskie są bardzo popularną formą spędzania czasu przez mężczyzn. Łowienie ryb okazuje się pomysłem na miłe spędzenie wolnego czasu dla osób w różnym wieku. Często jest to tradycja pokoleniowa przekazywana z ojca na syna. Taki rodzaj sportu daje czas na odprężenie oraz rozmowy w dobrym towarzystwie.
2021/10/10