Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Nieprzeciętny wybór atrakcji Podhala

Południowa Małopolska to popularny wśród gości z Polski i zza granicy kierunek letnich wojaży. Nie dziwota, bowiem nasze góry są znane z niepowtarzalnych pejzażów, magicznego klimatu oraz smakowitej lokalnej kuchni. Zakopane i inne miasta w regionie wydają się wiec doskonałym kierunkiem dla fanów długich pieszych wędrówek i odpoczynku wśród lokalnych gospodarzy. Mało ludzi orientuje się, że w Zakopanem znajduje się wiele innych ciekawych miejsc, które wybornie nadają się dla ludzi starszych i niezrzekający na schorzenia, niemających chęci na męczące marsze po skalistych szlakach. Zakopane gwarantuje bowiem mnóstwo kąpieli termalnych.


Tatralandia
Baseny termalne są świetne dla zdrowia. Kąpanie się w gorącej wodzie z środka Ziemi efektywnie wzmacnia pracę serca. Do kąpielisk termalnych w Zakopanem powinni przyjeżdżać regularnie ludzie, którzy charakteryzują się bardzo wybuchowym charakterem – godzina taplania się w termalnej wodzie potrafi mocno odprężyć nawet najbardziej wybuchowego człowieka. Dodatkowo tego rodzaju terapia wodna zapewni dużą ulgę osobom chorym na choroby związane z układem kostnym. Trzeba oczywiście stwierdzić stanowczo, że baseny termalne są również fantastyczne dla osób młodych i nie cierpiących na żadne problemy. Każdy może je przetestować dla swojego dobra. Znakomite baseny termalne w stolicy Tatr, w których zrelaksujesz się jak nigdy w życiu, znajdziesz, kiedy do Google wkleisz sformułowanie „Zakopane termy”.

Podobne miejsca działają także w innych wioskach na Podhalu. Piękną miejscowością górską jest Białka Tatrzańska, leżąca w niewielkiej odległości do stolicy polskich Tatr. Wielu przyjezdnych poleca tamtejsze łaźnie termalne. Dobre są też normalne baseny, w którym można orzeźwić się w trakcie upalnych dni. Tradycyjne miejsca do popływania w Białce Tatrzańskiej w dobrych warunkach namierzysz, gdy do wyszukiwarki internetowej wkleisz frazę „Białka Tatrzańska baseny”.
2013/08/16