Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Najlepszy sklep turystyczny w mieście

Jeżeli naszą pasją jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji przykładowo eksplorowanie jaskiń powinniśmy mieć dobrze dobrany sprzęt, który da nam komfort i bezpieczeństwo w czasie wypraw. Każdy dobry sklep turystyczny posiada takie wyposażenie w swoich katalogach. Często, zdecydowanie zbyt często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, gdyż wybierają się w góry bez przygotowania. To ludzka głupota najczęściej jest główną przyczyną tragicznych wydarzeń w górach.

Zdjęcie tatr
Bo jakże inaczej nazwać wybieranie się w wysokie góry w sportowych trampeczkach, które nie dają podparcia stopie i nie mają w ogóle przyczepności na skale. Albo, co często zauważamy w wydaniu damskim, w sandałkach. Wystarczy w takiej sytuacji jeden mokry kamień i wypadek gotowy. Przy sporym szczęściu skręcenie lub złamanie (rentgen kraków) nogi. W najgorszym razie runięcie w przepaść. A jak określić kogoś kto wybiera się w góry nie zabierając mapy, wchodzi na szlak nie zdając sobie sprawy jak przebiega i którędy wrócić? Albo osoby, które udają się na spacer do jaskini bez czołówki, bez kasku i nie zdając sobie sprawy, że trzeba się tam poczołgać i trzymać łańcuchów? Albo ci, którzy nie potrafią odczytać oznaczeń szlaku? To nie są bajki i to nie są jednostkowe przypadki. Takich ludzi są tysiące. Jeżeli twoją pasją są góry przyszykuj się do wyprawy odpowiednio.

Najlepiej mieć jeden sprawdzony sklep górski. Wybierzmy ten, w którym pracują pasjonaci i fachowcy, którzy pomogą dopasować odpowiednio ekwipunek. Trzeba najpierw odwiedzić parę miejsc, możemy też poczytać opinie w sieci. Nie jest trudno trafić na takie strony, wystarczy jedynie hasło "sklep turystyczny" wpisane w wyszukiwarkę. Gdy już podejmiemy decyzję, gdzie chcemy się zaopatrzyć, musimy pomyśleć w co. Jest kilka elementów wyposażenia, bez których nawet nie wolno nam myśleć o wyjściu w góry. Warto solidnie się przygotować do wyprawy życia i nie tylko.

Pierwsza rzecz – buty. Odpowiednio dopasowane, wygodne i wysokiej jakości. Powinny być pół rozmiaru większe niż te, które zakładamy na co dzień, po długich wędrówkach nogi często puchną, a obuwie nie powinno nawet wtedy uciskać. Oczywiście buty nie mogą być za luźne, bo wtedy mamy gwarantowane skręcenie kostki na pierwszym lepszym kamieniu. Pamiętajmy, że nie ma butów do wszystkiego. Inne sprawdzają się latem, inne gdy chcemy wędrować po śniegu. Jeśli przewidujemy wędrówki zimowe nie zapomnijmy by kupić raki turystyczne, które dobrze będą współdziałać z naszymi butami. jeżeli planujemy wspinać się w lodzie, kupmy raki - kontynuuj - do tego przeznaczone. Turystyczne do wspinaczki nie będą odpowiednie.

Jeśli mamy w planach się wspinać nie zapomnijmy o obuwiu do tego celu. Tak naprawdę, jeśli mamy buty do wspinaczki ściankowej nie musimy kupować nowej pary. jeżeli te, które mamy są sprawdzone i dobrze czujemy w nich stopnie – to wspaniale. Dobre buty na ściankę zdadzą egzamin także w skałach. Oczywiście, nikt nam nie broni sprawić sobie nową parę. Może się okazać, że do wspinaczki skałkowej bardziej odpowiednie będą dla nas buty sztywniejsze, albo wręcz przeciwnie, bardziej miękkie. To wszystko zależy od osobistych preferencji. W każdym razie możemy zapoznać się z aktualną ofertą producentów. Kiedy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło "dobre buty na ściankę 2012" z pewnością znajdziemy najnowsze propozycje.


Zobacz również

Jak wybrać porządne buty?

Piękne góry
Jeśli naszym hobby jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka oraz przy okazji na przykład eksplorowanie jaskiń powinniśmy posiadać fachowo dobrany sprzęt, który da nam komfort i bezpieczeństwo w czasie wypraw. Każdy porządny sklep turystyczny ma takie wyposażenie w swoich katalogach jak chociażby buty do wspinaczki ściankowej. Ostatnio zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, ponieważ wybierają się na wędrówki bez przygotowania. To właśnie brak solidnego przygotowania planu wycieczki górskiej jest częstą przyczyną tragedii.
Redaktor: Mateusz Matković
2020/12/10