Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Wakacyjne akcesoria na górskie eskapady

Jeśli planujesz aktywne lato pełne włóczęg i emocji, musisz koniecznie przed startem odwiedzić porządny sklep górski. Co tam warto zakupić? Na pierwszym miejscu porządne obuwie – to elementarz górskich wycieczek. Bez odpowiedniego obuwia nie można w ogóle wychodzić na niełatwy teren.
Warto nabyć specjalną odzież, zaprojektowaną do noszenia w trasie. Miej na uwadze, że w górach zwykle jest chłodniej niż na nizinach, więc niezbędna jest ocieplana bluza i mocne spodnie. Kolejnym zakupem musi być namiot – nie ma być duży, ważne, żeby porządnie trzymał ciepło i był stabilny. Wiatr w górach potrafi zniszczyć niestabilne namioty.


Karkonosze
Warto nabyć urządzenia do gotowania posiłków oraz wiele właściwej żywności, takiej jak mięso w puszkach. Dostateczne odżywianie jest fundamentalne podczas górskich włóczęg. Uwaga! W czasie chodzenia w górach nie spożywaj piwa, ponieważ jest to niewłaściwe. Z pewnością możesz przeżyć kilka dni bez tego trunku, nie jest wszakże to nektar, który da się pić caly czas. Na szlakach górskich turyści powinni być całkowicie trzeźwi, żeby przestrzegać fundamentalne zasady bezpieczeństwa. Zobacz: http://www.skalnik.pl/nasze-marki/the-north-face_3,62.html.

Zobacz również

Nie tylko Zakopane

Jeśli myślisz o wyjeździe w Tatry, zastanów się, czy nie warto odwiedzić inne miejsce niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Podhale chowa w sobie wiele fajnych miejsc, które są niedoceniane przez rodaków. Klasycznym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która rozciąga się zaledwie 20 km od Zakopanego. Jest to spokojna i mała wieś górska, która gwarantuje mnóstwo atrakcji dla turystów.


Znaczące są też inne akcesoria turystyczne na dobre spodnie trekkingowe. Lub także np. kompas. Jest on przydatny do właściwego znajdowania dróg. Tutaj przydatne są też porządne mapy – miej na uwadze, że trzeba wziąć ze sobą mapy papierowe, Google Maps w górach raczej funkcjonować nie będzie. Szczegółowe mapy najlepiej jest nabyć w punkcie PTTK w którejś z górskich miejscowości. Jeśli lękasz się, że zgubisz drogę w czasie wędrówek, dobrze jest opłacić profesjonalnego przewodnika, który zna góry jak własną kieszeń. Jest to znaczny wydatek, jednak dostaniesz gwarancje, że powrócisz cały i zdrowy z wyprawy oraz poznasz bardzo interesujące dane na temat odwiedzanych miejsc.

I to już wszystko – na koniec podkreślmy, że najważniejszą rzeczą, jaką warto spakować do plecaka, jest ostrożność. To polisa przetrwania na górskich trasach.
2018/06/22