Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Cudze chwalicie, swojego nie znacie

Dokąd wybierasz się na urlop? Do dalekich krajów? A może zachęcają cię bliska Słowacja, atrakcje w Niemczech? A czy poznałeś już nieźle, czytelniku, Polskę?

Tak wielu rodaków woli jeździć za granicę, nie dowiadując się wcześniej dokładnie, jakie są wspaniałe atrakcje turystyczne w Polsce. A przecież można spędzić urlop taniej i lepiej, zamiast wydawać fortunę na bilet lotniczy do Maroka czy Turcji. Polska może nie wyróżnia się wielką powierzchnią, jednak atrakcje turystyczne w Polsce są świetne i bardzo często pomijane przez wczasowiczów.
Jeśli zagadnąć kogoś o atrakcje turystyczne w Polsce, bez wątpienia wymieni Kraków, Zakopane i jakąś nadmorską miejscowość. Garstka respondentów wspomni o takich malowniczych zakątkach jak np. Rabka, lasy w zachodniopomorskim oraz Góry Świętokrzyskie.

Zobacz również

Długi weekend w najbardziej popularnych polskich miejscowościach

Karpacz, kościółek drewniany
W Polsce istnieje wiele miast, uznawanych za szczególnie atrakcyjne turystycznie. Popularność ta bierze się z różnych czynników. Mogą to być przykładowo różnorodne zabytki historyczne, których uroda przyciąga turystów. Bywają to również walory uzdrowiskowe, takie jak przykładowo występowanie wód leczniczych. W takiej sytuacji przyjezdni odwiedzający dane miasto jeżdżą tam na wyjazdy sanatoryjne.


O ile chodzi o atrakcje turystyczne w Polsce, mieszkaniec naszego kraju zazwyczaj udaje się w ograne miejsce, które są non stop zadeptywane przez turystów i przez to przeistaczają się w ohydne miejsca.

Masz ochotę chłonąć dalej wciągającą treść? Więc nic nie stoi na przeszkodzie - kontynuuj Szkolenia żeglarskie na następnej stronie.

W popularnych miejscowościach kwitnie handel tandetą, zagłusza rozmowy głośna muzyka oraz odór przypalonej kiełbasy.


A przecież są atrakcje turystyczne w Polsce, o których wiedzą tylko ci turyści, którzy cechują się dociekliwością. I tacy, którzy nie pędzą za prostackimi modami, lecz wybierają miejsca malownicze i nieodwiedzane. Czemu wybierac się do Zakopanego, skoro w pobliżu jest urokliwa Mszana Dolna? Dlaczego smażyć w ścisku na małej plaży w Rewalu, zasłaniając uszy przed hałaśliwą „muzyką” z barów, skoro można wybrać się na wycieczkę na którąś z wielu polskich dziewiczych plaż? Atrakcje turystyczne w Polsce to ogromna kopalnia idei. Turysto, uwierz, że krajobrazy, spokój i wypoczynek są blisko – wystarczy nabyć szczegółowy przewodnik i odszukać rejony w naszym pięknym kraju, których jeszcze nie odwiedziłeś. Za niewielkie sumy spędzisz niezapomniane wakacje, daleko od tłumów metropolii i tandetnych kurortów.
2022/04/25