Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Co warto zobaczyć na Kaszubach i gdzie się zatrzymać

Kaszuby
Kaszuby są takim regionem Polski, który z punktu widzenia turystycznego przez wiele lat był niedoceniany. W ostatnich latach władze regionu kaszubskiego robią wszystko, ażeby pokazać niebywałe piękno tego regionu. Należy przyznać, że robią to bardzo skutecznie, gdyż Kaszuby zaczęły przyciągać rzesze turystów z całej Polski. Warto tu przyjeżdżać z paru powodów. Każdy najmniejszy zakątek tegoż regionu jest w stanie rozkochać nas swymi cudownymi pejzażami.

Pełne uroku rzeczki oraz jeziora to zaledwie część, czym Kaszuby są w stanie przekonać do siebie. Oprócz tego ten region ma do pokazania niezwykle oryginalną architekturę, której na próżno szukać w innych regionach naszego kraju.

dom
Kaszuby odwiedzane są przez turystów przede wszystkim w celu beztroskiego wypoczynku. Jest to znakomite miejsce do takiej formy spędzania wolnego czasu, gdyż nie brakuje tutaj jezior oraz dzikich obszarów, w które do tej pory człowiek zbyt nie ingerował swą działalnością. Jednym z zakątków, który jest objętych szczególną ochroną jest Wdzydzki Park Krajobrazowy, który zostały utworzone dokładnie trzydzieści lat temu. Głównymi cechami parku są właśnie liczne jeziora a także obszary leśne, które są wokoło nich. W Parku możemy podziwiać też 40 gatunków roślin, które objęte są ochroną. Możemy tu spotkać także stada bobrów oraz 130 innych typów zwierzyny.

Kaszuby przez lata były tak cudowne, ale nie wykorzystywały swego potencjału z racji słabej bazy turystyczno-noclegowej. Przyjezdni nie mieli gdzie zanocować i przez to ich rzesza nie była zbyt duża. Baza hotelowa ostatnimi laty została o wiele bardziej rozbudowana, stąd też teraz noclegi na Kaszubach nie stanowią jakiegokolwiek kłopotu. Wystarczy tylko zajrzeć na strony i dokonać rezerwacji. Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się w szczególności domki letniskowe, które zlokalizowane są nieopodal jezior. W nich możemy kąpać się oraz opalać się na naturalnych plażach. W lecie miejsca te zawsze są zarezerwowane, stąd też o nocleg warto zatroszczyć się z parotygodniowym, jak nie paromiesięczny wyprzedzeniem.

Kiedy szukacie przystępnych ofert domków to można odwiedzić liczba propozycji jest naprawdę spora. domki-letniskowe.pl


Zobacz również

Mazury i pływanie kajakiem

spływy kajakowe
To koszmarne, gdy w czasie gorącego weekendu, na przykład w połowie lipca, zamiast odpoczywać w miłym miejscu, na nieszczęście musimy pracować lub najzwyczajniej kisimy się w mieście. Może by tak najzwyczajniej pojechać na Mazury? Trzeba się śpieszyć, bo rośnie moda na Mazury, także wśród obcokrajowców, a więc wielce realne, że za jakiś okres czasu Mazury, chociaż w dalszym ciągu śliczne, niestety nie będą aż tak dziewicze, nieznane.
2022/06/03