Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Nadmorskie kurorty - Kołobrzeg i Władysławowo

Nadmorski Kołobrzeg jest miejscem, które kojarzy się głównie z letnim okresem wakacyjnym, który skupia się w naszym kraju w głównej mierze na okolicach Bałtyku. Co roku miasto to próbuje skorzystać z tego faktu, i pozyskać pieniądze z przedsięwzięć typowo turystycznych. Miasto Kołobrzeg ma do tego wszelakie potrzebne predyspozycje.
Villa Mare
Świetne położenie to zdecydowanie nie wszystko, co ma do zaoferowania to jedno z najstarszych miast położonych na obszarze Pomorza Środkowego. Kołobrzeg to również miejsce, które prócz cudnych plaż ma także do zaprezentowania niezmiernie bogate dziedzictwo, które sąsiednie miasta mogą tylko pozazdrościć. Najważniejsze zabytki udało się uratować od unicestwienia spowodowanego upływem czasu oraz wszelkimi działaniami wojennymi, mającymi miejsce w trakcie II wojny światowej.

Ów artykuł wydał Ci się interesujący? W takim razie zachęcamy do naszej następnej strony. Tam oczekuje na Ciebie aktualny artykuł (http://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/catering/).

To wszystko sprawia, że Kołobrzeg może się poszczycić wielkim powodzeniem. Możemy nawet powiedzieć, że z każdym rokiem liczba zainteresowanych turystów ciągle wzrasta. Kołobrzeg jest znany nie tylko z cudnej nadmorskiej aury, która idealna jest na spędzanie wakacji. Miasto to od dawna słynie też z uzdrowisk, które uznawane są za jedne z najlepszych w Polsce. Zaciekawienie nimi jest tak spore, że rezerwacji trzeba dokonywać z paru miesięcznym wyprzedzeniem. Oznacza to, że w Kołobrzegu każdy znajdzie coś dla siebie bez znaczenia czy jest się osobom chorą i w podeszłym wieku czy też człowiekiem w pełni sił, który poszukuje przeżyć.

Widok na Władysławowo
Podobnie zresztą jest w okolicznych ośrodkach turystycznych położonych bezpośrednio w okolicach Morza Bałtyckiego. Jedną z takich miejscowości jest Władysławowo. Kurort ten leży pomiędzy otwartym morzem oraz Zatoką Pucką. To nie jedne jedyne atrakcje, które czekają na turystów w tym miejscu. Władysławowo położone jest również blisko okolicy Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Władysławowo jest znane, toteż noclegi najlepiej rezerwować kilka miesięcy przed rozpoczęciem sezonu, aby mieć możliwość cieszenia się symbiozą z przyrodą, którą chroni człowiek. Oczywiście bez wątpienia najbardziej obleganymi obok noclegi Władysławowo miejscami w tym regionie, są kąpieliska, których jest 15.


Zobacz również

Tatry zapraszają

tatry
Nasze najwyższe góry zwykle są kojarzone z Zakopanem, ale w na Podhalu można namierzyć parę innych miejscowości, które warto odwiedzić w wakacje. Omawiamy dwa najciekawsze miasteczka, które polecamy tego lata.
2021/09/03