Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Podlasie - wyjedź wypoczywać w jedno z najpiękniejszych miejsc w kraju

Jeśli zamierzasz udać się na świetny wypoczynek, Podlasie okazuje się trafnym wyborem. Niestety, wielu krajan nie docenia tych rejonów, omyłkowo uważając, że nie ma tam nic do zobaczenia. To zupełna bzdura. Województwo Podlaskie to rejon, gdzie lezą takie niesamowite atrakcje dla odwiedzających, jak np. Białowieski Park Narodowy.


Mech
Bytują tam zwierzaki, których nie ujrzy się nigdzie indziej na świecie, to znaczy żubry. Na dodatek znajduje się tam Augustów, w którego okolicy wije się Kanał Augustowski. Można tam pływać stateczkiem, chłonąc cudowne krajobrazy Podlasia. O ile chodzi o budowle, należy zwiedzić wspaniały zestaw klasztorny w Wigrach. Żyją tam Kamedułowie, bracia zakonni, którzy egzystują w zupełnym odosobnieniu.

Dobre noclegi odszukasz, jeśli do wyszukiwarki internetowej wklepiesz słowa „pensjonaty Podlasie”. Nie wszystkie pensjonaty mogą posiadać witrynę internetową, warto więc zaglądnąć też do rubryce w periodyku, w której publikowane są ogłoszenia noclegowe. Osoby, które nie mają wielu pieniędzy do wydania na wakacje, mogą do wyszukiwania dodać słówko „niedrogie”.

Jeśli zamierzasz spędzić piękne wakacje u wiejskich gospodarzy, do Google wklej frazę „wieś noclegi województwo podlaskie”. Czas spędzony w prawdziwej chatce okaże się niezapomnianym doświadczeniem.
Agroturystyka jest szczególnie polecana osobom, które egzystują w większym mieście. Urlop w takiej bliskości z życiem wiejskim da wiele radości ludziom zatrutym zgiełkiem miasta. To także super okazja, by zobaczyć z bliska żywot mieszkańców wsi – dojenie krów, uprawianie pola itp.. Możesz mieć gwarancję, że z wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego uradują się twoje dzieci. Dla dzieci kontakt z florą i zwierzętami, które dotąd znały jedynie z opowieści, będzie rewelacyjnym przeżyciem. Zaryzykujemy stwierdzenie, że spędzenie wakacji w wiejskiej chatce może być korzystniejsze, niż prażenie się na plaży w Egipcie lub Chorwacji. No a całą pewnością oryginalniejsze.
Redaktor: A.Z.
2013/05/13