Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Dlaczego chętnie odwiedzamy egzotyczne rejony?

Czas urlopowy przybliża się wielkimi krokami. Na wytęsknione wczasy czekamy cały rok. To nasza zasłużona nagroda za uczciwą pracę. Rozmyślamy o cudownych dniach na gorącej plaży, w cieniu smukłych palm. Już od tygodni przeglądamy katalogi biur podróży i wybieramy nasze wczasy marzeń. Tak się zwykle składa, że są to egzotyczne wycieczki. Co nas tak bardzo wabi w takich odległych krainach? Czemu mnóstwo rodaków chciałoby przeżyć wakacje w Indiach, Maroku, czy Tajlandii?

Zobacz również

Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, iż jest tu do zobaczenia nie tylko stolica Dolnego Śląska, są pozostałe wspaniałe miejsca

Noclegi
Jedną z tych miejscowości, jakiej powinniśmy poświecić troszkę więcej uwagi w okresie wycieczki po województwie dolnośląskim, jest Brzeg Dolny. Jedną z najbardziej istotnych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma a także pałac, który też przypomina o tym istotnym rodzie. Zwiedzenie tych obiektów to zajmująca lekcja historii dla tych, dla jakich Dolny Śląsk to przede wszystkim cudowna przeszłość. Pałac, jako niezapomniana rezydencja z drugiej połowy XVIII wieku, z pewnością zasługuje na uwagę. Za sprawą renowacji fasady pałacowe wyglądają rewelacyjnie, a turyści mogą w okresie swej wycieczki zapoznać się z jedną z ciekawszych rezydencji w tej części naszego kraju.


indie, egzotyczne
Tajemnicze kraje to obietnica wielkiej przygody. Chociaż widzieliśmy całe mnóstwo filmów, lub też przejrzeliśmy tomy poradników na dany temat, to wciąż jeszcze wycieczka do Indii niesie ze sobą duże ryzyko. I właśnie potrzeba adrenaliny popycha nas w takie rejony globu. Różnica w kulturze pomiędzy Europą, a Azją jest bardzo duża. Można przyznać, że jest między nami prawdziwa przepaść. Opowiadają nam o tym, osoby, które podróżowały trochę czasu w egzotycznych państwach. Zanim pojedziemy więc na taką wyprawę, należy jednak dowiedzieć się, co nam wolno, a co jest zabronione, tak byśmy uniknęli niemiłych sytuacji już na miejscu.

Następnym powodem, dla którego wyjeżdżamy na podobne wczasy jest orientalna kuchnia. Odznacza się ona ogromną ilością przypraw. Jest wyjątkowo obfitująca w rozmaite składniki, a dania bardzo odbiegają od tych, które robimy sobie we własnych mieszkaniach. Należy podczas wycieczki dać się namówić i zjeść miejscowe specjały. Może się zdarzyć, iż nagle rozmiłujemy się w kuchni indyjskiej lub wietnamskiej.

Czasami zapominamy, zapatrzeni w swoje europejskie tradycje, jak bogatą i starą kulturę chwalą się tamtejsze państwa. Jadąc na urlop do Indii, możemy być pewni, że napotkamy na swojej drodze masę przepięknych zabytków, a także poznamy ciekawe legendy. Wielkie wrażenie na przyjezdnych z całego świata robią ceremoniały religijne w Indiach. Niech nie zdziwi nas paradująca ulicą krowa albo skaczące nam na głowę małpy. W Indiach każde zwierzę jest święte. wycieczka do Indii Indiach egzotyczne wycieczki
2018/07/12