Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Najbardziej perspektywiczne kierunki studiów - Turystyka i rekreacja

Każdy absolwent szkoły średniej, który planuje rozpocząć studia magisterskie, staje przed poważnym wyborem - który profil nauki wybrać? Jest to szczególnie ważna decyzja, dlatego, że wpływa ona nie tylko na kolejne 5 lat życia młodej osoby ale także na następującą karierę i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie ułatwia chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich latach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.
Jaki profil, w takim razie, warto rozpocząć? Z pewnością taki, który da możliwość uzyskać interdyscyplinarne wykształcenie, sprawiając tym samym, że student będzie miał możliwość znaleźć pracę w różnych sektorach gospodarki.

Chcesz znaleźć inne tego rodzaju źródła? Kliknij ten odsyłacz - więcej zobaczysz w tekście (https://www.alpaki.pl/), który omawia analogiczne zagadnienia.

Jednym z wspomnianych kierunków jest turystyka i rekreacja To zdecydowanie dziedzina wszechstronna, w ramach której student uzyskuje wiedzę z dziedziny nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczych, a także rolniczych. Wspomniany kierunek jest dostępny zarówno na uczelniach publicznych, jak również w szkołach prywatnych, a naukę można odbywać w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część uczelni daje swoim absolwentom sposobność odbycia różnego rodzaju kursów, dodatkowo zwiększających ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Zobacz również

Przewóz turystyczny osób w Polsce

korek na autostradzie
Transport osób to niezwykle rozbudowana i skomplikowana dziedzina przemysłu transportowego. Największym wyzwaniem stojącym przed przedsiębiorstwem transportowym jest przewóz niewielkiej grupy osób na bardzo duże odległości. Jest to usługa szczególnie popularna wśród Polaków pracujących za granicą. Każdy klient, który pragnie skorzystać z tego typu usługi wyjeżdża z innego miejsca i zmierza w inną częśc kraju. Zorganizowanie takiej trasy sprawia więc olbrzymią trudność przewoźnikom. Jednak dzięki wykorzystaniu niezbyt dużych pojazdów osobowych, może być to interes finansowo korzystny.


Studenci
Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji dostają możliwość znaleźć zatrudnienie w takich firmach jak biura podróży, hotele i ośrodki rehabilitacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a także w organach administracji rządowej i lokalnej. Faktem jest, że turystyka (sprawdź także atrakcje w Białowieży) studia to kierunek nie dla każdego. Osoba chcąca podjąć naukę o wspomnianym profilu, powinna wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Powinna także charakteryzować się kreatywnością oraz dobrą organizacją pracy. W tym przypadku, bardzo istotnymi umiejętnościami są komunikatywność i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji oraz predyspozycje lingwistyczne.

Jeżeli zamierzasz związać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany rozpoczęciem studiów o profilu turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa! Wystarczy, że złożysz określone dokumenty w biurze rekrutacyjnym danej szkoły, a już za miesiąc być może rozpoczniesz ciekawą przygodę z tym interesującym kierunkiem.
2021/03/01