Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Przygotowujemy się do wakacyjnego wypoczynku

Już za niedługo oczekiwany urlop. Na ciepłe dnie czekaliśmy tak długo. Tego roku zima wyjątkowo dała się nam we znaki. Pora teraz wygrzać się w pełnym słoneczku i odpocząć od powszednich obowiązków. A ponieważ wakacje już tuż tuż, należy odpowiednio się do tego przygotować. Właściwa organizacja spowoduje, że wakacje dostarczą nam samych pozytywnych emocji.
buty, sklep górski, turystyka
Na klika tygodni przed planowanym urlopem warto trochę popracować nad sylwetką. Pragniemy w końcu pięknie wyglądać w szortach. A więc, zmieńmy nasz jadłospis, dołóżmy do niego świeże owoce i jarzyny. Wypijajmy codziennie jak najwięcej płynów. Ograniczmy spożywanie kawy, alkoholi oraz przekąsek. Zacznijmy jadać o regularnych porach. Spróbujmy też przygotowywać posiłki samemu, wtedy będziemy mieć absolutną pewność, że są nie tylko wyśmienite, ale też pełne elementów odżywczych. Jeżeli zastosujemy te zasady, z pewnością będziemy zadziwieni efektem.

Żeby taka dieta działała, powinniśmy ją wspomóc uprawianiem sportu. Jeśli nie mamy czasu na częste ćwiczenia na basenie, spróbujmy choć raz na tydzień jeździć na rowerze. Decydujmy się na schody zamiast windy i przychodźmy do pracy na piechotę, jeśli jest to możliwe. Dzięki tym działaniom nasza kondycja będzie przygotowana na letnie eskapady, a my odzyskamy dobre samopoczucie, ponieważ nic tak nie podnosi nastroju, jak duża dawka ruchu.

Zobacz również

Wspaniała przejażdżka – czyli z jakiego względu warto zapisać się na kurs jazdy konnej

jazda konna
Nie wiesz co robić w wolnych chwilach? Chciałbyś mieć jakieś hobby, ale nic interesującego nie przychodzi ci do głowy? Szukasz niebanalnego zajęcia, które by cie całkowicie pochłaniało i rozwijało cię? Znasz różne możliwości, ale żadna nie wydaje się wystarczająco pociągająca? Na pewno warto wypróbować naukę jazdy konnej. Nie jest to bardzo popularne hobby, chociaż nie ulega wątpliwości, że wielu ludzi kocha konie i na naukę jazdy z nieskrywaną przyjemnością, by się zapisali.


Teraz należy sprawdzić naszą garderobę oraz potrzebny nam na wakacjach osprzęt. Nawiedźmy więc najbliższy sklep turystyczny i zaopatrzmy się w niezbędne akcesoria. Jeżeli chcemy wyczynowo spędzić nasz odpoczynek, kupmy profesjonalne buty trekkingowe. Jeżeli jedziemy na biwak, mogą nas zainteresować nowoczesne śpiwory (odkryj więcej), które zagwarantują nam ciepełko nocą. Kupując profesjonalny sprzęt (np taki), warto poprosić o pomoc sprzedawcę. Te produkty są zazwyczaj bardzo drogie, dlatego nim dokonamy zakupu, sprawdźmy, czy faktycznie ten model będzie dla nas odpowiedni.

A kiedy wszystko już kupimy, można zacząć się pakować. Tak przygotowani na pewno zdobędziemy każdą górę i żadna przeszkoda nie będzie dla nas wyzwaniem.
2018/08/29