Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Kołobrzeg doskonałym miejscem na odpoczynek

Sposób życia, jaki w dzisiejszych czasach prowadzimy nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Jesteśmy ciągle zabiegani, przemęczeni, padnięci. Warto, choć na sekundkę odetchnąć i zadbać o swoje zdrowie. Znakomitym wyjściem jest udanie się na dłuższy pobyt do sanatorium, a dla osób, które nie mają za bardzo dużo wolnego czasu – trzy dniowy pobyt w spa

Masaż punktów młodości TSUBOKI
Kołobrzegu, dzięki swoim naturalnym uwarunkowaniom zdrowotnym jest uzdrowiskiem od wielu lat. Na północy Kołobrzegu wzdłuż nabrzeża rozciąga się tak nazywana dzielnica uzdrowiskowa. Występują tutaj źródełka wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. Uzdrowisko to posiada również jedyny w swoim rodzaju mikroklimat. Jodki oraz inne mikroelementy występujące w powietrzu wpływają leczniczo, szczególnie na górne drogi oddechowe. Dzięki tym rzeczom oraz odpowiedniemu personelowi medycznemu uzdrowisko Kołobrzeg jest najbardziej słynnym i cenionym uzdrowiskiem w Polsce. Wykonywane tu są takie zabiegi jak na przykład inhalacje solankowe, hydromasaże, bicze, kąpiele ozonowe i wiele innych. Dlatego, kiedy z wolna wyczuwamy, że brak nam już sił a tak sporo jeszcze musimy zrobić trzeba wybrać się do takiego sanatorium Kołobrzeg. Tu zawodowcy doskonale zajmą się nami. Za wyjątkiem codziennych zabiegów w wolnej chwili można udać się na przechadzkę nad Bałtyk czy też obejrzeć sam Kołobrzeg.

Morze, Jantar
Przebywanie w takim uzdrowisku nie zalicza się do najtańszych, ale niby nie powinno się oszczędzać na swoim zdrowiu. Może uda nam się, że za taki pobyt zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia. Jednakże, ażeby dostać od nich pozytywną odpowiedź trzeba sporo czasu czekać. Kołobrzeg także słynie z dużej ilości SPA. Warto czasami udać się na taką odnowę biologiczną, która podreperuje nasze zdrowie. Proponowanych tu jest mnóstwo zabiegów, które usuwają napięcie mięśni, poprawiają pracę układu krwionośnego. Tego rodzaju odnowa biologiczna Kołobrzeg jest znakomita dla osób, które nie posiadają za bardzo dużo czasu na odpoczynek. Tylko taki weekendowy pobyt sprawi, że powrócą nam siły, poprawi się humor a również zdrowie.


Zobacz również

Zatroszczmy się o swoje samopoczucie w trakcie urlopu

Okres urlopowy już za pasem. Wielu z nas zastanawia się, gdzie tego roku pojechać na wczasy z najbliższymi. Nie jesteśmy w stanie się już doczekać tych kilkunastu dni totalnej swobody. Jesteśmy już zmęczeni codziennymi powinnościami. Podczas pracy cały czas jesteśmy narażeni na stres. W domu czekają na nas problemy z dziećmi. Funkcjonujemy na wysokich obrotach. Oprócz tego, mamy złe zwyczaje żywieniowe. Nie spożywamy posiłków o regularnych porach. Jemy zwykle cokolwiek i byle gdzie. Naszym celem jest tylko zaspokojenie głodu. Tymczasem, w naszych komórkach brak niezbędnych składników odżywczych. To przez to czujemy się ciągle wyczerpani i zestresowani. Posiadamy słabą odporność. Brak regularnego ruchu sprawia, że jesteśmy zupełnie bez formy. To wszystko nie tylko fatalnie odbija się na naszym zdrowiu, ale także negatywnie wpływa na nasz nastrój.
Podpatrzone na: Sanatorium San
Redaktor: Aleksandra Kuleczko
2019/02/02