Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Co tak naprawdę warto zwiedzić interesującego w Italii?

Wychodzę z tego założenia, że Włochy to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Może trochę przesadzam, przecież trudno w jednoznaczny sposób wskazać lidera, ale w końcu Italia to niesamowite miejsce. W szczególności bardzo lubię Florencję. Rok temu byłem we Florencji - niezwykłe miasto, które tak naprawdę jest jednym ogromnym muzeum. Gdybym tak naprawdę miał takową możliwość, to zostałbym we Florencji na stałe. Bez najmniejszego cienia wątpliwości niezwykłe miasto - jedno z najpiękniejszych na kuli ziemskiej.
Godna zainteresowania jest także Piza - chociaż gdyby nie słynna Krzywa Wieża, zapewne nie słyszelibyśmy często o tej miejscowości, to tak czy siak najzupełniej nie zgadzam się z tymi ludźmi, którzy twierdzą, iż Piza jest przereklamowana, w sumie nic ciekawego - oprócz Wieży, sobą nie prezentuje (polecamy również zabytki: Bazylika świętego marka w Wenecji. Szanuję cudze gusta, lecz szanowny internauto - nigdy nie możesz omijać Pizy. A zresztą także nie możesz nie jechać do Sieny. Według mnie Siena to najpiękniejsze miasteczko na terenie Włoch. Niezwykła miejscowość, która jest doskonała dla kochających średniowieczne klimaty.

Zobacz również

Popularne miejsca - wprost idealne na urlop

Na przyciągające uwagę nie da się narzekać. Trudno zrozumieć zatem ludzi, którzy nie mają pojęcia, jakie piękne miejsca w naszym kraju ujrzeć i preferują podróże zagranicę. Istnieje takie słynne powiedzenie „swego nie znacie, cudze chwalicie”. A nasza ojczyzna to malowniczy kraj – można tu spotkać wielką różnorodność fauny oraz flory i szerokie spektrum pozostałości z minionych stuleci.


wakacje nad morzem
Wenecja? Niewątpliwie oklepane miasto, ale jakie ładne! Moim zdaniem Wenecja to perfekcyjne miejsce dla zakochanych. Na przykład spędzenie miesiąca miodowego w Wenecji jest fantastycznym pomysłem (po kliknięciu w link dowiesz się więcej: Włochy atrakcje turystyczne polecamy. Nigdy nie powinniśmy myśleć, iż Wenecja w czasie sezonu może nam pozwolić wypocząć. Czyli jeśli nie chciałbyś stykać się z tysiącami turystów, zapewne musisz odwiedzić Wenecję gdzieś tak w styczniu. Chciałbym także napisać trochę odnośnie stolicy Italii.

Chociaż złośliwi mogą powiedzieć, że faktyczną stolicą Italii jest Mediolan, to bez cienia wątpliwości Rzym jest wspaniałą stolicą. Owszem, pieniądze robi się w Mediolanie, lecz Rzym (wyjazd na mecz do Rzymu) to zapewne obok francuskiego Paryża najpiękniejsza europejska stolica. Byłem w Rzymie 8 lat temu - do teraz pamiętam te wspaniałe zabytki.
Choćby Koloseum albo legendarna fontanna. Muszę już kończyć, a w sumie jest do omówienia aż tyle ciekawych miejsc...

Jeśli rzuciłeś okiem na zamieszczone w tym miejscu artykuły, to ponadto zerknij na opracowanie (http://hoteldworsojki.pl/), które również prawdopodobnie przykuje Twoją uwagę.

A to pokazuje, że Italia jest niezwykłym krajem. W końcu nie ma zapewne drugiego tak urokliwego miejsca. To moja mocno subiektywna opinia - nie staram się ukrywać, że jestem wielkim miłośnikiem Italii.
Podpatrzone na:
2019/10/12