Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Co tak naprawdę warto zwiedzić interesującego w Italii?

Wychodzę z tego założenia, że Włochy to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Może trochę przesadzam, przecież trudno w jednoznaczny sposób wskazać lidera, ale w końcu Italia to niesamowite miejsce. W szczególności bardzo lubię Florencję. Rok temu byłem we Florencji - niezwykłe miasto, które tak naprawdę jest jednym ogromnym muzeum. Gdybym tak naprawdę miał takową możliwość, to zostałbym we Florencji na stałe. Bez najmniejszego cienia wątpliwości niezwykłe miasto - jedno z najpiękniejszych na kuli ziemskiej.


Godna zainteresowania jest także Piza - chociaż gdyby nie słynna Krzywa Wieża, zapewne nie słyszelibyśmy często o tej miejscowości, to tak czy siak najzupełniej nie zgadzam się z tymi ludźmi, którzy twierdzą, iż Piza jest przereklamowana, w sumie nic ciekawego - oprócz Wieży, sobą nie prezentuje (polecamy również zabytki: Bazylika świętego marka w Wenecji. Szanuję cudze gusta, lecz szanowny internauto - nigdy nie możesz omijać Pizy. A zresztą także nie możesz nie jechać do Sieny. Według mnie Siena to najpiękniejsze miasteczko na terenie Włoch. Niezwykła miejscowość, która jest doskonała dla kochających średniowieczne klimaty.

wakacje nad morzem
Wenecja? Niewątpliwie oklepane miasto, ale jakie ładne! Moim zdaniem Wenecja to perfekcyjne miejsce dla zakochanych. Na przykład spędzenie miesiąca miodowego w Wenecji jest fantastycznym pomysłem (po kliknięciu w link dowiesz się więcej: Włochy atrakcje turystyczne polecamy. Nigdy nie powinniśmy myśleć, iż Wenecja w czasie sezonu może nam pozwolić wypocząć. Czyli jeśli nie chciałbyś stykać się z tysiącami turystów, zapewne musisz odwiedzić Wenecję gdzieś tak w styczniu. Chciałbym także napisać trochę odnośnie stolicy Italii.

Chociaż złośliwi mogą powiedzieć, że faktyczną stolicą Italii jest Mediolan, to bez cienia wątpliwości Rzym jest wspaniałą stolicą. Owszem, pieniądze robi się w Mediolanie, lecz Rzym (wyjazdy na mecze AS Roma) to zapewne obok francuskiego Paryża najpiękniejsza europejska stolica. Byłem w Rzymie 8 lat temu - do teraz pamiętam te wspaniałe zabytki.
Choćby Koloseum albo legendarna fontanna. Muszę już kończyć, a w sumie jest do omówienia aż tyle ciekawych miejsc... A to pokazuje, że Italia jest niezwykłym krajem. W końcu nie ma zapewne drugiego tak urokliwego miejsca. To moja mocno subiektywna opinia - nie staram się ukrywać, że jestem wielkim miłośnikiem Italii.
Podpatrzone na:
2022/05/13