Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Karkonosze atrakcją dla całej rodziny

Najwyższe pasmo Sudetów jest zarazem najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży jedynie mała, północna część Karkonoszy, niemniej jednak góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.

Karkonosze, Szrenica
Każdego roku w Karkonosze przyjeżdża tysiące turystów - jedni znajdują tu ciszę i sielankowość, inni wspaniałe miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najbardziej znanymi kurortami wśród odwiedzających są niewątpliwie Karpacz i Szklarska Poręba noclegi odnajdują tu zarówno miłośnicy letniego jak i zimowego odpoczynku.

Karkonosze to góry o nadzwyczaj urozmaiconym krajobrazie. Charakterystyczny jest wyrównany grzbiet, ponad którym górują odosobnione szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Smogornia, Szrenica. Wczasowiczów zachwycają liczne kaskady i wodospady oraz głębokie dolinki, którymi żywo płyną strumienie. Karkonoski Park Narodowy został wpisany na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Grzbietem Karkonoszy biegnie około trzydziesto kilometrowy, czerwony szlak turystyczny nazywany Szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej. Jest on jednym z najatrakcyjniejszych w tych górach i z przyjemnością przemierzają go wszyscy turyści. Tu znajdziesz więcej informacji - zapoznaj się z ofertą.

Zobacz również

Co sprawia, że tak mocno uwielbiamy nasze góry?

Hotel Belvedere Zakopane
Wypoczynek to niemalże nasz obowiązek. Zwłaszcza ten poza miastem. Przecież należy wspierać polską turystykę! Naturalnie to spora przesada, bo w końcu nikt nie nakazuje nam wypoczywać, lecz absolutnie nikt kto pragnie żyć szczęśliwie i przez wiele lat, nie powinien odmówić sobie zbyt często wypoczynku. To zapewne oczywiste?


Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemalże każdym folderze, wysokie na około 25 metrów są doskonałym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy. Inne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.

O niepowtarzalności Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do następnej witryny, na której wyszukasz pouczające artykuły - wejdź w link tajlandia wakacje.

W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a surowe szczyty skalne porastają mchy i porosty. Klimat tych gór do czasów obecnych pozostaje dość zimny, dzięki czemu śnieg jest tu dość długo. Są tu znakomite tereny narciarskie.

*** Pełną ofertę na urlop dwa tysiące czternaście w Karkonoszach można odnaleźć w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki: - Karkonosze pokoje gościnne - agroturystyka Karkonosze - urlop w Karkonoszach
2022/03/06