Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Co sprawia, że tak mocno uwielbiamy nasze góry?

Odpoczynek to niemalże nasz obywatelski obowiązek. Zwłaszcza ten poza miejscem zamieszkania. W końcu trzeba wspierać polską turystykę! Oczywiście to dużą przesada, bo przecież nikt nie nakazuje nam wypoczywać, ale absolutnie nikt kto pragnie żyć radośnie i długo, nie może odmówić sobie za często odpoczynku. To chyba oczywiste?

Jeśli w rachubę wchodzi wypoczynek w naszym kraju, w zasadzie można wspomnieć o trzech najistotniejszych celach.

Nie zwlekaj! Jeśli zaciekawił Cię ów wpis, to na kolejnej witrynie odkryjesz dalsze newsy na lubiany przez siebie wątek.

Morze Bałtyckie, góry oraz dziewicze Mazury. Niesamowite są polskie góry, w takim razie cała reszta owego artykułu będzie traktowała o właśnie górach. Być może na przykład Tatry nie są bardzo duże, a na dodatek nie stwarzają tak rewelacyjnych warunków do narciarstwa jak na przykład Alpy, ale przynajmniej są blisko. Choć w błędzie jest taki człowiek, który uważa, że to wyłączna zaleta spędzania wakacji w swojskich górach!

Tatry
Można powiedzieć, iż wakacje w górach (kliknij-->) leżących na terenie Polski to również wspaniała okazja zobaczenia zapierającego dech w piersiach piękna. Nadmorskie plaże są niesamowite, Mazury potrafią urzec własnymi walorami turystycznymi, lecz wyłącznie góry sprawiają, że podróży rozmyśla nad wspaniałością całego świata. Uwaga: zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, bo przecież chcielibyśmy, aby nasz urlop był w pełni udany. Na całe szczęście niecodzienne historie z polskich gór, przykładowo turyści chadzający po górach w japonkach powoli odchodzą w niepamięć. Pozostaje mieć nadzieję, że ów trend będzie się utrzymywał, bo przecież TOPR nie chce zbyt często ratować podróżników!

Jakie górskie miejscowości są w sumie godne odwiedzin? No cóż, zapewne nie będzie żadnym zaskoczeniem umieszczenie na zaszczytnym pierwszym miejscu Zakopanego. Przynajmniej raz na miesiąc można natrafić na tekst bardzo krytykujący Zakopane - głównie w kontekście postępującej komercjalizacji, ale generalnie mimo wad, zimowa stolica Polski jest wspaniałym miastem. No i całkiem łatwo o bardzo tanie pokoje w zakopanem Wielka konkurencja na tutejszym rynku usług turystycznych spowodowała, że jeśli nie jesteśmy przesadnie wybrednymi podróżnymi, bez problemu odnajdziemy relatywnie solidną kwaterę za raczej niewielkie pieniądze. I właśnie dlatego wakacje w polskich górach są wciąż jak najbardziej warte grzechu.
2022/05/07