Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Atrakcje na Dolnym Śląsku

W Polsce nie brak zakątków, które znakomite są na spędzenie weekendu lub też letniego urlopu. Wyszukanie takich miejsc nie jest jakimkolwiek trudem. Duża większość regionów naszego kraju prowadzi już akcje reklamowe, których celem jest przybliżenie wyjątkowego piękna, jakie można tam znaleźć. Jednym z takowych regionów Polski jest Dolny Śląsk.
Bolesławiec, rynek z ratuszem
Wakacje na Dolnym Śląsku z całą pewnością przypadną nam do gustu, bowiem tam spotka nas mnóstwo atrakcji kulturalnych oraz natury rozrywkowej.

Wakacje Dolny Śląsk powinniśmy zacząć się w pierwszej kolejności od największego miasta tego regionu, czyli Wrocławia. Jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast naszego kraju. (Noclegi Wrocław) Tutaj właśnie znajduje się jeden z czterech stadionów, który był areną rozrywek piłkarskich Mistrzostw Europy, które organizowaliśmy rok temu. Po tej sportowej imprezie pozostała profesjonalna baza noclegowa, która czeka na gości. Hostele jak również i hotele na pewno będą więc perfekcyjnie przygotowane na nasze przybycie. Godna zobaczenia jest Wyspa Słodowa, która znajduje się na Odrze. Jest to świetne miejsce na spacer a także podziwianie uroków Wrocławia. Tu także będziemy mogli pójść do kilku kościołów. Właśnie we Wrocławiu czeka na nas spore udogodnienie w postaci karty turystycznej. Dzięki niej jest możliwe wejście do 121 ośrodków kulturalny, sportowych a także rozrywkowych.

Hotel Jarzębina w Dusznikach-Zdroju
Wakacje na Kujawach również mają swój wyjątkowy urok, który bez dwóch zdań warto poznać. Kujawy przez długi czas były niedocenione przez turystów, którzy woleli udawać się jedynie do dużych nadmorskich miast. Teraz jest nieco inaczej. Na terenach wchodzących w region Kujaw mamy do swej dyspozycji coraz więcej kurortów, które położone są nad jeziorami. Rozwój turystyki jest tutaj niezmiernie widoczny.


Zobacz również

Gdzie można odpocząć letnią porą

Urlop na Podlasiu
Lato to okres poszukiwania idealnej opcji na urlop. Dużo osób okres wakacyjny planuje z dużym wyprzedzeniem. Jest to niezaprzeczalnie rozsądne podejście, tym bardziej że miejsca noclegowe lepiej jest wyszukiwać z wyprzedzeniem. W późniejszym czasie bowiem często pojawia się sytuacja, że wszystkie pokoje lub apartamenty są już zarezerwowane.


Jeśli ktoś interesuje się sztuką architektoniczną okresu romańskiego powinien pojawić się na Kujawach obowiązkowo. Tam czeka na niego mnóstwo budowli w tym właśnie stylu. Przez regiony Kujaw biegnie także jeden z bardziej urokliwych szlaków, jakim jest Szlak Piastowski.

Jeśli chcesz poznać coś rzeczywiście bardzo ciekawego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Kujawy to miejsca, które związane są także z kultem religijnym. To tutaj są miejsca kultu takie jak Markowice czy Kalwaria Pakoska. Zatem jeśli jeszcze Kujawy są Ci nieznane, już dziś zaplanuj wakacje w tym jakże bajecznym regionie naszego kraju.
2022/01/13