Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Cel na wczasy nad pięknym morzem 2014 – Pobierowo

Pobierowo to niewielki kurort nadmorski. Dawniej turyści napływający do Pobierowa, mogli korzystać głównie z małych drewnianych domków letniskowych. Dziś czekają na nich większe i znaczniej wygodne obiekty, przygotowane już na wczasy 2014. Niezależnie od rozbudowy, Pobierowo do tej pory zachowuje nastrojowy czar i zapewne trzeba go polecić osobom, które cenią sobie czynny odpoczynek w zacisznej atmosferze.

URL=
Główną ulicą Pobierowa jest ulica Grunwaldzka o długości czterech kilometrów, biegnąca równolegle do linii wybrzeża oraz łącząca wschodni i zachodni kraniec miasteczka. Skupia się tutaj życie towarzyskie Pobierowa – mnóstwo tu kawiarni, barów, restauracji, ogródków piwnych, dyskotek. Ulica ta jest również pełna domków letniskowych, kramów z zachwycającymi pamiątkami.

Najważniejszą atrakcją Pobierowa jest rozciągła i piaszczysta plaża oraz czyściutkie kąpielisko. Oprócz kąpieli słonecznych i morskich, można uprawiać tu bardzo dużo sportów wodnych, między innymi windsurfing. Fanów aktywnego odpoczynku przyciąga także plażowe miasteczko Akademia Słońca, gdzie organizowane są różnego rodzaju zabawy, zawody, a także aerobik. Warto również dodać, iż Pobierowo otoczone jest przez lasy sosnowe, rosnące na piaszczystych wydmach. Olejki eteryczne emitowane przez drzewa razem z unoszącym się w powietrzu jodem tworzą mikroklimat, który jest korzystny dla zdrowia i samopoczucia wypoczywających tutaj urlopowiczów. Plaża oraz sosnowe zagajniki na wydmach, to znakomite miejsca na spacery nie tylko w wakacje, ale również poza sezonem.

Chodź, na tej stronie jest faktycznie ta strona (ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/tours.php), która z pewnością Cię bardzo zaciekawi! Przeczytasz w tamtym miejscu bardzo dużo interesujących informacji.

Do ciekawostki przyrodniczej tutejszych lasów należy wiciokrzew pomorski, czyli polska liana.

Zobacz również

Idealne miejsce na wakacje – Krynica Morska

Plaża i morze, Krynica Morska
Krynica Morska to znana miejscowość turystyczna mieszcząca się na Mierzei Wiślanej między morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym i jednocześnie najmniejsze polskie miasto. Krynica Morska czaruje głównie swoim położeniem na pasie lądu wcinającego się w wody między Bałtykiem a Zalewem Wiślanym, gdzie sąsiadują ze sobą niemalże białe plaże i zielone lasy czyniąc z tego miejsca idealny cel na rodzinne wczasy 2014.


W Pobierowie oraz pobliskich miejscowościach w okresie letnim odbywa się wiele ciekawych wydarzeń: festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty znanych zespołów. Aranżowane są one w samym centrum, na skrzyżowaniu głównej ulicy i największego zejścia na plażę. Czytaj więcej: .

Fani jazdy rowerem zapewne będą chcieli skorzystać z przygotowanych dla nich tras, biegnących wzdłuż gminy Rewal od Pobierowa po Niechorze. Przez Wybrzeże Rewalskie przeprowadzono też dwa szlaki turystyczne koloru czerwonego "Szlak Nadmorski Błękitny" wzdłuż całego polskiego wybrzeża oraz niebieski z Niechorza przez Pobierowo do Dreżewa. Szlaki wiodą do wielu atrakcji, które z pewnością warto zobaczyć, np. latarnię morską w Niechorzu, czy też ruiny kościoła w Trzęsaczu.

***
Pełną propozycję na odpoczynek 2014 w Pobierowie można odszukać w serwisie albo klikając na poniższe linki:
- kwatery Pobierowo
- noclegi Pobierowo
- pokoje gościnne Pobierowo
2020/07/29