Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Bardzo popularne przez turystów atrakcje w Barcelonie

Miasto niezwykłe, które przypomina baśniową krainę? To oczywiście Barcelona.
Odnajdziemy tam zakątki, w których można się całkowicie zatracić spędzając niepowtarzalne chwile.


Zabytki Barcelony to nie tylko masowo wybierane przez turystów miejsca. To także przepiękne, schludne, szerokie, piaszczyste plaże,
barcelona
ciągnące się kilometrami promenady a w szczególności: ludzie. To dzięki nim przemierzając ulicę Paseo de Gracia nasza twarz nie jest pozbawiona uśmiechu. Ulica ta, to jedna z bardziej wyjątkowych ulic Barcelony. Mieszczą się przy niej dwa najbardziej sławne gmachy stworzone przez Antonio Gaudiego. Pierwszy to Casa Batllo, dom przekazany Gaudiemu do poprawki. Mistrz zechciał oddać cześć tego co mu w duszy i sercu grało i zmienił nieszczególną kamienicę w magiczną mieszankę kształtów, światła i odcieni wszelakich barw. Niedaleko stąd oczaruje nas dom pod nazwą Casa Mila, który miał być odpowiedzią Gaudiego na brak interesujących budynków w mieście. Niestety z powodu zatargów z inwestorem finał budowy nigdy nie miał miejsca, fakt ten, nie był jednak nigdy przeszkodą ku temu, by owa realizacja została nazwana najładniejszym dziełem tego artysty.

Następnie udajemy się zobaczyć najbardziej spektakularną z jego wizji. To Sagrada Familia. Bazylika, która od ponad stu lat jest w ciągłej budowie. Jeden rzut oka na świątynię wystarczy,abyśmy stwierdzili, że jest to przedsięwzięcie niezwykle odważne i oryginalne . Barrio Gotico, czyli Dzielnica Gotycka to średniowieczne centrum Barcelony,serpentyna wąskich hiszpańskich uliczek, z tysiącami kawiarni i cukierni to przede wszystkim wymarzone miejsce na odpoczynek . Barcelona i Rzym to dla wielu z nas jedne z bardziej urokliwych miast w Europie. Nawet nazwy zabytków mają ze sobą powiązane. Otóż w Rzymie w okolicy Palazzo Ambasciata di Spagna, miała miejsce dawniej siedziba hiszpańskiej misji dyplomatycznej, więc schody znajdujące się obok nazwano hiszpańskimi. Od wielu pokoleń Schody Hiszpańskie są miejscem spotkań zwiedzających i mieszkańców.
2014/02/12