Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Urlop poza miastem

Organizując urlop albo eskapadę na sobotę i niedzielę, warto wziąć pod uwagę wycieczkę w okolicę Pilicy. rzeka ta to jeden z dopływów Wisły, wijący się przez województwa łódzkie, śląskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Odwiedzając ten rejon opłaca się zostawić samochody i wsiąść na dwa kółka lub kajaki. Pilica jest długa na ponad 300 kilometrów i na dużej części jej biegu idealnie nadaje się na spływy, a wielkie obszary parków krajobrazowych zapraszają do rowerowych przejażdżek.


Pilica zjawiskowo płynie przez Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, znakomite miejsce dla fanów dzikiej natury. Składa się on z trzech części – Przedborskiego, Sulejowskiego i Spalskiego Parku Krajobrazowego. Ten pierwszy znajduje się na rubieży województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Słynie z puszcz pełnych dzikiej fauny i całego mnóstwa flory pod ochroną. W jego rejonie biegnie szlak Rekreacyjny rzeki Pilicy, ciągnący się od Piotrkowa Trybunalskiego aż do Krzętowa - -> sprawdź o spływach kajakowych. Szlak przecina też Sulejowski Park Krajobrazowy, leżący na terenie łódzkiego. W nim znajduje się Zbiornik Sulejowski, perfekcyjny na wypoczynek na rowerach wodnych. I ostatni jest Spalski Park Krajobrazowy, który obok wspaniałej dzikiej przyrody, zawiera liczne dzieła ludzkiej ręki. W Inowłodzi napotkamy pozostałości fortecy z Średniowiecza, a w Studziannej zwiedzimy gotycki zespół budynków zakonnych Filipinów.sprawdź stronę piłki pingpongowe piłki pingpongoweCała okolica usiana jest zabytkowymi zabudowaniami gospodarczymi.

Nad Pilicą wytyczonych jest kilka tras, na które poleca się zabrać kajaki. Warka – Białobrzegi, Warka – Przybyszew, Maluszyn – Chałupy i Chałupy – Łęg Ręczyńskich należą do najbardziej malowniczych spływów, jakie ma Pilica. Spływ tą rzeką jest łatwy i jest odpowiedni dla każdego członka rodziny - zobacz tu.

Czy znasz już tak świeży wpis? Zobaczysz tam faktycznie dużą ilość użytecznych wiadomości na ciekawy dla Ciebie temat. Zobacz a nie pożałujesz!

Proponowane są zwykle wycieczki weekendowe ze spaniem po drodze, ale rekomenduje się również spędzenie urlopu, płynąc przez wszystkie trzy złączone parki krajobrazowe.
2021/09/03