Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Urlop poza miastem

Organizując urlop albo eskapadę na sobotę i niedzielę, warto wziąć pod uwagę wycieczkę w okolicę Pilicy. rzeka ta to jeden z dopływów Wisły, wijący się przez województwa łódzkie, śląskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Odwiedzając ten rejon opłaca się zostawić samochody i wsiąść na dwa kółka lub kajaki. Pilica jest długa na ponad 300 kilometrów i na dużej części jej biegu idealnie nadaje się na spływy, a wielkie obszary parków krajobrazowych zapraszają do rowerowych przejażdżek.
Pilica zjawiskowo płynie przez Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, znakomite miejsce dla fanów dzikiej natury.

Kiedy zgłębisz prezentowany artykuł, to także zafascynuje Cię oryginalna treść (https://www.rosanto.pl/jubiler-walbrzych), która posiada podobne informacje na ten temat, zatem kliknij tu.

Składa się on z trzech części – Przedborskiego, Sulejowskiego i Spalskiego Parku Krajobrazowego. Ten pierwszy znajduje się na rubieży województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Słynie z puszcz pełnych dzikiej fauny i całego mnóstwa flory pod ochroną. W jego rejonie biegnie szlak Rekreacyjny rzeki Pilicy, ciągnący się od Piotrkowa Trybunalskiego aż do Krzętowa - -> sprawdź o spływach kajakowych. Szlak przecina też Sulejowski Park Krajobrazowy, leżący na terenie łódzkiego. W nim znajduje się Zbiornik Sulejowski, perfekcyjny na wypoczynek na rowerach wodnych.

Jeśli masz ochotę wiedzieć więcej, to obejrzyj dodatkowe informacje (http://www.chrzanowski.pl/work/kasia-michal). Znajdziesz je na następnej witrynie, którą opracowaliśmy pod tym linkiem.

I ostatni jest Spalski Park Krajobrazowy, który obok wspaniałej dzikiej przyrody, zawiera liczne dzieła ludzkiej ręki. W Inowłodzi napotkamy pozostałości fortecy z Średniowiecza, a w Studziannej zwiedzimy gotycki zespół budynków zakonnych Filipinów. Cała okolica usiana jest zabytkowymi zabudowaniami gospodarczymi.

Zobacz również

Komfortowe pensjonaty w województwie podlaskim zapraszają turystów

Roztocze
Podlasie jest bogate w ciekawostki turystyczne. Wyszuka tu coś odpowiedniego przyrodnik pasjonat i kajakarz sportowiec. W regionie jest ogromna ilość pamiątek historii, kultury i sztuki architektonicznej. O niezliczonych walorach środowiska naturalnego można by opowiadać przez długi czas. Warto więc odwiedzić kiedyś ten fragment Polski. Na początek jednak należy wyszukać w miejscu , gdzie zmierzamy się zatrzymać, pensjonaty na Podlasiu, po to by móc zatrzymać się tam na jakiś czas.


Nad Pilicą wytyczonych jest kilka tras, na które poleca się zabrać kajaki. Warka – Białobrzegi, Warka – Przybyszew, Maluszyn – Chałupy i Chałupy – Łęg Ręczyńskich należą do najbardziej malowniczych spływów, jakie ma Pilica. Spływ tą rzeką jest łatwy i jest odpowiedni dla każdego członka rodziny - zobacz tu. Proponowane są zwykle wycieczki weekendowe ze spaniem po drodze, ale rekomenduje się również spędzenie urlopu, płynąc przez wszystkie trzy złączone parki krajobrazowe.
2019/12/01