Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Gdzie pojechać na wakacje - dylematy co rok takie same

Wakacje to miły okres, który trzeba przeznaczyć na relaks, a także na nowe przeżycia. To oczywiste, że po roku intensywne pracy każdy marzy tylko o leżeniu brzuchem do góry na gorącej plaży, pijąc z rozkoszą lodowatego drinka. Tak właśnie planuje wielu mieszkańców Polski, którzy każdego roku masowo udają się na wakacje do gorących krajów, takich jak na przykład Maroko. Można powiedzieć, że są to wyjątkowo ograne cele wakacji, które dodatkowo nie gwarantują wielu wyjątkowych przeżyć.


wakacje, wczasy
Osoby, które są spragnione niepowtarzalnych doświadczeń, powinny pojechać na wschód. Najciekawszym punktem dla krajowych wczasowiczów jest Krym. Na tym półwyspie jest mnóstwo malowniczych kurortów, w których można cudownie spędzić czas na wylegiwaniu się na plaży i podziwianiu zabytków. Atrakcyjnym kurortem jest Teodozja, która oferuje złociste plaże i wygodny dojazd do okolicznych atrakcji dla odwiedzających. Istotnym dla naszego kraju punktem jest Jałta, czyli miasto, w którym Churchill, Roosevelt i Stalin zadecydowali o przyszłości naszego państwa po końcu II Wojny Światowej. Niedaleko Jałty położony jest wielki pałac – tam odbyła się wspomniana wcześniej konferencja. Niedaleko też można zobaczyć park z tropikalnymi roślinami.

Dla ludzi, którzy nie lubią upałów, polecamy podróż do serca Ukrainy. Kijów posiada mnóstwo zabytków, w tym przepiękne kompleksy świątynne i dzielnicę artystów. Nie można zapominać też o Lwowie, przeszłej polskiej stolicy kultury, która obecnie odzyskuje dawny blask. Do tej pięknej miejscowości z naszego kraju jest nietrudno dojechać na wakacje, z Przemyśla dojeżdżają codziennie busiki, funkcjonuje również wygodne połączenie powietrzne.


O ile cierpisz na deficyt gotówki, musisz poświęcić trochę czasu na szukaniu ofert – zwykle najbardziej korzystną okazją jest last minute (zobacz: sri lanka last minute z niemiec) z Eccoholiday z któregoś biura podróży. Warto zalogować się na portalach firm podróżniczych, by czytać raz na jakiś czas maile z najnowszymi ofertami. W taki sposób żadna gratka nie przemknie niezauważona.
Podpatrzone na:
2020/09/17