Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Niesamowite obiekty na Węgrzech i Słowacji, które musisz odwiedzić

Słowacja oraz Węgry są bardzo ładnymi państwami. I choć w sumie na tym świecie w zasadzie dosłownie wszystkie państwa mają turystom dużo do zaoferowania, to prawda jest taka, że w sumie Słowacy oraz Węgrzy naprawdę mogą być bardzo dumni z własnego państwa. Bardzo dużym atutem owych miejsc jest to, z naszego punktu widzenia, że naprawdę są blisko nas. W szczególności mieszkańcy południa Polski nie mają zbyt za daleko. A więc: w jaki sposób zorganizować dla siebie niezapomnianą wycieczkę po Słowacji albo Węgrzech? Początkowo warto spojrzeć bliżej na Słowację.

Węgry Budapeszt
Chociaż bardzo często sądzimy, iż akurat Słowacja jest w stanie zaoferować wyłącznie piękne góry, to jednakowoż takowe postrzeganie naszych sąsiadów jest niesamowicie krzywdzące. Tak naprawdę akurat ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia - no przynajmniej jeśli brać pod uwagę naszych sąsiadów. Chodzi w tym momencie o pozytywy, lecz również negatywy. Zasadniczo mamy do Słowaków neutralny stosunek, choć to nie oznacza, że ich jakoś ignorujemy. Można powiedzieć, że w ostatnim czasie coraz lepiej znamy Słowację. I fantastycznie, bo Słowacja atrakcje są bardzo interesujące, jest ich bardzo dużo.

Weźmy choćby w rachubę Bratysławę, czyli naturalnie stolicę Słowacji. Naprawdę urocze miasto, choć widać swoisty prowincjonalizm oraz ślady po komunie. W ogromnym błędzie są ludzie, którzy twierdzą, że Bratysława jest nieinteresującą stolicą. Oczywiście to nie wspaniały Wiedeń, który jest zlokalizowany niedaleko, ale fani zwiedzania pięknych miast bez wątpienia muszą wiedzieć, iż Bratysława to miasto, które należy zobaczyć. Szczególnie, że przecież z Warszawy oraz kilku innych dużych miast można jechać do Bratysławy komfortowym autobusem, konkretniej Polskim Busem.

Słowacja- Bratysława
Ciężko opisać w tego typu artykule wszelkie atrakcje Słowacji, a trzeba w końcu jeszcze pobieżnie wypisać Węgry atrakcje. Cóż, z pewnością popularne jezioro o nazwie Balaton to ciągle to miejsce, które nawet wśród naszych rodaków nie odeszło do lamusa. Oczywiście można tak czy siak zapomnieć, że polscy turyści będą masowo nawiedzali Balaton, lecz w trakcie sezonu letniego widoczne są samochody na naszych rejestracjach. Należy również wspomnieć, iż Budapeszt to chyba najpiękniejsza stolica w Europie. To zapewne mocno kontrowersyjna teza, lecz doprawdy Budapeszt jest piękny.
2014/02/14