Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Jak wybrać dobry sprzęt górski?

Jeżeli naszą pasją jest chodzenie po górach, wspinaczka oraz przy okazji na przykład eksplorowanie jaskiń musimy mieć odpowiednio dobrany sprzęt, który da nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w czasie wyjazdów. Sprawdzony sklep górski jest w takim przypadku bezcenny. Często, zdecydowanie za często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o turystach, którzy giną na szlakach, gdyż wychodzą w góry bez przygotowania. To nie warunki atmosferyczne i trudność szlaku są powodami tragedii. To ludzka głupota.

Zobacz również

Najlepszy sklep turystyczny w mieście

Zdjęcie tatr
Jeśli naszą pasją jest wędrowanie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji przykładowo eksplorowanie jaskiń musimy mieć fachowo dobrany sprzęt, który zapewni nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wypraw. Każdy dobry sklep turystyczny oferuje takie wyposażenie w swojej ofercie. Często, o wiele zbyt często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, ponieważ wychodzą w góry bez przygotowania. To ludzka głupota najczęściej jest główną przyczyną tragicznych wydarzeń w górach.


Polskie góry
Bo jak inaczej nazwać chodzenie w wysokie góry w sportowych adidasach, które nie trzymają kostki i nie mają w ogóle przyczepności na skale. Albo, co zazwyczaj zauważamy w wydaniu damskim, w sandałkach. Wystarczy wtedy pojedynczy mokry kamień i wypadek gwarantowany. Przy dobrych wiatrach skręcenie lub złamanie nogi. W najgorszej sytuacji upadek w przepaść. A jak nazwać kogoś kto wychodzi w góry bez mapy, wchodzi na szlak nie mając pojęcia dokąd prowadzi i którędy wrócić? Albo osoby, które udają się na przechadzkę do jaskini bez latarki czołowej, bez kasku i nie myśląc o tym, że trzeba się tam poczołgać i korzystać z łańcuchów? Albo ci, którzy nie umieją czytać oznaczeń szlaku? To nie są wymyślone historie i to nie są jednostkowe przypadki. Takich ludzi są tysiące. Jeśli twoją pasją są góry przyszykuj się do wyjazdu porządnie.

Warto mieć jeden solidny sklep górski. Taki, w którym pracują pasjonaci i fachowcy, którzy pomogą dopasować dobrze sprzęt. Należy najpierw odwiedzić parę miejsc, można też poczytać opinie w Internecie. Nie jest trudno trafić na te strony, wystarczy tylko hasło "sklep górski Wrocław" wpisane w wyszukiwarkę. Kiedy już zdecydujemy, gdzie chcemy się zaopatrywać, musimy podjąć decyzję w co. Jest kilka elementów wyposażenia, bez których nawet nie powinniśmy myśleć o wyjściu w góry.

Pierwsza i najważniejsza sprawa to buty. Odpowiednio dopasowane, wygodne i wysokiej jakości. Powinny być pół rozmiaru większe niż te, które wkładamy na co dzień, po wielokilometrowych wędrówkach nogi zwykle puchną, a obuwie nie powinno nawet wtedy uciskać.

Jeśli stwierdzisz, że warto by było poznać inny aspekt tej sprawy, kliknij ten link i przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w ofercie (https://drlaptop.pl/odzyskiwanie-danych-jest-drogie/).

Naturalnie buty nie mogą być za luźne, bo wtedy mamy gwarantowane skręcenie kostki na pierwszym lepszym kamieniu. Pamiętajmy, że nie ma butów do wszystkiego. Inne sprawdzają się latem, inne gdy chcemy chodzić po lodzie. Jeśli przewidujemy wędrówki zimowe pamiętajmy by kupić raki - idź do serwisu - turystyczne, które dobrze będą współdziałać z naszymi butami. Gdy planujemy uprawiać wspinaczkę lodową, kupmy raki do tego stworzone. Turystyczne do tego celu nie będą odpowiednie.

Jeżeli planujemy się wspinać nie zapomnijmy o obuwiu do tego celu. Tak właściwie, jeśli kupiliśmy wcześniej buty do wspinaczki ściankowej nie musimy kupować kolejnej pary. Jeśli te, które posiadamy są sprawdzone i dobrze czujemy w nich stopnie – to świetnie. Dobre buty na ściankę zdadzą egzamin też w skałach. Naturalnie, nikt nam nie broni kupić sobie kolejną parę. Może się okazać, że do wspinaczki skałkowej bardziej odpowiednie będą dla nas buty sztywniejsze, albo wręcz przeciwnie, bardziej miękkie. To wszystko zależy od osobistych preferencji. W każdym razie możemy zapoznać się z aktualną ofertą producentów. Gdy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło "dobre buty na ściankę 2012" na pewno trafimy na najnowsze propozycje.
Redaktor: Maciej Lewczuk
2021/02/12