Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Co nabyć na eskapadę w góry?

Przygotowanie na eskapadę górską jest bardzo istotne - zmienna i kapryśna pogoda, nagłe obniżenie temperatury w górach są bardzo częste. Chociaż eskapada w góry to zdrowa metoda spędzania wolnego czasu, to może się groźnie skończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to podstawa, porządne plecaki turystyczne i odzież to następna rzecz.

góry zimą
Plecaki takie powinny być przede wszystkim praktyczne i pojemne na tyle, aby schować w nich nie tylko przekąski, ale i niezbędne rzeczy takie jak latarka, kompas czy polar z długim rękawem.

Zanim jednak powędrujemy na daleką pieszą eskapadę górską, powinniśmy pomyśleć o nabyciu nadających się do tego butów. Dobrze dobrane buty trekingowe są wysokie i mają za zadanie ochraniać kostki przed wykrzywianiem się . Podłoże buta powinno być twarde, gdyż taka podeszwa zabezpiecza naszą stopę przed dyskomfortem i skaleczeniem ostrymi kamieniami. obuwie powinno być także wodoszczelne. Kupimy je w porządnym sklepie wspinaczkowym. Po zakupie butów trekingowych, należy nieco poużywać, gdyż wyruszenie na wycieczkę w góry w nieznanych naszej stopie i nienoszonych butach, może skutkować pojawieniem się męczących obtarć i odcisków, dokuczających w późniejszym maszerowaniu.

Zobacz również

Podejmując decyzję o zakupie któregokolwiek sprzętu duża część z nas z nas zaczyna od wyszukania oferty producenta, którego od dawna znamy. Zaufanie do konkretnej marki ma bowiem niebagatelne znaczenie.

zakupy w sklepie
Zamiarując zakup wypatrzonej rzeczy najpierw sprawdzamy ofertę wytwórcy, którego sprzęty już mamy i którego darzymy zaufaniem. Wybór na rynku każdego asortymentu jest bardzo duży, a wytwórców coraz więcej. Wskazane jest zatem nie zwracać uwagi na wydatek, lecz na markę i standard , który nie jest nam nieznany.


Jeśli na eskapadę w góry organizujemy latem, należy pamiętać nie tylko o letnich, ale i cieplejszych ubraniach.

Zainteresował Cię powyższy artykuł? Trzeba kliknąć w podany link i można zobaczyć także (https://www.pitbike.pl/kategoria/78-gogle) kolejne nasze wątki. Sądzimy, że także przypadną Ci do gustu.

Składnikami naszego ubioru powinny być ciepły polar, komfortowe materiałowe spodnie i ciepła kurtka Goretex. Zamiast kurtki przeciwdeszczowej dobrze sprawdza się także foliowe ponczo, które chroni nie tylko nas, ale i plecak turystyczny. Na wyjście w góry polecane jest ubieranie się warstwowo, jeśli jednak jak planujemy wycieczkę, jest ciepło, długi rękaw i długie spodnie powinny być spakowane w naszej torbie. Nasze śpiwory natomiast powinny nas zabezpieczać przed zbyt zmarznięciem.

Góry z samolotu
Na tarcia i odciski pożądane byłoby posiadać plastry i pewne maści. Warto pomyśleć też o termosie lub o kubku termicznym. Jeśli natomiast zamierzamy ekstremalne wspinaczki, potrzebne jest, abyśmy sprawdzili pobliski sklep górski. Eksperci powinni doradzić, jaki specjalistyczny sprzęt zapewni nam bezpieczeństwo. Można rozważyć również zakup batonów energetycznych bądź zwykłej czekolady, aby zapewnić odpowiednią ilość kalorii naszemu organizmowi podczas nadmiernego wysiłku fizycznego.
Podpatrzone na: Rockcentric.pl
Redaktor: Hanna Gut, Marta Bilińska
2022/05/12