Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Wybierasz się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim? Trochę rzeczy, o których nie wiedziałeś

Polskie wybrzeże stanowi świetną alternatywę, jeśli chodzi o spędzenie letnich wakacji. Nadmorskie miejscowości prezentują zróżnicowaną ofertę dotyczącą rozrywki i noclegów zależnie od rozmiarów i położenia. Istnieją w Polsce miejsca słynne z bardzo czystych i pięknych plaż. Z kolei nierzadko zdarza się tak, że najliczniej odwiedzane i popularne nadbałtyckie miejscowości mają bardzo małą i krótką plażę. Tak jest przykładowo w Sopocie. Ponadto popularne kurorty są zazwyczaj bardzo zatłoczone, co utrudnia odpoczynek.
Dlatego wiele osób na wypoczynek wybiera miasteczka małe, takie jak na przykład Dźwirzyno . Wprawdzie plaże w tego rodzaju miejscowościach także bywają zatłoczone, jednak wystarczy przespacerować się kilkadziesiąt metrów, by odszukać miejsce mniej tłoczne, a niekiedy nawet zupełnie puste.

Zobacz również

Grecja oraz Cypr najbardziej popularnymi kierunkami wakacyjnych podróży w 2014 roku

Wakacje w ciepłych krajach
Ci, którzy chcą wybrać się na wyjazd i nie mają jeszcze jasnych planów wyjazdowych, mogą jeszcze skorzystać z oferty biur podróży w swym mieście i nie tylko. Znakomite oferty i jedynie w pełni dopracowane oferty, które znaleźć można już dziś zarówno w biurach na miejscu, jak i na stronach w sieci, mogą zagwarantować nieograniczone niczym możliwości. Biorąc pod lupę wakacje w państwie takim jak Grecja 2013 rok gwarantuje sporo atrakcji i późniejszych doskonałych wspomnień. Stawiaj na kraje śródziemnomorskie i ciesz się wakacjami marzeń.


Co zjeść?

Plaża nad Bałtykiem
Urlop jest bardzo specyficznym okresem, w który często najpoważniejszym problemem jest to, co w danym dniu kupić na obiad. Wielu ludzi jest zdania, że wakacje na wybrzeżu bez skonsumowania ryby się nie liczą. Dlatego bardzo popularne są jadłodajnie i inne lokale serwujące smażoną i pieczoną rybę morską. Trzeba jednak pamiętać, że w przeważającej ilości ryby takie podawane w zestawach obiadowych pochodzą z hurtowni, a w dużej części nie są nawet złowione w Bałtyku. Trzeba przywiązywać wagę do tego, jaką rybę się zamawia. W lipcu i sierpniu, a więc w najpopularniejszym czasie urlopowym, w Bałtyku łowi się tylko śledzia i flądrę, i właśnie te gatunki można zjeść z przeświadczeniem, że są świeże. Tak samo jest z rybami wędzonymi, spora liczba sprzedawców dostaje transporty ryb już po wędzeniu, które tylko wieszane są w zimnym dymie.

Gdzie zanocować?

Oferta noclegów w miejscowościach nadmorskich jest niezwykle szeroka. W większych miejscowościach są dostępne między innymi lulsusowe hotele i pensjonaty. Jeżeli chodzi o mniej kosztowne oferty, najlepiej jest wynająć pomieszczenie w domu prywatnym. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest zatrzymanie się w miejscowości nieco bardziej oddalonej od wybrzeża, ponieważ w takich miejscach ceny są znacznie bardziej przystępne. Przykładem jest Darłowo, które pomimo lokalizacji jest miejscowością bardzo chętnie odwiedzaną w czasie wakacji letnich. Poza tym dostepne są również domki letniskowe do wynajęcia, nierzadko na cały rok.
2021/01/17