Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Wybierasz się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim? Trochę rzeczy, o których nie wiedziałeś

Polskie wybrzeże stanowi świetną alternatywę, jeśli chodzi o spędzenie letnich wakacji. Nadmorskie miejscowości prezentują zróżnicowaną ofertę dotyczącą rozrywki i noclegów zależnie od rozmiarów i położenia. Istnieją w Polsce miejsca słynne z bardzo czystych i pięknych plaż. Z kolei nierzadko zdarza się tak, że najliczniej odwiedzane i popularne nadbałtyckie miejscowości mają bardzo małą i krótką plażę. Tak jest przykładowo w Sopocie. Ponadto popularne kurorty są zazwyczaj bardzo zatłoczone, co utrudnia odpoczynek.
Dlatego wiele osób na wypoczynek wybiera miasteczka małe, takie jak na przykład Dźwirzyno . Wprawdzie plaże w tego rodzaju miejscowościach także bywają zatłoczone, jednak wystarczy przespacerować się kilkadziesiąt metrów, by odszukać miejsce mniej tłoczne, a niekiedy nawet zupełnie puste.

Co zjeść?

Zobacz również

Najtańsze noclegi nad morzem

morze
Urlop nad morzem wciąż wybiera bardzo duża liczba Polaków. Polskie morze cały czas jest punktem bardzo dobrym na urlop pomimo niedawnej tendencji do wyjazdów zagranicznych. Na dzień dzisiejszy bowiem coraz większa liczba osób wybiera się do takich krajów jak Egipt czy Tunezja by tam spędzić urlop. W takich miejscach jednak czyha na wczasowiczów wiele pułapek. Nieznajomość tamtejszych zwyczajów czy na przykład kuchni prowadzi nierzadko do niezrozumienia i różnorodnych problemów. Oprócz tego wycieczki zagraniczne są ze swej natury dużo bardziej kosztowne. Poza tym nie każdemu pasuje bardzo gorący klimat zagranicznych plaz. W Polsce natomiast klimat jest zróżnicowany i w większości przypadków przyjazny, a morze przyjemnie chłodne.


Plaża nad Bałtykiem
Urlop jest bardzo specyficznym okresem, w który często najpoważniejszym problemem jest to, co w danym dniu kupić na obiad.

To dobrze, że masz ochotę uzyskać podobne informacje na opisywany temat, gdyż klikając na link, poznajesz przydatne wpisy (http://www.hotelmikolajki.pl/hotel/pokoje) na podnoszone zagadnienie.

Wielu ludzi jest zdania, że wakacje na wybrzeżu bez skonsumowania ryby się nie liczą. Dlatego bardzo popularne są jadłodajnie i inne lokale serwujące smażoną i pieczoną rybę morską. Trzeba jednak pamiętać, że w przeważającej ilości ryby takie podawane w zestawach obiadowych pochodzą z hurtowni, a w dużej części nie są nawet złowione w Bałtyku. Trzeba przywiązywać wagę do tego, jaką rybę się zamawia. W lipcu i sierpniu, a więc w najpopularniejszym czasie urlopowym, w Bałtyku łowi się tylko śledzia i flądrę, i właśnie te gatunki można zjeść z przeświadczeniem, że są świeże. Tak samo jest z rybami wędzonymi, spora liczba sprzedawców dostaje transporty ryb już po wędzeniu, które tylko wieszane są w zimnym dymie.

Gdzie zanocować?

Oferta noclegów w miejscowościach nadmorskich jest niezwykle szeroka. W większych miejscowościach są dostępne między innymi lulsusowe hotele i pensjonaty. Jeżeli chodzi o mniej kosztowne oferty, najlepiej jest wynająć pomieszczenie w domu prywatnym. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest zatrzymanie się w miejscowości nieco bardziej oddalonej od wybrzeża, ponieważ w takich miejscach ceny są znacznie bardziej przystępne. Przykładem jest Darłowo, które pomimo lokalizacji jest miejscowością bardzo chętnie odwiedzaną w czasie wakacji letnich. Poza tym dostepne są również domki letniskowe do wynajęcia, nierzadko na cały rok.
2021/09/03