Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Wybierasz się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim? Trochę rzeczy, o których nie wiedziałeś

Polskie wybrzeże stanowi świetną alternatywę, jeśli chodzi o spędzenie letnich wakacji. Nadmorskie miejscowości prezentują zróżnicowaną ofertę dotyczącą rozrywki i noclegów zależnie od rozmiarów i położenia. Istnieją w Polsce miejsca słynne z bardzo czystych i pięknych plaż. Z kolei nierzadko zdarza się tak, że najliczniej odwiedzane i popularne nadbałtyckie miejscowości mają bardzo małą i krótką plażę. Tak jest przykładowo w Sopocie. Ponadto popularne kurorty są zazwyczaj bardzo zatłoczone, co utrudnia odpoczynek.
Dlatego wiele osób na wypoczynek wybiera miasteczka małe, takie jak na przykład Dźwirzyno . Wprawdzie plaże w tego rodzaju miejscowościach także bywają zatłoczone, jednak wystarczy przespacerować się kilkadziesiąt metrów, by odszukać miejsce mniej tłoczne, a niekiedy nawet zupełnie puste.

Zobacz również

Spędź wczasy nad polskim morzem

Sopocka plaża
Sopocka plaża
Na wczasy wyczekujemy z niecierpliwością okrągły rok. Pracując za biurkiem, myślimy o wspaniałych chwilach lenistwa.Przeważnie widzimy siebie na piaszczystej plaży, w cieniu dorodnej palmy, z przepysznym koktajlem w ręce. Ta cudowna wizja dodaje nam sił i pozwala dotrwać do upragnionego urlopy. Tylko gdzie tym razem pojechać?


Co zjeść?

Plaża nad Bałtykiem
Urlop jest bardzo specyficznym okresem, w który często najpoważniejszym problemem jest to, co w danym dniu kupić na obiad. Wielu ludzi jest zdania, że wakacje na wybrzeżu bez skonsumowania ryby się nie liczą. Dlatego bardzo popularne są jadłodajnie i inne lokale serwujące smażoną i pieczoną rybę morską. Trzeba jednak pamiętać, że w przeważającej ilości ryby takie podawane w zestawach obiadowych pochodzą z hurtowni, a w dużej części nie są nawet złowione w Bałtyku. Trzeba przywiązywać wagę do tego, jaką rybę się zamawia. W lipcu i sierpniu, a więc w najpopularniejszym czasie urlopowym, w Bałtyku łowi się tylko śledzia i flądrę, i właśnie te gatunki można zjeść z przeświadczeniem, że są świeże. Tak samo jest z rybami wędzonymi, spora liczba sprzedawców dostaje transporty ryb już po wędzeniu, które tylko wieszane są w zimnym dymie.

Gdzie zanocować?

Oferta noclegów w miejscowościach nadmorskich jest niezwykle szeroka. W większych miejscowościach są dostępne między innymi lulsusowe hotele i pensjonaty. Jeżeli chodzi o mniej kosztowne oferty, najlepiej jest wynająć pomieszczenie w domu prywatnym. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest zatrzymanie się w miejscowości nieco bardziej oddalonej od wybrzeża, ponieważ w takich miejscach ceny są znacznie bardziej przystępne. Przykładem jest Darłowo, które pomimo lokalizacji jest miejscowością bardzo chętnie odwiedzaną w czasie wakacji letnich. Poza tym dostepne są również domki letniskowe do wynajęcia, nierzadko na cały rok.
2021/01/17