Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Jak odpocząć w naszych Tatrach?

Nie uważasz, że nasze Tatry są nieco przereklamowane? Zatem uważamy podobnie - nieustannie kocham Tatry - polskie, choć słowackie także są fajne. I chociaż austriackie Alpy zapewne są odrobinę bardziej monumentalne, to tak czy siak regularnie chodzę po Tatrach. Jednakże nie preferuję tylko wędrowania po górach. Bardzo lubię również baseny termalne. W ostatniej dekadzie powstało w Polsce sporo term. Zapewne z tego powodu, że Unia Europejska ochoczo przydziela dotacje... To na pewno warte uznania.

Jeszcze nie tak dawno temu zasadniczo terma kojarzyła mi się ze Słowacją - jednakże to się wreszcie uległo zmianie. Górale nareszcie doszli do wniosku, że skoro chcieliby zarabiać dutki, muszą starać się, rozszerzać swoją ofertę. W zasadzie baseny termalne w Polsce (http://www.termabialka.pl/) potrafią pokazać bardzo dobry poziom. Fakty są takie, że nie ma bardziej wspaniałego uczucia, niż pójście na termy po narciarskich szaleństwach czy chodzeniu po górach...

Tatry
A więc moim skromnym zdaniem baseny termalne w Polsce (np. http://termabialka.pl/oferta.html) wcale nie są słabszej jakości, aniżeli choćby słowackie. Wiem, że często myślimy, iż infrastruktura dla turystów w polskich Tatrach wcale się nie poprawia. To złe rozumowanie - trochę szacunku dla górali mimo wszystko by się przydało. Dobrze, ale w końcu w Tatrach możemy robić o wiele więcej ciekawych rzeczy. Np. świetnym pomysłem są choćby jednodniowe wycieczki. Zwłaszcza Zakopane, czyli zimowa stolica Polski to miejsce, skąd codziennie moglibyśmy udać się w ciekawe tereny.
1 2