Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Jak odpocząć w naszych Tatrach?

Nie uważasz, że nasze Tatry są nieco przereklamowane? Zatem uważamy podobnie - nieustannie kocham Tatry - polskie, choć słowackie także są fajne. I chociaż austriackie Alpy zapewne są odrobinę bardziej monumentalne, to tak czy siak regularnie chodzę po Tatrach. Jednakże nie preferuję tylko wędrowania po górach. Bardzo lubię również baseny termalne. W ostatniej dekadzie powstało w Polsce sporo term. Zapewne z tego powodu, że Unia Europejska ochoczo przydziela dotacje... To na pewno warte uznania.
Jeszcze nie tak dawno temu zasadniczo terma kojarzyła mi się ze Słowacją - jednakże to się wreszcie uległo zmianie. Górale nareszcie doszli do wniosku, że skoro chcieliby zarabiać dutki, muszą starać się, rozszerzać swoją ofertę. W zasadzie baseny termalne w Polsce potrafią pokazać bardzo dobry poziom. Fakty są takie, że nie ma bardziej wspaniałego uczucia, niż pójście na termy po narciarskich szaleństwach czy chodzeniu po górach...

Tatry
A więc moim skromnym zdaniem baseny termalne w Polsce (np. ) wcale nie są słabszej jakości, aniżeli choćby słowackie. Wiem, że często myślimy, iż infrastruktura dla turystów w polskich Tatrach wcale się nie poprawia. To złe rozumowanie - trochę szacunku dla górali mimo wszystko by się przydało. Dobrze, ale w końcu w Tatrach możemy robić o wiele więcej ciekawych rzeczy. Np. świetnym pomysłem są choćby jednodniowe wycieczki. Zwłaszcza Zakopane, czyli zimowa stolica Polski to miejsce, skąd codziennie moglibyśmy udać się w ciekawe tereny.


Zobacz również

Nie tylko Zakopane

Jeżeli myślisz o wypadzie w góry, przemyśl, czy nie warto zobaczyć odmienny kurort niż popularne Zakopane. Podhale kryje w sobie mnóstwo ciekawych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Najlepszym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która rozciąga się tylko dwadzieścia km od Stolicy Tatr. Jest to cicha i malutka wieś górska, która zapewnia mnóstwo atrakcji dla gości.

Przykładowo interesująca jest podróż do Słowackiego Raju. Zapewne na Słowacji nie ma ślicznych miast, to jednak przyrodę mają niesamowitą. Miło wspominam także Wadowice - z wiadomych przyczyn. Bez cienia wątpliwości warto jechać także do Wieliczki i Oświęcimia. Chociaż oczywiście wycieczka do Oświęcimia to niemiłych nie należy - jeśli masz słabą psychikę, jesteś wrażliwym człowiekiem, musisz dobrze przygotować się do tej wycieczki. Można wymienić bardzo dużo rozwiązań, dzięki którym wypoczniesz w Tatrach.

Uważasz, że opisane informacje są absorbujące? Super, zatem na pewno szczegóły tu kwartery pracownicze wrocław umieszczone też Cię zaciekawią.

I dlatego lubię Tatry - są pełne kontrastów. Mam wielką nadzieję, że znajdzie się chociażby jedna osoba, która najzwyczajniej po zapoznaniu się z tekstem odwiedzi Tatry.
2021/01/21