Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Cudowne odpoczynek 2014 w Zatoce Pomorskiej

Międzyzdroje to letnia stolica Pomorza Zachodniego i miejscowość kuracyjna o ponad 100-letniej historii. Miasto położone jest w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin, nad Zatoką Pomorską. Międzyzdroje to kurort niebywale śliczny. Śliczne domy i pensjonaty zlokalizowane w otoczeniu drzew, promenada, molo, port rybacki, wydmy, piaszczysty brzeg i morze świetnie się tu ze sobą komponują i tworzą wspaniałą całość. Olbrzymia baza noclegowa oferuje licznym wczasowiczom kwatery położone przy samej plaży a także atrakcyjne cenowo noclegi. Międzyzdroje to, albowiem realny turystyczny eden.

przejdź do oferty
Najbardziej znanym miejscem w Międzyzdrojach jest molo o długości 395 m, znajdujące się w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym. Molo jest jednocześnie przystanią morską, z której można wybrać się pragnąc odwiedzić Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest mieszcząca się po wschodniej stronie wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego w. informująca urlopowiczów o stanie pogody. Szafka ma niezwykle misterne, bajeczne zdobienia i jest zabytkowym obiektem niedużej architektury.

Zobacz również

Idealne miejsce na wakacje – Krynica Morska

Plaża i morze, Krynica Morska
Krynica Morska to słynna miejscowość turystyczna położona na Mierzei Wiślanej między morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym i równocześnie najmniejsze polskie miasto. Krynica Morska zachwyca przede wszystkim swoim położeniem na pasie lądu wcinającego się w wody pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Wiślanym, gdzie sąsiadują ze sobą prawie białe plaże i zielone lasy czyniąc z tego miejsca znakomity cel na rodzinne wczasy 2014.


W nadmorskiej części miasta znajdują się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina z pomnikiem tego wspaniałego muzyka i pianisty. Międzyzdroje częstokrotnie kojarzą nam się ze słynnymi artystami – z pewnością za sprawą odbywającego się tu do 2006 r. Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam ciągnąca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami rąk popularnych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga 1996 r., kiedy podczas Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odcisnęli tutaj pierwsi, polscy aktorzy. Przy Alei mieści się ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można odprężyć się u boku figury tego znakomitego aktora i twórcy. Nie tylko odciski dłoni, lecz także całe gwiazdy można ujrzeć w Gabinecie Figur Woskowych.

Gdy zaciekawił Cię prezentowany artykuł, to nie namyślaj się tylko odwiedź ten link (https://ratynscystomatologia.pl/stomatologia-estetyczna-warszawa/), a znajdziesz tutaj pokrewne, ciekawe informacje na ten temat.

Stoją tutaj artyści, politycy, postacie z bajek a także ludzie o nietypowym wyglądzie. Szukając koncepcji na wczasy 2014 a także licząc na aktywny odpoczynek można śmiało postawić na Międzyzdroje.

Międzyzdroje mogą pochwalić się wspaniałą plażą z jasnym i wyjątkowo drobnym piaskiem. Plaża miejska jest świetnie zagospodarowana - są tu wypożyczalnie sprzętu morskiego, ślizgawki wodne, można wykupić przejażdżkę "bananem" czy skuterem wodnym. W sezonie na rewelacyjną zabawę zaprasza turystów dyskoteka Copacabana.

W Międzyzdrojach odbywa się mnóstwo ciekawych imprez które przyciągają tabuny uczestników i widzów. Najważniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic - Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wakacje nad morzem Bałtyckim mogą okazać się znakomitą okazją do odrobiny wariactwa i aktywnego wypoczynku - zapraszamy na stronę.

Międzyzdroje leżą w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego terenie są najwyższe klify w kraju – wznosząca się tutaj góra Gosań osiąga 93 m. U stóp stromych przepaści położona jest wąska, skalista plaża. Najsłynniejszym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, umieszczona na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i wyrośniętych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda budują bieliki, których ilość w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Sądzi się, że w okolicach Parku gniazduje kolejne 6 – 7 par. Zimą zwiększa się tutaj ilość ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wówczas około 30 gatunków. W Parku występuje też ciekawa flora, między innymi sędziwa buczyna pomorska porastająca klify, mniej więcej 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim Parku Narodowym znajduje się też urokliwe jezioro Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu gatunki roślin, które lubią sól, dajmy na to świbka nadmorska. Obszar ten nazywany jest Wsteczną Deltą Świny, ponieważ podczas burz morze przedostawało się korytem rzeki w ląd zostawiając tu słone osady. Wdzięk delty w pełni można docenić patrząc się na nią ze wzniesienia Zielonka. Inne występujące tutaj jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ulubionym miejscem wydr. Wyjątkowa natura Wolińskiego P.N. przedstawiona jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

*** Całkowitą ofertę na wakacje dwa tysiące czternaście w Międzyzdrojach można wyszukać w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki: - pensjonaty Międzyzdroje - wczasy Międzyzdroje - agroturystyka Międzyzdroje
2022/04/25