Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Turystyczna przygoda w Zakopanem

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest interesujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują wierzchołki gór. W obrębie miasta ma lokalizacjechoćby Tatrzański Park Narodowy. Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną organizację pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i pensjonaty wypoczynkowe zapraszają zapaleńców górskich z kraju i całego świata przez cały rok. Zróżnicowana baza noclegowa sprzyja turystyce i dobrze zaplanowanym urlopom. Jeżeli jednak chodzi o Zakopane to oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem zalecane jest przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Tatry
Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę. turyści z upodobaniem korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto różnorodne festiwale i bankiety folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu zwiedzających. Zakopane jest także miejscem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty w Zakopanem oferuje nieco tańsze opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej organizować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej znaleźć informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od potrzeb. Zakopane nie jest niedużym miastem i prosto się w nim zgubić, należy pamiętać też zatem o zakupie mapy miasta.
Tatry
Na niektórych planach miasta wskazane są noclegi w Zakopanem.

Zainteresował Cię ten wpis? Zatem kliknij w link do serwisu stok narciarski szymoszkowa i rozkoszuj się kolejnymi faktami. W razie pewnych wątpliwości - zwróć się do nas.

Zakopane pozwala również poznać obyczaje góralskie i mowę, a przede wszystkimsmak oscypków. Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej propozycjach także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można pojechać do Aquaparku, a zimą sunąć po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Przed wyjściem na górski szlak turystyczny, zaleca się prześledzić pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne.

Kiedy dojdziesz do wniosku, że użyteczne byłyby dodatkowe informacje na prezentowany temat, to kliknij ten link i sprawdź ponadto inne wiadomości (http://myj-car.pl/).

Podczas pieszych wycieczek górskich należy być roztropnym i ostrożnym. Zakopane to także fenomenalne zabytki, pomniki, muzea, teatr o obfitym repertuarze. Po zrobionych ścieżkach można także planować eskapady rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki wystawiają stragany, nęcąc turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.
Podpatrzone na: Eholiday.pl
2021/08/04