Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Idealne miejsce na wakacje – Krynica Morska

Krynica Morska to słynna miejscowość turystyczna mieszcząca się na Mierzei Wiślanej między morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym i równocześnie najmniejsze polskie miasto. Krynica Morska oczarowuje przede wszystkim swym położeniem na pasie lądu wcinającego się w wody pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Wiślanym, gdzie sąsiadują ze sobą prawie białe plaże i zielone lasy robiąc z tego miejsca doskonały cel na rodzinne wakacje 2014.


pokoje do wynajęcie Ustronie Morskie
Do wypoczynku w Krynicy Morskiej skłaniają przede wszystkim jej walory naturalne – czyste, przesycone jodem powietrze, rozległe i piaszczyste plaże, wspaniałe wydmy oraz sosnowo – bukowe lasy. W Krynicy Morskiej wspaniale będą czuć się osoby, które lubią wypoczywać w przytulnych i spokojnych miejscach.

O intymności tutejszym plaż świadczy fakt, że wyznaczono tu również plażę dla naturystów. Jeśli nad Mierzeją Wiślaną hulają wiatry sztormowe, można liczyć na znalezienie tu cennego skarbu, jakim jest bursztyn. W Krynicy Zdroju występują wody mineralne chlorkowo - siarczanowo - magnezowo - sodowe, bromkowe, jodkowe, borowe i hipotermalne, przejawiające właściwości lecznicze i terapeutyczne. Potencjał w postaci źródeł wód mineralnych stanowi dla Krynicy Zdroju zasadniczy argument w staraniach o statut uzdrowiska.

Miasteczko oczarowuje przede wszystkim starą zabudową kurortową z zabytkowymi willami i pensjonatami otoczonymi ogrodami oraz domami rybackimi będącymi pamiątką po czasach, kiedy Krynica Morska cieszyła się znakomitą popularnością wśród turystów. Ciekawym miejscem jest również park przy ulicy Świerczewskiego, który świadczy o ekskluzywności Krynicy z czasów przedwojennych. Najistotniejszym obiektem jest niemniej jednak położona na wydmie latarnia morska, której wysokość sięga dwudziestu sześciu i pół metra. Latarnię po raz pierwszy uruchomiono w 1895 r.. Po zniszczeniach, jakich zaznała pod koniec drugiej wojny światowej, odtworzono ją ponownie w 1951 r.. Z latarni morskiej w Krynicy Zdroju rozciąga się świetna panorama na wszystkie pobliskie atrakcje, między innymi Wielbłądzi Garb, plaże, Zalew Wiślany, a przy ślicznej pogodzie nawet na Tolkmicko i Frombork. Podczas pobytu w Krynicy Morskiej warto również zajrzeć do tutejszego prywatnego muzeum, zadedykowanemu historii miasta. Można obejrzeć tutaj stare zdjęcia pokazujące najlepsze czasy miasteczka.

W Krynicy Morskiej działa port rybacko – jachtowy, który składa się z dwóch samodzielnych przystani. Wielkie znaczenie portu wynika z faktu, iż stanowi on bazę dla floty pasażerskiej oraz białej floty. Z krynickiego portu można wybrać się w rejs statkiem pasażerskim do Elbląga, Fromborka albo Kaliningradu. Przy porcie jachtowym funkcjonuje istniejący od 1971 r.

Czytasz obecnie interesujący tekst, jednak bez wahania kliknij również pomocny artykuł (http://147break.waw.pl/), a znajdziesz ciekawe informacje na omawiany wątek.

Jacht Klub, który prowadzi szkolenie młodzieży, organizację obozów żeglarskich, regat oraz camping. Nad zalewem znajduje się również molo spacerowe.

Na północno – wschodnim krańcu Krynicy Morskiej położony jest Wielbłądzi Garb – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie. Ze szczytu Wielbłądziego Garbu (49,5 m n.p.m.) roztacza się świetna panorama Bałtyku i Zalewu Wiślanego. Wzniesienie znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Atrakcją przyrodniczą jest też Rezerwat Przyrody Buki Mierzei Wiślanej, mający na celu ochronę buczyny pomorskiej złożonej z 200-letnich buków, dębów, świerków i brzóz. Występują tutaj także stanowiska licznych, cennych gatunków roślin, m.in. konwalia majowa, kruszyna pospolita i bluszcz pospolity. W Rezerwacie zamieszkują daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz wiele gatunków ptaków.

Trzeba zaznaczyć, iż około piętnaście kilometrów od Krynicy Zdroju znajduje się granica NATO oraz Unii Europejskiej. Nie można jej przekroczyć, aczkolwiek jej okolica po stronie polskiej jest nadzwyczajnie urokliwa. Trzeba wejść na tutejszy punkt widokowy, skąd rozpościera się panorama na Zalew Wiślany oraz w oddali - katedrę we Fromborku. Dla fanów polskiego morza ciekawą propozycją będą wakacje w Ustroniu Morskim

***
Pełną propozycję na wakacje 2015 w Ustroniu Morskim można wyszukać w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki:
- noclegi Krynica Morska
- domki letniskowe Krynica Morska (polecamy)
- agroturystyka Krynica
2022/02/03