Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Podróże

Podróże kształcą

Jest takie popularne powiedzenie: podróże kształcą. Trudno nie przyznać temu racji – nic tak skutecznie nie otwiera ludzi na inne przekonania i kultury, jak jeżdżenie po świecie. Wiele analiz naukowców pokazało, że ludzie, którzy rzadko opuszczają swoje miejsce zamieszkania cechują się zazwyczaj wysokim stopniem szowinizmu. Bardzo często z poczuciem wyższości spoglądają na inne nacje, zwykle mało wiedzą o świecie. Oczywiście sporo w życie ludzi może wnieść czytanie mądrych lektur, jednak to nie może się równać z empirią.
Samolot na niebie

Na urlop wyłącznie samolotem

Na urlop najkorzystniej wybrać się samolotem. Jest to absolutnie najszybszy, najbardziej komfortowy, niezwykle bezpieczny i najtańszy sposób przemieszczania się. Oczywiście, są przeciwnicy latania, tacy których nigdy nie przekona się żadnym sposobem do tej formy podróżowania.
hotel

Wspaniały nocleg w Legnicy jak szukać sprawdzonego hotelu?

Legnica jest niezwykle urokliwym miastem do zwiedzania. Jest to miejsce w którym każdy odszuka coś dla siebie, dlatego też Legnica rekomendowana jest nie tylko osobom z obczyzny, ale także podróżnikom z naszej ojczyzny. Największym autem tej mieściny są jej rzetelne dzieje. Warto zainwestować w nocleg w Legnicy, by bezstresowo móc obejrzeć wszystkie zabytki. Uwagę przyciąga nie tylko długa historia, ale dodatkowo sama architektura budynków. Podziwiać można budownictwo odrodzeniowe, bizantyjskie, neoklasycystyczne jak i dzisiejsze.

Hiszpania i Włochy – raj dla turystów

Pragnąc znaleźć wyśmienitą okazję na wymarzoną podróż, idealnym pomysłem jest udanie się do uznanego i profesjonalnego biura podróży. Wakacje zaplanowane przez biuro podróży wyróżniają się wyśmienitą organizacją oraz interesującym programem zwiedzania, ich koszty nie są zbyt wysokie i zapewniają wszystkie zachcianki. W tej chwili znamienite i zaufane biuro oferuje urlop w tak odległe zakątki świata, jak Hiszpania i Włochy. Są to bez wątpliwości miejsca, którym każdy podróżnik musi się dokładnie przyjrzeć.
spływ kajakowy weekend

Idziemy na kajaki z najbliższymi

Jaki może być wyjątkowy sposób na organizowanie wspólnie wolnego czasu? W gronie przyjaciół nigdy nie brak interesujących idei na nowoczesne wypady za miasto. Znakomitym wyjściem mogą się okazać kajaki, bo skupiają w sobie rekreację oraz interesujące przygody. Nie trzeba daleko szukać, by wyszukać inspirację oraz znaleźć rodzaj sportu pasujący całej ekipie. Niewymagające zajęcie pozwala na odkrywanie niespożytych pokładów energii, pozornie skrytych gdzieś głęboko.

Nie tylko Zakopane

O ile myślisz o wycieczce w Tatry, zastanów się, czy nie warto zobaczyć inne miejsce niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Podhale chowa w sobie mnóstwo ciekawych miejsc, które są niedoceniane przez krajan. Najtrafniejszym przykładem jest urokliwa Białka Tatrzańska, która jest położona tylko 20 km od Stolicy Tatr. Jest to cicha i mała wieś górska, która zapewnia wiele atrakcji dla przyjezdnych.
Wycieczka do Indii

Cudowne wczasy dla spóźnionych - wybierz sięz oferty last minute i leć do egzotycznych zakątków

Wielu turystom wrzesień wcale nie kojarzy się z końcem wakacji. Wprost przeciwnie – z chwilą kiedy przeminą letnie upały, zaczynają wielkie pakowanie. Polacy polubili zalety ”późnych” wycieczek i z przyjemnością przedłużają sobie lato. Podczas gdy w Polsce nadchodzą słoty, wyjeżdżają do Egiptu czy na Wyspy Zielonego Przylądka i nadal korzystają z ładnej pogody. Po takim wyjeździe zima nie straszna.
systemy GPS ułatwiające transport

Przewozy na trasie Polska - Niemcy dostępna jest w ofercie kilku przedsiębiorstw przewozowych

Przewozy z Polski do Niemiec, realizowane są aktualnie przez wiele firm, które obejmują działem swych usług całą Polskę. Funkcjonowanie takich linii podróżnych jest bardzo potrzebne, bo sporo polaków wyjeżdża do Niemiec w różnym celu. Jedni jadą na dłuższy okres, żeby tam pracować i po prostu mieszkać, pozostali z kolei jeżdżą na krótszy czas, żeby dorobić na najpilniejsze potrzeby, jak także załatwić wszelkie niezbędne zadania, które w takim kraju muszą być wykonane.
Busy Kraków

Jak wybrać bezpieczny transport na wycieczki rodzinne?

Zanosi się prześliczny majowy długi weekend. Nie powinno się w tak niebiańsko zanoszącą się pogodę pozostać w mieszkaniu. Gdy tylko jest taka okazja należy zgromadzić jak największą liczbę osób, czy to z rodziny czy znajomych, i ruszyć na wyprawę na przykład do Krakowa. Do Krakowa dotrzeć możemy pociągiem lub busem. Jeśli wybierzemy ten drugi typ transportu wpisujemy w przeglądarkę internetową busy Kraków i dążymy do znalezienia najwygodniejszej oferty dla nas.
Gorące wakacje

Niezapomniane wakacje w słonecznej Turcji - z folderów biur podróży

Na wczasy czekamy z niecierpliwością cały rok. Dzisiaj, gdy na zewnątrz króluje tak cudowna pogoda, niezmiernie ciężko jest nam się skupić na swojej pracy zawodowej. Szukamy dowolnej wymówki, by choć na chwilę odciąć się od codziennych obowiązków. A kiedy kierownik nas nie zauważa, z zapałem oglądamy ulotki agencji turystycznych.
1 2 3 4