Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Baseny
Tatry

Jak odpocząć w naszych Tatrach?

Nie uważasz, że nasze Tatry są nieco przereklamowane? W takim razie uważamy tak samo - ciągle ubóstwiam Tatry - polskie, chociaż słowackie także są miłe. I chociaż włoskie Alpy zapewne są odrobinę bardziej majestatyczne, to tak czy siak regularnie chodzę po Tatrach. Jednakże nie preferuję wyłącznie górskich wędrówek. Lubię także baseny termalne. W ciągu ostatnich lat powstało w Polsce wiele term. Zapewne z tego powodu, że UE chętnie daje dotacje... To na pewno warte uznania.
Tatralandia Holiday Resort

W jakiej miejscowości w Polsce można odnaleźć najlepsze termy?

Wnętrze Ziemi ukrywa sporo tajemnic i poszukiwanych surowców. Jednym ze skarbów z podziemi są gorące wody, zrodzone dzięki aktywności wulkanów. Od XX stulecia ludzkość wykorzystuje gorące wody, by tworzyć baseny termalne. Termalne zasoby są również używane jako skuteczne ogrzewanie mieszkań – taką techniki rozwinięto np. w Zakopanem. Można także dzięki nim wytwarzać prąd.

Solidny odpoczynek w kompleksie termalnym

Radosne moczenie się w wodzie najczęściej kojarzy się wszystkim z wczasami – w porze, kiedy temperatury są najprzyjemniejsze. Jednakże przyjście zimowych miesięcy (można dojść do wniosku, że w naszym kraju zima ciągnie się przez pół roku) nie znaczny, że rozrywki w wodzie są niewykonalne. W naszym kraju nowoczesne parki rozrywki wodnej rosną jak na drożdżach.
Podróże z dzieckiem

Zadbajmy o siebie podczas urlopu

Czas wakacyjny to dla wielu z nas doskonała okazja, by nareszcie zatroszczyć się o swoje zdrowie, także duchowe. Zazwyczaj, w ciągu całego roku bywamy zaganiani i nie mamy po prostu czasu, by porządnie zatroszczyć się o siebie. Dodatkowo, jesteśmy ciągle nastawieni na niemiłe sytuacje, które źle odbijają się na naszym zdrowiu. Nasza codzienna dieta również nie zachwyca. Zapewniamy naszemu organizmowi za mało koniecznych witamin i minerałów, dlatego czujemy się przemęczeni. Także dlatego szybciej dopadają nas sezonowe choroby.

Złota jesień człowieka

Gdy nadchodzi emerytura, wiele smutnych rzeczy może się pojawić. Badacze, którzy regularnie analizują demografię naszego kraju, odkryli, że po przejściu na emeryturę pojawia się spory procent śmiertelności wśród seniorów. Jest tak dlatego, gdyż bardzo często emeryt przestaje mieć sens życia, który przez całe lata realizował przede wszystkim w profesji.

Nie tylko Zakopane

Jeśli myślisz o wyjeździe w Tatry, zastanów się, czy nie warto odwiedzić inne miejsce niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Podhale chowa w sobie wiele fajnych miejsc, które są niedoceniane przez rodaków. Klasycznym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która rozciąga się zaledwie 20 km od Zakopanego. Jest to spokojna i mała wieś górska, która gwarantuje mnóstwo atrakcji dla turystów.
Gorące wakacje

Morza szum, ptaków śpiew - wakacje w nadmorskim kurorcie

Po dłuższej i męczącej zimie z niecierpliwością oczekujemy okresu urlopowego. Rozmarzają o nich zarówno dzieciaki, które przez cały czas przykładnie się uczyły oraz ich opiekunowie, którzy tkwią w zatłoczonych miejscach pracy. Co raz przyjemniejsze dni dają wrażenie, że każdego dnia myślimy o wczasach. W tajemnicy przed szefostwem, czytamy katalogi biur podróży i planujemy wspaniały urlop.

Urlop w górach

Tatry to nie wyłącznie Zakopane. Wielu podróżników woli wybierać inne, mniej zatłoczone i przepełnione badziewiem wioski. Mądrze jest wziąć do ręki mapę, gdyż w bezpośrednim sąsiedztwie przepięknych Tatr jest mnóstwo miejscowości, do których można udać się latem. Niewielkie podhalańskie wsie to świetny cel dla przyjezdnych, którzy zamierzają odpocząć w miejscu spokojnym i cudnym równocześnie. W naszym tekście prezentujemy 2 podhalańskie wioski, do których trzeba udać się w tegoroczne lato.
Zakopane

Trzy najbardziej ważne określenia, powiązane wraz z Zakopanem - co dokładnie robić, by nie zanudzać się w górach

Nasz dzisiejszy temat, a więc stolica polskich gór - Zakopane - to na przekór wszelkim pozorom miejscowość, obfitująca nie tylko w różnych turystów, którzy chcą SPAcerować po wszędobylskich wzniesieniach naszych polskich gór.
Tatry

Urlop zdrowotny

Bez wątpienia każdy z nas czuje się już zmęczony nieustannym pośpiechem i codziennymi kłopotami. Dzisiejszy świat nas nie szczędzi i żyjemy pod wielką presją. W czasie światowego kryzysu obawiamy się o stratę pracy. Przychodzimy po ciężkim dniu do własnego domu, a tam czekają na nas problemy z dziećmi. Gdy idziemy w końcu do łóżka, stres nie pozwala nam usnąć. I znowu rankiem budzimy się zmęczeni.
1 2