Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Baseny
Zakopane

Trzy najbardziej ważne określenia, powiązane wraz z Zakopanem - co dokładnie robić, by nie zanudzać się w górach

Nasz dzisiejszy temat, czyli stolica polskich gór - Zakopane - to wbrew pozorom miejscowość, obfitująca nie tylko w różnych turystów, którzy chcą SPAcerować po znajdujących się wszędzie wzniesieniach naszych własnych polskich gór.
Tatry

Urlop zdrowotny

Z pewnością każdy z nas jest już zmęczony nieustannym pośpiechem i codziennymi obowiązkami. Współczesny świat nas nie szczędzi i funkcjonujemy pod wielką presją. W czasie globalnego kryzysu obawiamy się o stratę pracy. Przychodzimy po męczącym dniu do naszego domu, a tam czekają na nas kłopoty z dziećmi. Kiedy kładziemy się nareszcie do łóżka, stres nie pozwala nam zasnąć. I znów rankiem jesteśmy niewyspani.
Tatry

Jak odpocząć w naszych Tatrach?

Nie uważasz, że nasze Tatry są odrobinę przereklamowane? Zatem myślimy podobnie - nieustannie ubóstwiam Tatry - polskie, choć słowackie również są interesujące. I chociaż włoskie Alpy pewnie są nieco bardziej magiczne, to tak czy siak chętnie odwiedzam Tatry. Jednakże nie preferuję wyłącznie spacerów po górach. Uwielbiam również baseny termalne. W ostatnich latach powstało po polskiej części Tatr sporo term. Zapewne z tej przyczyny, że Unia Europejska chętnie daje dotacje... To na pewno warte uznania.

Solidny odpoczynek w kompleksie termalnym

Taplanie się w wodzie najczęściej kojarzy się nam z letnim wypoczynkiem – w sezonie, gdy temperatury są najwyższe. Ale nadejście zimowych miesięcy (można rzec, że w naszym kraju zima ciągnie się przez pół roku) nie powodu, że swawole w wodzie są niemożliwe. W Polsce atrakcyjne parki wodne rosną w oczach.
Tatralandia Holiday Resort

W jakiej miejscowości w Polsce można odnaleźć najlepsze termy?

Środek Globu skrywa sporo tajemnic i pożądanych surowców. Jednym z klejnotów z podziemi są ciepłe wody, powstałe dzięki wulkanom. Od zeszłego stulecia ludzkość zaczęła wykorzystywać termalne wody, by tworzyć baseny termalne. Ciepłe zasoby są też używane jako skuteczne ogrzewanie mieszkań – taką technologię rozwinięto m.in. w Zakopanem. Można też dzięki nim wytwarzać energię elektryczną.

Termalne baseny

Coraz więcej osób, chcących zasmakować rzadkich atrakcji, wybiera nietypowe sposoby odpoczynku. Nietypową ofertą może być tu połączenie atrakcji typowo wodnych z tymi górskimi. Niesamowity odpoczynek trudno w końcu wyobrazić sobie bez jakiegokolwiek sąsiedztwa wody. Nawet w górach potrzeba nieraz odpocząć od długich wypraw i zanurzyć się w odświeżającej kąpieli.
Podróże z dzieckiem

Zadbajmy o siebie podczas urlopu

Czas wakacyjny to dla większości z nas jedyna pora, aby w końcu zadbać o swoje zdrowie, także duchowe. Zwykle, w przeciągu całego roku jesteśmy zaganiani i nie posiadamy najzwyczajniej czasu, aby w odpowiedni sposób zająć się sobą. Na dodatek, jesteśmy nieustannie nastawieni na niemiłe sytuacje, które źle odbijają się na naszym samopoczuciu. Nasza codzienna dieta również nie zachwyca. Zapewniamy naszym komórkom zbyt mało niezbędnych witamin i minerałów, dlatego czujemy się przemęczeni. Także z tego powodu łatwiej dopadają nas sezonowe choroby.
tatry

Tatry zapraszają

Nasze góry najczęściej są łączone z Zakopanem, jednakże w rejonie Podkarpacia można namierzyć parę innych miasteczek, które należy odwiedzić w wolnym czasie. Omawiamy dwa najciekawsze miasteczka, które polecamy w tegoroczne lato.

Złota jesień człowieka

Gdy człowiek przechodzi na emeryturę, sporo smutnych rzeczy może się pojawić. Analitycy, którzy systematycznie obserwują demografię naszego kraju, wiedzą, że po zakończeniu pracy pojawia się spory odsetek śmiertelności wśród ludzi starszych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ nierzadko człowiek na emeryturze przestaje dostrzegać sens życia, który poprzednio widział przede wszystkim w pracy.

Urlop w górach

Tatry to nie wyłącznie Zakopane. Wielu wczasowiczów woli stawiać na inne, mniej zatłoczone i przepełnione hałaśliwą tandetą miejsca. Mądrze jest wyciągnąć mapę, ponieważ w okolicy strzelistych Tatr jest dużo wiosek, do których warto pojechać latem. Niewielkie górskie wioski to znakomity kierunek dla turystów, którzy pragną zrelaksować się w miejscu spokojnym i cudnym równocześnie. W tym wpisie prezentujemy 2 górskie miejscowości, do których trzeba udać się w tegoroczne lato.
1 2