Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Baseny

Termalne baseny

Coraz więcej ludzi, chcących zasmakować rzadkich atrakcji, stara się wybrać nietypowe sposoby wakacji. Intrygującą ofertą może być tu połączenie atrakcji typowo wodnych z tymi górskimi. Niezwykły odpoczynek trudno w końcu wyobrazić sobie bez jakiegokolwiek sąsiedztwa wody. Nawet w górach warto czasem odpocząć od wielkich wypraw i zanurzyć się w odświeżającej kąpieli.

Złota jesień człowieka

Kiedy człowiek przechodzi na emeryturę, sporo niedobrych rzeczy może się pojawić. Badacze, którzy regularnie analizują demografię naszego kraju, zauważyli, że po zakończeniu pracy pojawia się spory procent śmiertelności wśród ludzi starszych. Jest tak dlatego, ponieważ nieraz senior przestaje dostrzegać sens życia, który przez całe lata widział przeważnie w pracy.

Urlop w górach

Podhale to nie wyłącznie Zakopane. Wielu podróżników woli stawiać na inne, mniej tłumne i przepełnione badziewiem miejscowości. Warto zakupić mapę, bo w bezpośrednim sąsiedztwie strzelistych Tatr jest mnóstwo wsi, do których można wybrać się letnią porą. Małe podhalańskie miejscowości to znakomity wybór dla gości, którzy chcą zrelaksować się w miejscu spokojnym i cudnym równocześnie. W naszym artykule przedstawiamy 2 podhalańskie wioski, do których trzeba wybrać się w tegoroczne lato.
tatry

Tatry zapraszają

Nasze najwyższe góry najczęściej są łączone z Zakopanem, ale w tym rejonie można znaleźć parę innych miejscowości, które trzeba odwiedzić w wolnym czasie. Przedstawiamy dwie najciekawsze miejscówki, które rekomendujemy tego lata.
Tatralandia Holiday Resort

W jakiej miejscowości w Polsce można odnaleźć najlepsze termy?

Środek Ziemi ukrywa sporo tajemnic i pożądanych surowców. Jednym ze skarbów z tych rejonów są ciepłe wody, powstałe dzięki wulkanom. Od zeszłego stulecia ludzkość wykorzystuje gorące wody, by tworzyć baseny termalne. Termalne zasoby są także wykorzystywane jako dobre ogrzewanie domów – taką metodą zaimplementowano np. w Zakopanem. Można również dzięki nim wytwarzać energię elektryczną.
Gorące wakacje

Morza szum, ptaków śpiew - wakacje w nadmorskim kurorcie

Po dłuższej i męczącej zimie z nadzieją wyczekujemy wakacji. Rozmarzają o nich zarówno dzieciaki, które przez cały rok przykładnie się uczyły i ich rodzice, którzy tkwią w zatłoczonych miejscach pracy. Co raz dłuższe dni sprawiają, że każdego dnia marzymy o wakacjach. W tajemnicy przed szefem, kartkujemy katalogi biur wczasowych i planujemy wspaniały wyjazd.
Tatry

Jak odpocząć w naszych Tatrach?

Nie sądzisz, że Tatry są lekko przereklamowane? Zatem myślimy podobnie - nieustannie kocham Tatry - polskie, chociaż słowackie również są interesujące. I chociaż austriackie Alpy zapewne są nieco bardziej monumentalne, to tak czy siak regularnie chodzę po Tatrach. Jednak nie preferuję tylko wędrowania po górach. Bardzo lubię również baseny termalne. W ostatniej dekadzie powstało po polskiej części Tatr wiele term. Zapewne z tej przyczyny, że UE ochoczo przydziela dotacje... To chyba nic złego?
Podróże z dzieckiem

Zadbajmy o siebie podczas urlopu

Czas wakacyjny to dla wielu z nas świetna pora, aby nareszcie zadbać o swoje zdrowie, także duchowe. Najczęściej, w ciągu całego roku bywamy zaganiani i nie mamy po prostu czasu, aby porządnie zająć się sobą. W dodatku, jesteśmy cały czas narażeni na niemiłe sytuacje, które w negatywny sposób odbijają się na naszym zdrowiu. Nasza codzienna dieta pozostawia wiele do życzenia. Dostarczamy naszym komórkom zbyt mało koniecznych substancji odżywczych, dlatego czujemy się przemęczeni. Również z tego powodu szybciej zapadamy na sezonowe choroby.

Solidny odpoczynek w kompleksie termalnym

Pływanie w wodzie zwykle kojarzy się nam z letnim wypoczynkiem – w sezonie, kiedy temperatury są najwyższe. Ale nadejście chłodnych miesięcy (można dojść do wniosku, że w Polsce zima trwa pół roku) nie oznacza, że zabawy w wodzie są niewykonalne. W naszej ojczyźnie nowoczesne parki wodne rosną w oczach.
Zakopane

Trzy najbardziej ważne określenia, powiązane wraz z Zakopanem - co dokładnie robić, by nie zanudzać się w górach

Nasz dzisiejszy temat, czyli dokładnie stolica polskich gór - Zakopane - jest to na przekór wszelkim pozorom miejscowość, obfitująca nie tylko w turystów, którzy pragną SPAcerować po znajdujących się wszędzie wzniesieniach naszych polskich gór.
1 2