Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Baseny
Tatry

Jak odpocząć w naszych Tatrach?

Nie sądzisz, że polskie Tatry są trochę przereklamowane? W takim razie uważamy podobnie - w dalszym ciągu kocham Tatry - polskie, choć słowackie także są miłe. I choć szwajcarskie Alpy zapewne są odrobinę bardziej majestatyczne, i tak regularnie odwiedzam Tatry. Jednakże nie preferuję tylko górskich wędrówek. Lubię także baseny termalne. W ciągu ostatnich lat powstało u nas sporo basenów termalnych. Zapewne dlatego, że Unia daje dotacje... To na pewno warte uznania.

Urlop w górach

Polskie góry to nie jedynie Zakopane. Wielu turystów woli stawiać na inne, mniej tłumne i przepełnione hałaśliwą tandetą miejscowości. Rozsądnie jest wziąć do ręki mapę, gdyż w okolicy malowniczych Tatr leży mnóstwo wiosek, do których warto pojechać letnią porą. Niewielkie górskie wsie to znakomity kierunek dla turystów, którzy pragną odpocząć w miejscu spokojnym i cudnym równocześnie. W naszym artykule omawiamy dwie tatrzańskie miejscowości, do których warto wybrać się latem.

Nie tylko Zakopane

Jeżeli myślisz o wypadzie w góry, przemyśl, czy nie warto zobaczyć odmienny kurort niż popularne Zakopane. Podhale kryje w sobie mnóstwo ciekawych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Najlepszym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która rozciąga się tylko dwadzieścia km od Stolicy Tatr. Jest to cicha i malutka wieś górska, która zapewnia mnóstwo atrakcji dla gości.

Złota jesień człowieka

Kiedy człowiek przechodzi na emeryturę, dużo niedobrych rzeczy może się stać. Analitycy, którzy na bieżąco obserwują demografię naszego kraju, zauważyli, że po zakończeniu pracy ujawnia się spory odsetek śmiertelności wśród seniorów. Jest tak dlatego, gdyż nierzadko człowiek na emeryturze przestaje mieć sens życia, który wcześniej widział głównie w profesji.
Tatralandia Holiday Resort

W jakiej miejscowości w Polsce można odnaleźć najlepsze termy?

Wnętrze naszej planety posiada mnóstwo tajemnic i pożądanych surowców. Jednym ze skarbów z podziemi są gorące wody, powstałe dzięki wulkanom. Od dwudziestego wieku ludzkość zaczęła wykorzystywać ciepłe wody, by tworzyć baseny termalne. Gorące zasoby są również wykorzystywane jako dobre ogrzewanie domów – taką techniki rozwinięto m.in. w Zakopanem. Można także dzięki nim tworzyć energię elektryczną.
Zakopane

Trzy najbardziej ważne określenia, powiązane wraz z Zakopanem - co dokładnie robić, by nie zanudzać się w górach

Nasz dzisiejszy temat, czyli dokładnie stolica polskich gór - Zakopane - to wbrew pozorom miejscowość, obfitująca nie tylko w różnych turystów, którzy to chcą chodzić po znajdujących się wszędzie wzniesieniach naszych własnych polskich gór.
Tatry

Urlop zdrowotny

Z pewnością każdy z nas jest już znużony wiecznym pośpiechem i codziennymi obowiązkami. Dzisiejszy świat nas nie szczędzi i żyjemy pod ogromną presją. W dobie globalnego kryzysu boimy się stracić pracę. Przychodzimy po męczącym dniu do swojego mieszkania, a tam oczekują nas problemy z dziećmi. Gdy kładziemy się wreszcie do łóżka, stres nie pozwala nam zasnąć. I znów na drugi dzień jesteśmy zmęczeni.

Solidny odpoczynek w kompleksie termalnym

Radosne moczenie się w wodzie najczęściej kojarzy się wszystkim z wczasami – w porze, kiedy temperatury są najprzyjemniejsze. Jednakże przyjście zimowych miesięcy (można dojść do wniosku, że w naszym kraju zima ciągnie się przez pół roku) nie znaczny, że rozrywki w wodzie są niewykonalne. W naszym kraju nowoczesne parki rozrywki wodnej rosną jak na drożdżach.
Podróże z dzieckiem

Zadbajmy o siebie podczas urlopu

Czas wakacyjny to dla wielu z nas doskonała okazja, by nareszcie zatroszczyć się o swoje zdrowie, także duchowe. Zazwyczaj, w ciągu całego roku bywamy zaganiani i nie mamy po prostu czasu, by porządnie zatroszczyć się o siebie. Dodatkowo, jesteśmy ciągle nastawieni na niemiłe sytuacje, które źle odbijają się na naszym zdrowiu. Nasza codzienna dieta również nie zachwyca. Zapewniamy naszemu organizmowi za mało koniecznych witamin i minerałów, dlatego czujemy się przemęczeni. Także dlatego szybciej dopadają nas sezonowe choroby.
Gorące wakacje

Morza szum, ptaków śpiew - wakacje w nadmorskim kurorcie

Po dłuższej i męczącej zimie z niecierpliwością oczekujemy okresu urlopowego. Rozmarzają o nich zarówno dzieciaki, które przez cały czas przykładnie się uczyły oraz ich opiekunowie, którzy tkwią w zatłoczonych miejscach pracy. Co raz przyjemniejsze dni dają wrażenie, że każdego dnia myślimy o wczasach. W tajemnicy przed szefostwem, czytamy katalogi biur podróży i planujemy wspaniały urlop.
1 2