Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Baseny
Gorące wakacje

Morza szum, ptaków śpiew - wakacje w nadmorskim kurorcie

Po przewlekłej i wyczerpującej zimie z nadzieją wypatrujemy okresu wakacyjnego. Rozmarzają o nich zarówno dzieci, które przez cały rok pilnie się uczyły oraz ich rodzice, którzy przesiadują w zatłoczonych biurach. Co raz dłuższe dni sprawiają, że każdego dnia myślimy o wczasach. W tajemnicy przed przełożonym, przeglądamy oferty biur podróży i planujemy wyjątkowy urlop.

Nie tylko Zakopane

O ile myślisz o wycieczce w Tatry, zastanów się, czy nie warto zobaczyć inne miejsce niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Podhale chowa w sobie mnóstwo ciekawych miejsc, które są niedoceniane przez krajan. Najtrafniejszym przykładem jest urokliwa Białka Tatrzańska, która jest położona tylko 20 km od Stolicy Tatr. Jest to cicha i mała wieś górska, która zapewnia wiele atrakcji dla przyjezdnych.
Podróże z dzieckiem

Zadbajmy o siebie podczas urlopu

Okres letni to dla wielu z nas jedyna okazja, by w końcu zatroszczyć się o swoje zdrowie, również duchowe. Zazwyczaj, w przeciągu całego roku jesteśmy zaganiani i nie mamy najzwyczajniej czasu, aby w odpowiedni sposób zatroszczyć się o siebie. Na dodatek, bywamy ciągle narażeni na stresujące sytuacje, które negatywnie odbijają się na naszym samopoczuciu. Nasz codzienny jadłospis również nie zachwyca. Dostarczamy naszemu organizmowi za mało ważnych witamin i minerałów, dlatego jesteśmy przemęczeni. Również dlatego szybciej dopadają nas sezonowe choroby.
Zakopane

Trzy najbardziej ważne określenia, powiązane wraz z Zakopanem - co dokładnie robić, by nie zanudzać się w górach

Nasz dzisiejszy temat, a więc stolica polskich gór - Zakopane - to na przekór wszelkim pozorom miejscowość, obfitująca nie tylko w różnych turystów, którzy chcą SPAcerować po wszędobylskich wzniesieniach naszych polskich gór.
Tatry

Urlop zdrowotny

Bez wątpienia każdy z nas czuje się już zmęczony nieustannym pośpiechem i codziennymi kłopotami. Dzisiejszy świat nas nie szczędzi i żyjemy pod wielką presją. W czasie światowego kryzysu obawiamy się o stratę pracy. Przychodzimy po ciężkim dniu do własnego domu, a tam czekają na nas problemy z dziećmi. Gdy idziemy w końcu do łóżka, stres nie pozwala nam usnąć. I znowu rankiem budzimy się zmęczeni.
Tatralandia Holiday Resort

W jakiej miejscowości w Polsce można odnaleźć najlepsze termy?

Wnętrze Globu posiada sporo tajemnic i cennych surowców. Jednym z klejnotów z podziemi są gorące wody, zrodzone dzięki wulkanom. Od zeszłego wieku ludzkość zaprzęga do pracy ciepłe wody, by tworzyć baseny termalne. Ciepłe zasoby są też używane jako niezwykle tanie ogrzewanie domów – taką technologię rozwinięto między innymi w Zakopanem. Można także dzięki nim produkować prąd.

Termalne baseny

Coraz więcej ludzi, chcących zasmakować rzadkich atrakcji, stara się wybrać nietypowe sposoby wakacji. Intrygującą ofertą może być tu połączenie atrakcji typowo wodnych z tymi górskimi. Niezwykły odpoczynek trudno w końcu wyobrazić sobie bez jakiegokolwiek sąsiedztwa wody. Nawet w górach warto czasem odpocząć od wielkich wypraw i zanurzyć się w odświeżającej kąpieli.

Złota jesień człowieka

Kiedy człowiek przechodzi na emeryturę, sporo niedobrych rzeczy może się pojawić. Badacze, którzy regularnie analizują demografię naszego kraju, zauważyli, że po zakończeniu pracy pojawia się spory procent śmiertelności wśród ludzi starszych. Jest tak dlatego, ponieważ nieraz senior przestaje dostrzegać sens życia, który przez całe lata widział przeważnie w pracy.

Urlop w górach

Podhale to nie wyłącznie Zakopane. Wielu podróżników woli stawiać na inne, mniej tłumne i przepełnione badziewiem miejscowości. Warto zakupić mapę, bo w bezpośrednim sąsiedztwie strzelistych Tatr jest mnóstwo wsi, do których można wybrać się letnią porą. Małe podhalańskie miejscowości to znakomity wybór dla gości, którzy chcą zrelaksować się w miejscu spokojnym i cudnym równocześnie. W naszym artykule przedstawiamy 2 podhalańskie wioski, do których trzeba wybrać się w tegoroczne lato.
tatry

Tatry zapraszają

Nasze najwyższe góry najczęściej są łączone z Zakopanem, ale w tym rejonie można znaleźć parę innych miejscowości, które trzeba odwiedzić w wolnym czasie. Przedstawiamy dwie najciekawsze miejscówki, które rekomendujemy tego lata.
1 2