Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Baseny
Tatralandia Holiday Resort

W jakiej miejscowości w Polsce można odnaleźć najlepsze termy?

Wnętrze Globu posiada sporo tajemnic i cennych surowców. Jednym z klejnotów z podziemi są gorące wody, zrodzone dzięki wulkanom. Od zeszłego wieku ludzkość zaprzęga do pracy ciepłe wody, by tworzyć baseny termalne. Ciepłe zasoby są też używane jako niezwykle tanie ogrzewanie domów – taką technologię rozwinięto między innymi w Zakopanem. Można także dzięki nim produkować prąd.

Nie tylko Zakopane

O ile myślisz o wyjeździe w góry, zastanów się, czy nie warto zwiedzić inną miejscowość niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Kraina Tatr ma w sobie wiele fajnych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Najlepszym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która rozciąga się jedynie dwadzieścia km od Stolicy Tatr. Jest to zaciszna i malutka wioska górska, która gwarantuje masę atrakcji dla gości.
Tatry

Urlop zdrowotny

Na pewno każdy z nas czuje się już znużony ciągłym pośpiechem i codziennymi obowiązkami. Współczesny świat nas nie szczędzi i jesteśmy pod ogromną presją. W dobie światowego kryzysu obawiamy się o stratę pracy. Przychodzimy po długim dniu do naszego domu, a tam oczekują nas kłopoty z dziećmi. Kiedy kładziemy się nareszcie do łóżka, stres nie pozwala nam zasnąć. I znów na drugi dzień budzimy się zmęczeni.
Gorące wakacje

Morza szum, ptaków śpiew - wakacje w nadmorskim kurorcie

Po dłuższej i męczącej zimie z utęsknieniem wyczekujemy okresu wakacyjnego. Rozmyślają o nich zarówno dzieci, które przez cały rok przykładnie się uczyły i ich rodzice, którzy kwitną w przepełnionych biurach. Co raz dłuższe dni sprawiają, że każdego dnia rozmarzamy o urlopie. W ukryciu przed szefostwem, kartkujemy broszury biur wczasowych i planujemy cudowny wyjazd.

Termalne baseny

Coraz więcej ludzi, chcących zasmakować rzadkich atrakcji, stara się wybrać nietypowe sposoby wakacji. Intrygującą ofertą może być tu połączenie atrakcji typowo wodnych z tymi górskimi. Niezwykły odpoczynek trudno w końcu wyobrazić sobie bez jakiegokolwiek sąsiedztwa wody. Nawet w górach warto czasem odpocząć od wielkich wypraw i zanurzyć się w odświeżającej kąpieli.

Złota jesień człowieka

Kiedy człowiek przechodzi na emeryturę, sporo niedobrych rzeczy może się pojawić. Badacze, którzy regularnie analizują demografię naszego kraju, zauważyli, że po zakończeniu pracy pojawia się spory procent śmiertelności wśród ludzi starszych. Jest tak dlatego, ponieważ nieraz senior przestaje dostrzegać sens życia, który przez całe lata widział przeważnie w pracy.

Urlop w górach

Podhale to nie wyłącznie Zakopane. Wielu podróżników woli stawiać na inne, mniej tłumne i przepełnione badziewiem miejscowości. Warto zakupić mapę, bo w bezpośrednim sąsiedztwie strzelistych Tatr jest mnóstwo wsi, do których można wybrać się letnią porą. Małe podhalańskie miejscowości to znakomity wybór dla gości, którzy chcą zrelaksować się w miejscu spokojnym i cudnym równocześnie. W naszym artykule przedstawiamy 2 podhalańskie wioski, do których trzeba wybrać się w tegoroczne lato.
tatry

Tatry zapraszają

Nasze najwyższe góry najczęściej są łączone z Zakopanem, ale w tym rejonie można znaleźć parę innych miejscowości, które trzeba odwiedzić w wolnym czasie. Przedstawiamy dwie najciekawsze miejscówki, które rekomendujemy tego lata.
Tatry

Jak odpocząć w naszych Tatrach?

Nie sądzisz, że Tatry są lekko przereklamowane? Zatem myślimy podobnie - nieustannie kocham Tatry - polskie, chociaż słowackie również są interesujące. I chociaż austriackie Alpy zapewne są nieco bardziej monumentalne, to tak czy siak regularnie chodzę po Tatrach. Jednak nie preferuję tylko wędrowania po górach. Bardzo lubię również baseny termalne. W ostatniej dekadzie powstało po polskiej części Tatr wiele term. Zapewne z tej przyczyny, że UE ochoczo przydziela dotacje... To chyba nic złego?
Podróże z dzieckiem

Zadbajmy o siebie podczas urlopu

Czas wakacyjny to dla wielu z nas świetna pora, aby nareszcie zadbać o swoje zdrowie, także duchowe. Najczęściej, w ciągu całego roku bywamy zaganiani i nie mamy po prostu czasu, aby porządnie zająć się sobą. W dodatku, jesteśmy cały czas narażeni na niemiłe sytuacje, które w negatywny sposób odbijają się na naszym zdrowiu. Nasza codzienna dieta pozostawia wiele do życzenia. Dostarczamy naszym komórkom zbyt mało koniecznych substancji odżywczych, dlatego czujemy się przemęczeni. Również z tego powodu szybciej zapadamy na sezonowe choroby.
1 2