Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Szlaki
panorama gór w blasku słońca

Planujesz wypoczynek? - wybierz się w góry

Kiedy myślimy o swoim urlopie, o tym, aby zebrać energię, to na pewno pragniemy, żeby był on idealnie taki, jak lubimy. Jeśli lubimy posiedzieć w jednym miejscu i nie uwielbiamy spacerować, to z pewnością w większości przypadków wyjedziemy nad morze. A przecież góry nie oczekują od nas spacerowania, tam także możemy wypoczywać spokojnie i bez zdobywania górskich szlaków na własnych nogach.
tatry

Tatry zapraszają

Nasze najwyższe góry zwykle są kojarzone z Zakopanem, ale w na Podhalu można namierzyć parę innych miejscowości, które warto odwiedzić w wakacje. Omawiamy dwa najciekawsze miasteczka, które polecamy tego lata.
Karkonosze, rzeka

Karkonosze atrakcją dla całej rodziny

Najwyższe pasmo Sudetów jest zarazem najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży jedynie nieduża, północna część Karkonoszy, lecz góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.
Chorągiewki, plaża Niechorze

Kąty Rybackie - plan na rodzinne wakacje nad morzem Bałtyckim

Kąty Rybackie to mała, morska wioska rybacka, znajdująca się w gminie Rewal. Obszar ten mieści się w propozycjach turystycznych, jako Wybrzeże Rewalskie. Do największych atrakcji miejscowości należy piaszczysta plaża, wysokie urwisko w jednej z zatok, a także latarnia morska.
Pieniny, góry

Które przyrodnicze atrakcje Pienin warto zobaczyć na własne oczy?

Pieniny to cudowny masyw skalny w rejonie wapiennych skałek, zajmujący pas o długości ponad 500 km na linii Bratysława – Morawy – południowe stoki Beskidów Zachodnich – rumuńska Marmarosza. Warto, w związku z tym wziąć ten region pod uwagę decydując się na wypoczynek w górach!
Wakacje w Hiszpanii

Wytęsknione wakacje - pakuj bagaże!

Upragniony odpoczynek już tuż tuż. Nadchodzi sezon urlopowy oraz czas pomyśleć o upragnionym odpoczynku. Cały rok w pocie czoła pracowaliśmy, zamknięci w czterech kątach, na niewygodnych fotelach, przed monitorem.
Jezioro, Bory Tucholskie

Super podróż w Bory Tucholskie

Tajemnica wyjątkowej w skali kraju czystości, jaką charakteryzują się Bory Tucholskie tkwi w ich lokalizacji. Obszar tucholskich lasów oddalony jest od potężnych miast i zakładów przemysłowych, co czyni z niego wspaniałe miejsce na urlop 2014. Środowisko naturalne nie zostało tu zdegradowane, a rzadkie gatunki roślin i porostów miały korzystne warunki do rozwoju.
dzieci

Cel na wczasy nad pięknym morzem 2014 – Pobierowo

Pobierowo to nieduży kurort nadmorski. Dawniej turyści przyjeżdżający do Pobierowa, mogli korzystać przede wszystkim z niedużych drewnianych domków letniskowych. Dziś czekają na nich większe i bardziej wygodne obiekty, przygotowane już na wakacje 2014. Niezależnie od rozbudowy, Pobierowo ciągle zachowuje nastrojowy szyk i zapewne warto go zarekomendować osobom, które cenią sobie czynny odpoczynek w cichej atmosferze.
Roztocze, widok na pola

Roztocze - wspaniałe tereny na rodzinny wypoczynek

Roztocze to rejon mieszczący się na pograniczu Polski i Ukrainy i cechujący się wyjątkowo urozmaiconą rzeźbą terenu. Cudownie współgrają tu ze sobą niestrome wzniesienia, bajeczne parowy i jary, śliczne rzeki i bukowo – jodłowe lasy. Wśród ślicznego krajobrazu rewelacyjnie prezentują się zabytki będące pamiątką po mieszkających tu dawniej przedstawicielach przeróżnych kultur.